• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Programování a webdesign

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Má někdo podobného koníčka? Nějaké weby, hry nebo aplikace?
 

DeletedUser

Guest
Čekal jsem 1 člověka. Nula je taky dobrá. Tak nějak jsem v duchu čekal i nulu. Škoda.
 

DeletedUser31901

Guest
My ve škole programujeme jen v Pascalu chtěl bych se naučit programovat nějaký hry nebo weby ale nevim v čem a nevim kdo by mě to naučilnebo nějaká dobrá příručka klidně poradte.
 

DeletedUser

Guest
Tak na web je HTML a CSS základ. Tam se ale vesměs není co učit. Pokud ale budeš chtít nějaký dynamičtější web, tak se porozhlédni po serverovém a klientském jazyce.

Typicky se používá na serverovou stranu PHP. Učebnici najdeš třeba na stránce pehapko.cz .

Jako klientský je typický Javascript. Třeba jako zde skripty. Tam ti moc s učebnicí neporadím, učil jsem ho jen z dokumentací. Můžeš zkusit developer.mozilla.org . Je to celkem dobře popsané a později se můžeš podívat na 3D v javascriptu, je s tím sranda. Navíc WebGL je odnož OpenGL, takže později třeba v C++ by si neměl mít problém.
 

DeletedUser40441

Guest
Mám cca 8 let praxe ve vývoji webových aplikací, ale už něco přes rok se snažím přesunout na dektopové aplikace. Mám taky v plánu se brzo vrhnout na nějaké appky pro Android
 

DeletedUser

Guest
Desktopové aplikace píšeš v C++, C# nebo Javě? Nebo dnad dokonce i v samotném C? Mě nějak ani jeden moc nevyhovoval. Možná Java mě trochu oslovila. Nicméně jsem zůstal u Javascriptu. Ten má v dnešní době spoustu využití. Používal jsem ho i pro skriptování do 3D editoru v C++. Teď už v Javascriptu spíš jen necíleně blbnu pro zábavu.
 

DeletedUser

Guest
Node.js zvládám. Nějak mi ale Javascript jako serverový jazyk nepřirostl k srdci. Dám tomu ještě nějaký čas na vývoj.

Python ten jsem netestoval nikdy. Nenašel jsem pro něj využití.

S Javou většinou blbnu na androidu. Jen mě mrzí, že ten android je tak složitě řešený. Nebýt Dalvika, tak tam běží C++ aplikace mnohem rychleji.
 

DeletedUser40441

Guest
No ten Node.js se hodně chytil :).. Všude kam vlezu chcou aspoň základní znalosti.

Python má podle mě snad nejširší využití :).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru