• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

serPIs - příběh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33458

Guest
Příběh:

Dopis dvanáctého "temného" paladina:
,, Milý synu..., již je tomu velmi dávno, co započala válka. Válka tak strašná, že i zvířata se bála a stále bojí, vyjít z lesů.

Dříve tomu tak nebylo, všichni žili pospolu v jednom obrovském království, které se rozkládalo po celých slunečních pláních, jezer lesů, nížin, zasněžených hor a klidných poříčí. Lidé si vycházeli vztříct, pomáhali si, beze strachu. Kasárny produkovali jen velmi malé množství jednotek a když více, tak jen pro obranu vesnice. Děti si hráva na kopcích, v polích a jejich úsměvy byli slyšet daleko za vesnice. Klidný život, který každému vyhovoval. Ženy doma dělali domácí práce a čekali až přijdou jejich muži z práce, aby je přivítaly. Byly... to nádherné časy, avšak nic netrvá věčně, jak je tomu známo. Dvanáct..., dvanáct bylo paladinů, jenž střežili celé království a rozhodovali o jeho osudu. Tenkrát, ještě před mnoha a mnoha lety se jim říkalo "svatá dvanáctka" a jejich krédem byla čest. Království bylo rozděleno na dvanáct částí, z nichž každý paladin měl jednu. Lišily se ale milý synu, lišily... První měl největší část a od prvního se tyto části zmenšovaly. Synku můj ... Neříkali mi "temný" paladin pro nic za nic. Byl jsem samotář, jelikož jsem tušil, že se blíží zrada! Jak už vyplývá z toho co jsem řekl, tak pro osvětlení... Já synu, já jsem dvanáctý a poslední ze všech paladinů. Mám pouze jednu vesnici, která je právě v rozkvetu. Blíží se zlom, neboj nebude tak napořád! Ale o tom až později, vrátím se tam, kde jsem přestal. Tak tedy, tušil jsem, že přijde zrada, lidé jsou nevyzpytatelní a nemůžeš nikomu věřit! Toto si zapamatuj! I v tvém kmeni, jsou vždy zrádci! Přišlo to jak jsem očekával, od čtvrtého paladina. Byl vždy arogantní a jeho armáda sekerníků budila u každého strach. Ovládal celou naši královskou útočnou armádu...

Ach synu, jak já byl hloupý, že jsem tohle nechal všechno dopustit. Se svojí neodolatelnou armádou vtrhl do vesnic a zemí mých bratrů a pomocí šlechticů si je podmanil. Nikdy jsem na to nebyl pyšný, ale konečně se má opatrnost vyplatila. Když přišla řada na mě, má armáda kopitníků a šermířů ho naučila, jaká je síla strategie. Nyní žijí mí bratři v ústraní a bojují i mezi sebou o svá území. Již umírám synu a proto čti! Čti pozorně má poslední slovo, jelikož již jsem po smrti a dokonej to co já započal!! Těžce... těžce jsem organizoval pochody mých armád. A konečně vybudoval silnou a dokonalou armádní skupinu. Počty se každým dnem liší, ale základ je stejný. Vesnice je celá vojenského rázu a sluhové v selském dvoře se mají co ohánět, aby naši armádu, naši naději na úspěch uživili. Ty máš být vůdce! Ty máš být ten, kdo poveda řady sekerníků, jízdy do boje a který se vrátí jen, ale pouze jen s vítězstvím. Sedm tisíc sekerníků, dva tisíce lehké kavalérie, tisíc kopitníků a šermířů, je připraveno ti sloužit. Vybudoval jsem i vzdělané lidi, šlechtice kteří ti pomohou dát vesnici po vesnici celou zem zas dohromady. Osm šlechticů na tebe čeká až přijedeš. Jdi v mých stopách a překonej mne! Staň se velkým dobyvatelem a naprav mé chyby.

Nyní ti napíši formace, jak se vypořádat s nepřítelem. První je na seznamu devátý paladin, má pouhé tři vesnice, zaútoč na všechny najednou synku můj. Nemá žádnou obranu, proto by neměl být problém. Poté jsou tu sedmý, jedenáctý, pátý paladinové. Nemají vůbec myšlení pro strategickou hru, doplň armádu a pošli různé falešné útoky mezi ně, nebudou vědět kde jim hlava stojí. Poté dělej obrané jednotky a očekávej obratný útok, jelikož se staneš největší hrozbou. Stále doplňuj stavy vojsk, zároveň nezapomeň na obyvatelstvo! Poté tě čeká nejtěžší úkol. První "všemocný" paladin, můj bratr. Nenechej se oklamat, nedá ti to zadarmo! Bude bojovat do posledního nádechu, jelikož časy slávy, již dávno odezněli a on se stal otravným mrzoutem. Stále ovšem oplývá chytrostí a důvtipem. Ale jak pravý přísloví... zabij lva a je tvá celá smečka. Proto pošli špehy do jeho hlavní vesnice, dorazí zhruba za dvě hodiny. Poté pošli prvních šest útoků falešných do ostatních částí jeho země. A dbej na to, aby vojska do jeho hlavní vesnice a ostatních dorazila ve stejnou dobu! Pokud tak uděláš, tvůj úkol by měl být u konce a ty bys měl mít zbylé paladiny spolu se čvrtým obklíčeny. Ostatní paladinové, jsou chytří a proto jim nejprve zkus nabídnout spolupráci pří zničení zrádce a za odměnu jim přislib svobodu. Jinak podnikej stálé výboje, které časem stupňuj a uvidíš, že i velcí paladinové po čase lehnou popelem... Máš je teď tedy obklíčené. Postupuj tedy opatrně, nikdy nevíš jestli se nespolčí. Jako paladin můžeš používat předměty synu a proto doufám, že tohoto daru využiješ. Při útoku se šlechticem používej Karlův palcát synu. Je to dar, který má jen ten nejvyšší, chop se ho tedy! Hlavně útoč synchronizovaně! Důležitá je také doba útoků, vždy je lepší zaútočit, když to nepřítel nečeká.

Nejspíše budeš mít problémy s druhým a třetím paladinem, jelikož jsme se neměli vůbec v lásce. Tito dva mají smysl pro týmovou spolupráci, proto bych radil, abys vyřídil jednoho z nich co nejdříve. Jsou velmi chytří a dokáží dobře úhýbat s vojsky, což ti velmí může zkomplikovat celou situaci. Ztratil bys příliš mnoho vojáků a úplně zbytečně. Dej na mou radu a pokus se vždy, aby ani jeden voják nezemřel nadarmo. Před útoky nejdříve posílej špehy, často se stane, že všichni zahynou, ale jejich informace se ti vždy náramně hodí. Vždy zůstanou jen ti nejsilnější hochu, ale to neplatí pokaždé. ti kteří se dokáží dohodnout s hráči okolo sebe jsou kolikrát více nebezpeční než vojensky založený paladin. Až dobyješ paladiny, z první části co jsem psal, založ nový spolek. Pojmenuj ho Spojená krev. Do tohoto spolku nabírej své spojence, nejdříve si je však pořádně obhlédni a informuj se o nich. Buď opatrný! Doufám, že se ti podaří napravit mé chyby a staneš se mocným vládcem svého kmenu. S láskou Tvůj otec, dvanáctý paladin rytířské krve."

Po dokonání, otcovi poslední vůle bylo dopsáno: Otče, svět je osvobozen, lidé jsou opět veselí a do království se vrátil mír, tvá vůle je dokonána. Abych upevnil svou moc, vzal jsem si dcera prvního paladina, je chytrá, krásná a moudrá, budeme mít spolu dobré následníky trůnu. Jak jsi chtěl, šel jsem v tvých stopách a snad i překonal tvůj ohlas, nyní se náš rod nemusí schovávat a dávat do ústraní, my jsme ti, kdo všichno změnili! Sbohem, byl jsi velký bojovník, který stále bojuje v našich nitrech, tento boj nikdy neustane, dokud náš rod nevymře... A dopis byl následně uložen do truhly a uzavřen pro památku vznešeného a velkého paladina...

Konec příběhu :) ... prosím moderátora, aby mi zkontroloval počet slov, nevím zda je jich dostačující počet, nefunguje mi office. :cry
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33439

Guest
Nejsem sice, moderátor, ale tohle je takové první dílo, co se dá číst :) tak ti jen tak z dobré vůle :mocking říkám, že ti chybí ještě 298 slovíček :)
 

DeletedUser33450

Guest
Příběh šlechtice serPIs

Díky, máš příběh čtivý a historicky laděn ,dýchá na mě pocit válek za dávných dob,dík.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Jen by to chtělo ještě autorskou korekci - opravit nedopsaná slovíčka, dát do souladu shodu podmětu s přísudkem - zbytečně to kazí dojem a odvádí pozornost od příběhu ...
 

DeletedUser

Guest
Pěkné, jen jsem nepochopil ten nadpis. Je to výňatek z dopisu, nebo je ten dopis celý. Je to trochu matoucí.:sorry
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru