• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Snižování ceny mincí u dominance

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Já jenom pro pořádek upřesním, že mrtvé účty, tzn. hráči kteří mají 1 vesnici a přihlásí se jednou za xy dní se zpravidla do hlasování o slevu mincí vůbec nezapojují. Cca 95% hráčů, kteří se do podobných hlasování zapojí jsou účty aktivních hráčů, kteří svět skutečně aktivně hrají. Není potřeba se tedy obávat, že by hráči s jednou vesnicí rozhodovali o podobném hlasování. To se ještě nikde nestalo. Vaše obavy jsou tak zbytečné.

Navíc, ve hře není technicky možné nastavit nějaké omezení o tom, kdo hlasovat může a kdo nikoliv. Každá anketa, která se do hry vytvoří je vždy pro všechny hráče světa.
 

1Rici

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
165
Naše obavy určitě zbytečné nejsou a např. na s52 jsem první hlasování o slevě na mince ovlivnil právě tím, že jsem obepsal každý neaktivní kopyto, aby hlasovali proti slevě a oni tak skutečně hlasovali. A sleva se odložila o X měsíců zejména díky hlasům lidí, kteří tam ani nehráli.

A samozřejmě to není jen o lidech s 1 vesnicí. Pokud musí hlasovat vždy všichni, tak je nejlepší řešení, aby žádná anketa vůbec nebyla a sleva se prostě pustila po čase sama.
 

Armin

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
4
A tak to je přece správně! Pokud si 3/4 hráčů nepřeje změnu, tak by změna nastat neměla. Svět přece nepatří jen aktuálně dominantnímu kmenu, ale všem hráčům, kteří tam hrají. Rozhodovat musí většina, nikoliv ten nejsilnější.
Já jenom pro pořádek upřesním, že mrtvé účty, tzn. hráči kteří mají 1 vesnici a přihlásí se jednou za xy dní se zpravidla do hlasování o slevu mincí vůbec nezapojují. Cca 95% hráčů, kteří se do podobných hlasování zapojí jsou účty aktivních hráčů, kteří svět skutečně aktivně hrají. Není potřeba se tedy obávat, že by hráči s jednou vesnicí rozhodovali o podobném hlasování. To se ještě nikde nestalo. Vaše obavy jsou tak zbytečné.

Navíc, ve hře není technicky možné nastavit nějaké omezení o tom, kdo hlasovat může a kdo nikoliv. Každá anketa, která se do hry vytvoří je vždy pro všechny hráče světa.

No tak že něco takového není momentálně aplikováno do hry neznamená, že to není možné. To je dost odvážné tohle tvrdit, je to jen na možnostech vývojářů hry něco takového implementovat.

A jak psal rici, přesně tohle se už několikrát stalo. V podstatě věta "se zpravidla do hlasování o slevu mincí vůbec nezapojují" znamená, že sice se třeba 70% nezapojí, ale těch neaktivních je tam i 10-15x víc než těch koho se to týká. Takže ano, tito hráči ovlivňují toto hlasování.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Naše obavy určitě zbytečné nejsou a např. na s52 jsem první hlasování o slevě na mince ovlivnil právě tím, že jsem obepsal každý neaktivní kopyto, aby hlasovali proti slevě a oni tak skutečně hlasovali. A sleva se odložila o X měsíců zejména díky hlasům lidí, kteří tam ani nehráli.

A samozřejmě to není jen o lidech s 1 vesnicí. Pokud musí hlasovat vždy všichni, tak je nejlepší řešení, aby žádná anketa vůbec nebyla a sleva se prostě pustila po čase sama.

O anketě na S52 určitě nerozhodli "jednovesničkoví" hráči. Každopádně je pravda, že anketa poslední dobou často postrádá smysl, protože téměř vždy je valná většina svět pro možnost "Ano", takže si myslím, že by neměl být problém tento krok přeskočit a po dosažení určité hranice (dominance, dní, či jiné), zkrátka slevu aktivovat a hráče o tom jen informovat.

No tak že něco takového není momentálně aplikováno do hry neznamená, že to není možné. To je dost odvážné tohle tvrdit, je to jen na možnostech vývojářů hry něco takového implementovat.

A jak psal rici, přesně tohle se už několikrát stalo. V podstatě věta "se zpravidla do hlasování o slevu mincí vůbec nezapojují" znamená, že sice se třeba 70% nezapojí, ale těch neaktivních je tam i 10-15x víc než těch koho se to týká. Takže ano, tito hráči ovlivňují toto hlasování.

Každá jazyková verze má svá pravidla pro slevu zlatých mincí a určitě by jen kvůli české verzi do systému neaplikovali něco nového. Pokud bychom navíc chtěli jít cestou hromadné změny, počítejte s tím, že to může trvat několik měsíců, než se tím někdo vůbec začne zabývat. Lepší je nastavit si vlastní podmínky, které budou vyhovovat hráčům - ale musíme brát ohledy nejen na vedoucí kmen, ale na všechny hráče, kteří se aktivně zapojují do daného světa.

A znovu ti budu oponovat - ne, tito hráči výsledek hlasování ovlivní opravdu zanedbatelně. Pokud sleva zlatých mincí neprošla, nebylo to nikdy z důvodu spiknutí "jednovesničkových" hráčů, kteří chtějí škodit, ale vždy z důvodu, že to tak nechtěli většinou nepřátelé vedoucího kmen - tzn. kmeny na 2,3, či 4 místě. A tyto kmeny jsou plnou součástí světa, rozhodně nemají menší právo hlasovat, než vedoucí kmen.

Jak jsem ale již napsal, pokud si dobře pamatuju, tak sleva zlatých mincí neprošla tak 3-4 za celou dobu, co ji provádíme. Ve všech ostatních případech vždy bez problémů prošla - proto bych se v tomto směru spíše přikláněl k tomu co psal 1Rici - hlasování zkrátka nedělat.
 

1Rici

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
165
Ano. Hlasování odstranit a nastavit univerzální pravidla.
 

xxoxx

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
39
Tak máte to tady měsíc. Zpětnou reakci jste dostali tzn. Máte splněno, že Vám někdo napsal na mrtvé fórko, kde se víc řeší věci co se netýkají dk než právě věci o samotných kmenech, tak by bylo nejspíše dobré na tom začít něco dělat abychom se té slevy třeba do nového roku dočkali? je to z Vaší strany reálné?
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Za zpětnou vazbu jsme rádi, proto jsme diskuzi také otevírali, abychom toho nasbírali co nejvíce. Dáme nad tím hlavy dohromady, pobavíme se o tom interně v týmu a zkusíme něco vymyslet.
 

Alkoholyk

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
12
Zdravím,

tak čo v akej situácií sa nachádzame s tou úpravou podmienok? Kde je vôľa tam je cesta nie?

Neverím, že ten rozhovor by bol na viac ako jeden večer strávený na discorde :)
 

Deleted User - 4100157

Guest
Přečetl jsem si všechny příspěvky a mám pár vlastních poznámek a trochu mě i mrzí, že něco nikoho nenapadlo.

ad 1) Předpokládám, že cena mincí na začátku světa bude stále 28 000 za dřevo, 30 000 za hlínu a 25 000 za železo, i když dnes jsou všude vlajky a hráči to už mají stejně zlevněné. Jenomže tomu tak být nemusí. Byly už i na českých DK spuštěny světy, tedy minimálně tuším že to byl svět 25 a v zahraničí takové světy byly také, kdy cena zlatých mincí byla už od počátku poloviční. Problém je ten, že se to do nastavení světa nepíše, takže kromě zdrojového kódu, což stejně většina hráčů neví jak, tak hráč vlastně neví jaká je cena zlatých mincí na světě, dokud si nepostaví panský dvůr, což na světě s rychlostí 1 trvá či trvalo dříve skoro měsíc. Při této příležitosti jsem si všiml, že se dnes již nikdo nenamáhá ani psát, jestli na světě je levná obnova šlechtice, takže budu předpokládám, že je všude. Světů kde tomu tak nebylo, moc nebylo. Takže na stranu druhou, kdyby někdo chtěl, může zakázat levnou obnovu šlechticů a spustit svět se 3stupňovým panským dvorem a balíčky surovin a délku hry natáhne, a to aniž by Inno muselo vymýšlet nějaké nové nápady na prodlužování světů.

ad 2) Jakákoliv pravidla jsou dobrá jen do té doby, dokud se je rozhodne DK Tým dodržovat. Pamatuji si dodnes a dobře, že za Indigry tu také byla pravidla na ankety a slevu mincí na světech a konkrétně na světě 22 dle tehdy platných pravidel bohužel/bohudík (to je jen otázka úhlu pohledu) správně sleva mincí projít neměla, přesto nakonec udělána byla a Indigra si zpětně prostě pravidla upravila. Takže aby to tady nedopadlo stejně, že se tu něco vytvoří, ale za rok to někomu z DK Týmu nebude vyhovovat, tak si pojede podle sebe.

ad 3) Jedinou zajímavou novinku, kterou jsem se dozvěděl byla od Kubiny, že registrace na světy je po 180 dnech zamknutá, to je velký posun, když se nečeká až počet hráčů klesne pod 1000. Když je registrace na svět uzamčena, tak hráč který je kompletně zničen už nemůže znovu začít hrát na daném světě. Jak se dívám do nastavení, tak se nic nezměnilo, pořád omezení 20:1 platí jen prvních 60 dní, malého hráče nezachrání zhoršená morálka útočníka a nejspíše jej nebude někdo jiný velice podporovat, takže takového hráče není těžké ze světa kompletně vymazat a obnovit si účet nebude moct. V tomhle jsou DK drsné a vždy byly, že hráče je možné kompletně zničit, tak moc nerozumím tomu, že se tu velcí hráči pomalu nechají šikanovat provokatéry s jednou vesnicí.

Jednu možnost jsem napsat už v bodě jedna, a to mít levnější cenu mincí již od počátku světa a dále bych se přikláněl spíše k časové možnosti zlevňování mincí a to v poměru k rychlosti světa, nebyl by žádný problém při registraci na svět v automatické zprávě zaslané hráčům s nastavením světa jim tam napsat, že po tolika dnech či konkrétní datum, dojde ke slevě na polovinu, po tolika dnech od spuštění světa či konkrétní datum dojde ke slevě na třetinu původní ceny mincí a nakonec na pětinu, nebo spíše že bude vypsána anketa, kde hráči budou mct sami rozhodnou, a kdyby anketa neprošla, tak třeba že další může být nejdříve za měsíc. Raději bych to nechal na hráčích v anketách než na automatickém přikazováním.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Díky za tvůj názor Shedde. K té anketě, ta už trochu postrádá smysl, protože za posledních několik let se stalo snad jen 2x, že sleva mincí neprošla. V 95% (hrubý odhad, nebrat doslova) jsou hráči vždy PRO slevu, proto anketa již trochu postrádá smysl.
 
Nahoru