• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Shedd

  • Zakladatel vlákna DeletedUser33829
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
28. červenec
Za poslední dva měsíce jsem nenapsal ani čárku, ale nebylo zmaru. Nadále jsem od dubna hluboko v severních končinách, kam jsem se vydal na žádost místního vládce bojovat proti démonickým stvořením vycházejících za tmy a šířit křesťanství. Bílé noci vzal ďas a za soumraku jsme v dálce zhlédli několik stvoření. Čas oddychu byl využit k zesílení útočiště, přibyly nám zásoby, ale přišlo jen deset nových bojovníků a je nás tu méně, než před čtvrt rokem.

2. srpen
V noci přišel zdrcující útok, ze dvaašedesáti bojovníků nás přežilo jen devět, ráno jsme nenašli opět ani jedno mrtvé stvoření, ale dvě z nich mé rány nemohla přežít, jsem od krve a není má. Umí-li krvácet, umí i umřít. Hradiště vyhořelo, zbyly nám jen zásoby ze skrýše, bereme co uneseme a stahujeme se do oppida vládce, do setmění to stihneme.

5. srpen
V dálce vidíme snad nekonečný houf démonů, pochodeň vedle pochodně, kam oko dohlédne, vypadá to na konečné střetnutí.

Kyrie eleison!

Neznámý den
Jsem ve vězení, ale nemám okovy a mám svoji brašnu, kam si dávám psací potřeby a zápisník. Místní vládce padl, zůstal jsem mezi posledními, kteří odolávali, pak jsem dostal úder tupým předmětem do hlavy a upadl do bezvědomí. Hlavu mám obvázanou, musela mě ta stvoření ošetřit.

Neznámý den
Od mého věznění uběhlo zhruba půl roku, ze záhadných stvoření se vyklubaly ženy z masa a kostí. Naučil jsem se jejich jazyk a vedl s nimi rozpravu. Nechaly mě přežít za srdnatost v boji. Uvědomují si samy neudržitelnost své společnosti a nových výprav z jihu a jsou ochotny přijat i křesťanství.

20. červen
Od výpravy do severních končin uplynuly dva roky, s náčelnicí baltických žen jsem se oženil, měli jsme dvě svatby; jednu v pohanském rytu a druhou v křesťanském. Založil jsem tady nový stát a vládnoucí dynastii.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Tak jsem si tuhle soutěž vyzkoušel, i když od počátku jsem se snažil psát stručně, stejně jsem nakonec musel polovinu umazat.
Má to být veselka na DK, to není, já se to rozhodl pojat středověce s prvky legend a není to ani originální, protože jsem skloubil legendy, které jsem si zasadil do vlastního děje. Nechal jsem se též inspirovat Keltillem, který to pojal jako vyprávění jedné osoby, tak jsem se rozhodl to napsat jako zápisky v deníku.
Internetové počítadlo, které sem bylo dáno funguje jen do 250 slov.:D Word nemám, mám nový notebook, tento týden jsem stahoval Okna 10 a na Microsoft Office jsem si ještě čas neudělal, tak jsem použil toto počítadlo a to mi píše 299 slov.:hi
Obrázek dávat nebudu, když má být od Innogames, není ani povinný a kromě Lamače jej stejně soutěžící nedávají.

K oltáři přišel šlechtic a jeho vyvolená nevěsta, kněz pronesl obřad, oba si řekli své „ano“, vyměnili si prsténky a pak se konala do kuropění hostina pro celou vesnici. Tak jsem to dal i pod 50 slov, jsem dobrý, jestli tu tedy někdo chce pořád číst dvacetkrát byl/byla/bylo, jednou, povím vám, vyměnili si prstýnky, řekli si své „ano“ a byla pořádná hostina.:blush:pardon

Dal jsem přednost zápletce, jak samotné svatbě, stejně tu zajímavé pikantnosti a zvyky z té doby nezaznívají a pochybuji, že by na to zde byl brán zřetel, takže detaily o svatbě ať si každý představí sám ve své fantazii, to je hezčí.:hi
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser41531

Guest
hodně dobré, a hlavně zajímavý nápad!!! za mě palec nahoru!!
 

DeletedUser36641

Guest
Den 2. srpen, jestli tak mohu nazvat ten odstavec mi připomíná jednu scénu z válečného filmu, akorát už nevím moc ze kterého, ale vím, že to bylo z období středověku, kdy v jedné vesničce stále mizeli lidé a pak myslím, že tam přišlo pár válečníků, kteří se ukryli v nějaké budově a tam na ty stvůry, kteří měli lidi unášet počkali. Když se tam nestvůry objevily, proběhl boj, z několika válečníků přežili tuším dva nebo tři a žádný z nich si boj moc nepamatoval, jediné co myslím zbylo byla něčí hlava, ale už zase nevím jestli té nestvůry nebo jejich spolubojovníka. :pardon Už jsem na to koukal děsně dávno. :D

Jinak jsem přemýšlel dlouho jak příběh sepsat, ale deník mne opravdu nenapadl, ale máš to pěkně sepsané, i když to není příliš k tématu. :) :hi
 

DeletedUser33829

Guest
Upravil jsem si tři chybky, které jsem tam našel, takže text je jinak nezměněn, to jen na úvod, kdyby někoho zajímalo, co jsem upravil.

[SPOIL]Pokud to budeš brát k DK, Keltille, tak to k tématu není, veselka na DK to rozhodně není a tato soutěž má vadu už ve svých podmínkách, a když si to čtu po pár hodinách a vysekané, tak se mi to už ani nelíbí.:blush
Jsi všímavý chlapec, jedna z inspirací byl jeden film, kde si zahrál hlavní roli Antonio Banderas a vikingského krále tam hraje český herec.:D Jen to máš trochu popletené, měl by ses na to podívat znovu a před pár měsíci to dávali i v televizi.;) A když už jsme u toho, tak další inspirací byly Amazonky, využil jsem těchto legened a napasoval co se mi líbilo do nového příběhu a konce.:pardon Takhle stojí mnohé knihy a filmy, i ten film je napsaný podle knížky a ta je volnou inspirací na život skutečného arabského diplomata, který žil v 10. století a kterého hraje Antonio Banderas.:hi

Přiznal jsem se od počátku, že jsem se nechal inspirovat jinými příběhy, taky to, že to není k DK, jestli to někomu vadí, tak ať to vyřadí, jen jsem se rozhodl nakonec soutěže zúčastnit a otestovat ji a při těch podmínkách prostě jakýkoli zajímavý příběh se svatbou nenapíšeš. Původně mě napadlo napsat o svatbě, nějaké rituály, jak kněz žehná lóži, nebo jak služebnictvo kontroluje po svatební noci zakrvácené prostěradlo, jestli proběhla penetrace a byla opravdu pannou, svatba na několik dní. Ne prostě nikdo, nikde nic. Zaznívají tu stejné věci, dokonce vykání, nikdo nečetl Výlet pana Broučka tentokráte do 15. století. Asi to nikdo nečetl, nebo to už všichni zapomněli, jak se baví s hospodským a ten mu říká, co mluví v množném čísle, když tam nikdo další není. Ano, vím, že ve filmech zaznívá vykání, ale v televizi lžou. Horatio Caine v kriminálce Miami taky idnetifikoval mrtvou holku na základě růstu osmiček, že rostou všem plus mínus pár měsíců kolem osmnáctých narozenin a mě narostly ve dvaadvaceti a nebýt zubařky, tak ani o tom nevím, někteří s tím mají problémy, já nic, když jsem jí to řekl, tak se tomu smála a to Horatio používá i přístroje, které neexistují.

A to si vzpomenu na Láďu Fukse a jeho román Vévodkyně a kuchařka, kde rozepsal pohřeb na 82 stran, já už tak od třicáté stránky počítal, kdy to skončí, že to už není normální a skončilo to u 82. stránky. To je spisovatel, to by měla být inspirace, napiště svatbu v rozsahu 10 až 20 stran A4, přeci jenom knížka je ve formátu A5 a nejsme tak dobří jako Láďa Fuks.

Ne, taková soutěž tu pochopitelně nebude, protože borci to napíší do 300 slov a ti největší to všechno zkloubí do neuvěřitelných 50 slov! Je to nesmysl, ale zaznívá to tu.

Pokud chceš napsat příběh a máš na to zhruba polovinu A4, tak toho moc nenapíšeš a jde to na úkor kvality, navíc to pak dopadá, že některé příběhy či jejich části jsou jak okopírované a nejoriginálnější jsou ti co se tomu vysmáli.:blushTo nevadí, i když se asi neumístí, když vidím některé texty, tak je to po stránce pravopisu katastrofa, ale to taky nevadí, ale překročíš to o slova, tak jsi mimo soutěž.

Nemělo smysl vyličovat svatbu, motivace žádná, protože by to sotva bylo oceněno a nebyl by na to ani prostor, ať si to každý představí jak chce a rozhodl jsem se to podat tedy jiným způsobem zápisu, který tu ještě nebyl a ukázat jak vypadá romantika pro chlapy.:D

Ambice žádné.:hi[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser36641

Guest
Mohl by si mi prosím říct název toho filmu? Vím, že to mám pomotané, koukal jsem na to nějaký ten rok zpět.. :)

Láďa Fuks..viděl jsem Spalovače mrtvol, ale jakožto spisovatel mě moc nebral, knížky samy o sobě jsem moc nečetl a nečtu, teda, to co mě baví nebo upoutá dějem do pěti stránek si přečtu..ale z povinné četby k maturitě, které jsem si vybral na seznam jsem si přečetl jedinou a i přes to, že jsem četl jednu (E.M.Remarque - Na západní frontě klid) jsem si vytáhl jinou (Ota Pavel - Smrt krásných srnců) zvládl jsem to s prstem v nose i když jsem nečetl ani jsem nekoukal na film. :)

Jinak souhlasím s Tebou, že článek, nebo příběh s dějem zde nemůžeš nijak moc rozepsat a to co napíšeš se musí několikrát promazat a poupravit na odpovídající počet slov, ale kdyby byla soutěž, kde by se dalo více rozepsat, jak říkáš na více A4, ty příběhy by byly o dost zajímavější a hned by to bylo o něčem jiném, i když zase u někoho ty příspěvky občas postrádají smysl a luštit po něm/ní dejme tomu osm stránek překlepů a pravopisných chyb v každém třetí slově jako máku. Nedivím se, že moderátoři omezují slova, občas mám potíže přečíst i to co napíšeš Ty jako reakci na otázku o šesti slovech, kdy k tomu jsi schopen napsat klidně i šest odstavců a více. Občas mi také přijde, že k jednomu slovu patří právě jeden odstavec.:pardon:D Škoda jen, že se nedá napsat třeba na slovo (spojovací výraz) a napsat odstavec minimálně o sto slovech, nebo to zkusíš? :p

Takže tak, nemůžeš zde prostě po nich chtít aby více uvolnili počet slov, přeci jen lidi jsou to pracující, vesměs, dělají to tu ve svém volném čase a tak jim buďme vděční za těch 300 slov, dělat ty soutěže já, omezím to třeba na 50 slov.. :D Protože jsem občas děsně líný číst. :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Na ten film jsem Ti dal v předchozím příspěvku odkaz na ČSFD.:D Tak teď už to nepřehlédneš http://www.csfd.cz/film/1772-vikingove/.
Hned v prvním odstavci máš chybu.:mocking

U Spalovače mrtvol jsi mi připomněl jednu vzpomínku, v maturitním ročníku jsme měli za povinnost napsat seminární práci o libovolném českém autorovi z druhé poloviny 20. století, měl tam být jeho životopis a 3 jeho knížky, Ladislava Fukse si vybralo dost lidí a u Spalovače mrtvol polovina nechala Kopfrkinglovu dceru umřít a druhá ne a učitelka na to měla proslov, jak neumíme číst. Já ji umřít nenechal, ale pamatuji si, že když jsem o tom psal, tak jsem sám u toho rozmýšlel, protože Fuks to napsal dost zmateně, ale jelikož jsem tam žádnou přímou indicii nenašel, tak jsem ji nechal na živu a přitom se stačilo podívat na film, kde Rudolf Hrušínský starší dceru nezabije. Film jsem viděl, ale až po maturitě. Vévodkyni a kuchařku jsem měl jako jediný, ale ani jsem se nedivil, když je to nejdelší i poslední Fuksovo dílo, tak proč číst to nejdelší, když můžeš libovolné.:D

Čtenářské deníky jsou fraškou, to by byla kapitola sama o sobě.

Keltill napsal/a:
ty příběhy by byly o dost zajímavější a hned by to bylo o něčem jiném, i když zase u někoho ty příspěvky občas postrádají smysl a luštit po něm/ní dejme tomu osm stránek překlepů a pravopisných chyb v každém třetí slově jako máku. Nedivím se, že moderátoři omezují slova
Já bych řekl, že příběhů tu měli málo a pravopisné chyby jim nevadí.

Přečti si https://forum.divoke-kmene.sk/showthread.php?10301-Noční-procitnutí, tantalena napsal fiktivní příběh, který se stane hráči během jednoho večera na DK a ani se na konci nedozvídáš všechny odpovědi.;)
Možná bych napsal na spojku a článek o 100 slovech, ale nechce se mi.:blush:pardon
 

DeletedUser

Guest
Pánové, chtěla bych Vám připomenou, abyste v soutěžních tématech nespamovali a přesunuli se do diskuzního vlákna :hi
 

DeletedUser36641

Guest
O té chybě vím. :D

L.F. je složitý autor - dost, ale má něco do sebe. :)
Děkuji za odkaz na film, stáhnu si ho a podívám se znovu. :)

Jistě Adrianko, už padáme :p
 

DeletedUser40852

Guest
To by mě zajímalo, kde tvůj hrdina po dvou letech najednou přišel na to, že je zrovna 20. června????:D To zavolal domů a řekli mu to???:cool
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru