• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Prezentujte svůj kmen na wiki

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser2029

Guest
... proto se tomu taky řiká wikipedia. ...
Nikoli. Wikipedie se naopak snaží dodržet NPOV - Neutral point of view. A popravdě, to bych nedokázal ani já, kdybych psal o kmeni kde jsem vůdcem ... a to se obvykle v takových případech snažím oddělit (řečeno slovy DnD) hráče a postavu.

Takže ne, "wikipedie" to není. ... což neznamená, že to tam nemůže být (jen to není ten styl a wikipedie se pak takovému psaní neříká)


Funguje to tak i na Němcích, tak proč nevím, proč u nás by to také tak nemohlo fungovat.
Hmm, hlavně že třeba ty EN byly různě promazávané, pak úplně nepřístupné, pak zase restaurované. /Jak moc za to mohly wiki-války či zda to vždy znovu a znovu zašlo na úbytě i přes pokusy o renezanci, to už netuším/. Jak DE, to jsem extra nesledoval.
 

DeletedUser5389

Guest
Nikoli. Wikipedie se naopak snaží dodržet NPOV - Neutral point of view. A popravdě, to bych nedokázal ani já, kdybych psal o kmeni kde jsem vůdcem ... a to se obvykle v takových případech snažím oddělit (řečeno slovy DnD) hráče a postavu.

Takže ne, "wikipedie" to není. ... což neznamená, že to tam nemůže být (jen to není ten styl a wikipedie se pak takovému psaní neříká)

Je mi jasné, že ať bych tam napsal cokoliv, vždy budeš nespokojen, na to již jsem zvyklý. O historii kmene jsem se snažil psát co nejobjektivněji a vyhýbal jsem se subjektivním pocitům. Jenže tobě se to nebude líbit nikdy. Ano, psal to možná vůdce kmene, ale psal to i člověk, který do kmenu viděl nejvíce. Ty prostě vždy hledáš něco na mně, Kozmiczovi nebo Futuramě, abys to mohl řešit. Napiš mi PM, co se ti na té historii nelíbí, co je tam špatně...

Síň slavy jsem bral z jedné stránky, ta je trochu psaná subjektivní formou, ale tam je to schválně. Je to Síň slávy, v ní se mají přece hráči vychvalovat.

Hmm, hlavně že třeba ty EN byly různě promazávané, pak úplně nepřístupné, pak zase restaurované. /Jak moc za to mohly wiki-války či zda to vždy znovu a znovu zašlo na úbytě i přes pokusy o renezanci, to už netuším/. Jak DE, to jsem extra nesledoval.

Na EN wiki jsem nechodil, ale z té německé jsem čerpal a to právě díky tomu, že jsem si tam mohl přečíst o kmenech, co v Německu bojovaly (např. jsem to jednou využil i v časopise Paladin). Jsem názoru, že by tam neměl být každý kmen, ale ty významné z každého světa rozhodně jo.
 

DeletedUser2029

Guest
Jsem názoru, že by tam neměl být každý kmen, ale ty vyznamé z každého světa rozhodně jo.
Což povede buď k tzv. wiki-válce (ediatce jedené skupiny druhou skupinou) a banování. Protože, objektivní jsou v tomto případě maximálně tak fakta daná externími daty.

Anebo (ti chytřejší, kteří vědí už předem, k čemu by to vedlo) se na to rovnou vykvajznou. A zůstanou tma jen self-oslavné plky (kde Ti rozumnější předem vzdají editační války). Kde si může (A bude) psát kdo chce co chce, jejichž informační hodnota nulová /stejně jako u těch ze zahraničí/ ... resp. stejná, jako by někdo napsal pohádku. Hezky se to bude číst, s realitou to bude mít pramálo společného.

A to i třeba v případě vlastního kmene /zkušení a méně zkušení jdou napříč kmeny/. Ti co to vědí se tam na to prostě rovnou vykašlou, i když budou nepravdy o vlastním kmeni. Zde i v zahraničí.
 

DeletedUser5389

Guest
Ano, to je možné. Proto by by tam měli být spíše dřívejší vyznamné kmeny a o současných psat později (v době, kdy nebude hrozit wiki-válka).
Jinak by neměla MonishkaH dovolit psát každému o každém kmenu, ale najit zkaždého světa pár dobrovolníku, který by napsali informace o těch vyznamných kmenech, co na světech byly.
 

DeletedUser31451

Guest
taky se připojím do debaty
Já na Wiki prezentuji náš kmen z S20 - Akatsuki a nedávám zde subjektivní názory, ale spíše prezentuji kmen (Popis, nábor, pozice atd.)
 

DeletedUser5389

Guest
Sargerus:

Tohle by tam podle mě být nemělo, od toho je profil kmene ve hře...
 

DeletedUser31451

Guest
pokud vím je tam Prezentujte svůj kmen, takže to tam dávám :) momentálně dělám na stránkách a z wiki tam povede odkaz na stránky kmene...
 

DeletedUser5389

Guest
no je to jen můj názor. Nemyslim si ale, že by se tam mě prezentovat každý kmen, jelikož takových kmenu tam pak bude spousty a za týden třeba ani nebude existovat. Prezentace kmenů je dobrý nápad, ale měly se určit jsná pravidla, takhle z toho bude velký bordel. Je to dost nedomyšlený...
 

DeletedUser

Guest
Na pravidlech se pracuje, neboj. A to teda nevím jestli tam zanedlouho bude kmenů spousta jak říkáš.. za ten měsíc tam jsou 3:scratch
 

DeletedUser5389

Guest
Dan7264:

Nejde o počet, jde spíš o to, jaké kmeny tam budou...
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru