• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Přebal na knihu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Soutěžní dílo tantaleny není přebalem Divokých kmenů, resp. není tam žádná jasná spojitost, která by značila, že se jedná o přebal knihy naší hry. Nebude-li dílo upraveno, aby splňovalo pravidla hry (viz poznámka od Biblose), bude automaticky vyloučeno ze soutěže.

Shedde, k tvé poznámce o ISBN se ani vyjadřovat nebudu. Trapné, jako vždy. ;)
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Ach, tak ještě znova...

Zadání:
  • nakresli návrh na přebal knihy o hře Divoké kmeny -> kniha o hře Divoké kmeny neznamená "kniha s názvem Divoké kmeny"; kniha, kterou jsem použil, je o hře Divoké kmeny, jelikož se celý příběh odehrává na ní - jestli máš ještě nějaká práva na .sk forum, můžeš ji pravděpodobně dohledat, možná jsi ji i četl; použité motivy z DK: středověk (rytíř), Noční Blesk; to, že se jedná o přebal, jsem myslím dostatečně dokázal -> splňuje
  • použít můžeš jakoukoli výtvarnou techniku nebo grafický program -> splňuje
  • součástí úpravy může být i vhodný volně dostupný obrázek stažený z internetu nebo z databáze InnoGames (Tribal Wars - Divoké kmeny a TW 2) -> může, nikoli musí -> splňuje
  • je zakázáno použít obrázky s vodoznaky a obrázky z her jiných konkurenčních firem -> splňuje
  • každý soutěžící si založí své vlastní (nové) téma s názvem Přebal na knihu a do něj vloží svůj soutěžní obrázek, který by neměl přesáhnout rozměr 800x1000 nebo 1000x800 px. -> splňuje
Říkám, fakt se divím, že někdo vůbec má tu potřebu mé dílo předem vyloučit. Není ani kvalitní, ani líbivě zpracované (je jasné, že kýčovitost bývá při zdejším hodnocení plusem), plus samozřejmě nejdůležitější důvod, že jsem jeho autor, tak to nemá šanci vůbec na nic. Když to uděláte jako vždycky, že všichni mě poctivě při hlasování dají mimo TOP 3, nikdo se nebude divit, tentokrát to navíc možná bude i oprávněné, tak nevím, proč máte potřebu řešit to víc, než je ve vašem zájmu. Sami říkáte to, co jsem již řekl, že "vy to takhle nechcete", tak když to tak nechcete, tak se vám to asi nelíbí a tak pro to asi nebudete hlasovat. Nemohlo by tohle stačit, nebo je nutné dělat už tak neregulérní soutěže ještě neregulérnějšími?
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Tantaleno, já s tebou nediskutuju, já ti to oznamuju. Pokud ses rozhodl, že dílo předělávat nebudeš, tak ti jen oznamujeme, že nesplňuje pravidla soutěže a bude ze souěže vyloučeno. Toť vše!
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
A já ti oznamuju, že splňuje, a nemá tedy být proč vyloučeno. Smutné, že racionální argumenty v souboji s ideologií nestačí :)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Pokud by to byla soutěž o obal knihy - tak ji stoprocentně splňuješ - ale je to soutěž o přebal knihy. A co rozumíme přebalem pro účely této soutěže - na to je odkaz v úvodním vláknu diskuse.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Vždyť už jsem snad jasně dokázal, že se o přebal jedná. Viz jeden z předchozích příspěvků. Krom toho, diskuze nejsou pravidla. Ale o to by až tak nešlo. Jde o to, že to prostě přebal je, třeba 35 % prvních (tedy zajisté relevantních) google obrázků na téma "přebal knihy" opravdu žádné složité texty na zadní straně neobsahuje, stejně tak objektivně není pravda, že by se přebal netýkal knihy o DK, ani že by neobsahoval nic v souvislosti s DK. Co si najdete jako další důvod pro vyloučení? Černobílost? Že tam není čárový kód/ISBN? Že mé účty ve hře jsou pravděpodobně zrušené, tak se nesmím soutěží účastnit? Vždyť je to absurdní... Jako by hrozilo, že jakékoli dílo ode mě někdo v hodnocení dá do TOP 3 :D Což si vy dva ve vedení stejně můžete kdykoli upravit k obrazu svému...
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Je to jen a jen Tvoje neochota dát dílu takovou formu, pro jakou je soutěž organizována. Nic víc.
Každému v každé soutěži píšeme připomínku, pokud jeho soutěžní dílo nemá všechny potřebné náležitosti, aby měl čas nedostatky odstranit. Nevím, proč bychom u Tebe měli dělat výjimku.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Rozdíl je ale v tom, že toto dílo všechny potřebné náležitosti, jak jsem vysvětlil, má. Jestli, jak ty říkáš, "je soutěž organizovaná pro jinou formu", má to být přímo uvedeno v zadání. Nějaké "musíte dát přímou reklamu na hru nebo jejího vlastníka" apod. Nic takového ale uvedeno není.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Podívej, nutit Tě nebudu, připomínku jsem Ti napsal hned v úvodu.
 

DeletedUser33829

Guest
Soutěžní dílo tantaleny není přebalem Divokých kmenů, resp. není tam žádná jasná spojitost, která by značila, že se jedná o přebal knihy naší hry. Nebude-li dílo upraveno, aby splňovalo pravidla hry (viz poznámka od Biblose), bude automaticky vyloučeno ze soutěže.

Shedde, k tvé poznámce o ISBN se ani vyjadřovat nebudu. Trapné, jako vždy. ;)

ad 1) Tuto hru 1,5 roku nehraji, speedů jsem odehrál jako šafránu (nejvíce si cením vítězství v tom, který byl na počest Majky.Kor ač jsem ho začal hrát cca hodinu po začátku), tantalenův návod na SK fórum jsem nečetl, nebo si jej rozhodně vůbec nevybavuji. Přesto jsem si z obrázku odvodil oč se jedná. Jestli náhodou někdy zase zpochybním kvalifikaci členů DK Týmu, tak Ti připomenu tento Tvůj příspěvek, kde si z toho (alespoň v mých očích) děláš ctnost. Inu, lidé si z nouze dělají ctnost. A pak se nediv.

ad 2) Čta tantalenovu argumentaci na svoji obhajobu, dospěl jsem k vlastnímu závěru. Za to nic takového tu nevidím od členů DK Týmu, jen to že jim nedomyslíce smysl obrázku, hledají důvod proč tantalenu vyřadit a to ex post (sic!). Jelikož za ty roky člověk zažil řadu pravých opaků, kdy autoři zadání nesplnili, ale přesto nakonec ze soutěže vyřazeni nebyli a kolikrát i vyhráli (hlavně nezapomenu na Lamačova vojína lásky, a především tolik v poslední době zdůrazňované autorství fotek, kterému věnujete ještě větší váhu, ale stejně si ověříte kulové). Takže o to více člověka znalého místních poměrů mě nepřekvapí, jak někoho se tu snažíte ex post vyřadit.

ad 3) Pokud tu chce někdo operovat s pojmem přebalu knihy, pak by měl vzít v potaz co ten přebal reálně musí mít a ISBN není jediné, je to třeba i ten čárový kód. Nevím, co je na tom trapného, je to stejné jako kdybyste si tu vymysleli soutěž nakreslit jablko a pak byste to byli vy, kdo by tu začal říkat, že jablko nemůže mít takovou barvu, nebo že jablko bez stopky není jablko apod. (ať žijí nominalisté a realisté i v jednadvacátém století), ale někdo jiný nakreslí něco, co jablko sotva bude připomínat, ale pak tu začnete argumentovat, že jablko může mít jakýkoliv tvar nebo umělcova svobodná představivost. To je přesně ten důvod, který jsem napsal Anie, že Picasso by tu neuspěl.

ad 4) Všichni (znalí) víme, že tantalenu neumístíte, tudíž tu něco jen z pozice síly bez schopnosti racionální diskuze po něm chtít, aby něco změnil, s tím že ho stejně neumístíte?! To bych nazval slovem trapné.

PS: Vzpomněl jsem si, že v jedné konkurenční hře jeden hráč asi na konci roku 2016 vydal knížku o hře, i když společnost mu nedala autorizaci. Nevím, jestli by Innogames svolení dala, ale vyhrabat všechny staré materiály o DK, doplnit je novinkami za poslední tak 3 roky, případně se spojit s tantalenou, tak ač by ty materiály na knihu rozhodně stačily, tak bychom asi moc neprodali. Na soutěž jenom pro zábavu tady tantalenu zbytečně ostrakizujete. Místo toho abyste ho ocenili, že něco ručně nakreslil. Líbí se mi, jak přibývá rukodělných prací, když jsem před lety v soutěži kreslil ručně byzantinský (řecký) oheň, tak jsem si i připadal trapně, protože všichni obrázky vždy používali jen z netu, maximálně kreslili na počítači a teď jich tu je více, jež jsou kresleny na skutečný papír.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru