• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Soubor několika otázek - pomůžete ?

DeletedUser44294

Guest
Zdravím všechny!
Přesto že mám zkušenosti už se dvěma světy, v této hře jsem pořád poměrně začátečník. Měl bych několik otázek za jejíchž zodpovězení bych Vám byl velice vděčný. I když používám Wiki často a rád, některé informace se mi přesto nepodařilo úplně pochopit.

Abych usnadnil jejich zodpovězení, přidávám pár detailů. Týká se světa 64. Jako hráč mám asi přes 1000 bodů a jednu vesnici. Stavím deff v počtu, který zmiňuji níže. Nick je záměrně odlišný od toho se kterým hraji.



1. Existuje nějaká strategie v případě výběru své druhé vesnice ?
(Pokud jsem v kmenu, můžu se řídit týmovou strategií kterým směrem expandovat. Ano, je dobré postavit ji v blízkosti spojenců.)

Mě zajímá jestli je vhodné umístit druhou vesnici blízko té první (např. v mém sousedství) aby se mohly rychleji bránit a snáz surovinově zásobovat. Nebo naopak, raději dále od té první aby nehrozilo kompletní zabrání v případě soustředěného útoku a nebyla tak lákavým cílem.
____________________________________________________________________________________________________________



2. Jak nejlépe přidávat/začleňovat lučišníky v raných fázích výstavby své deff ?
(Jaký je jich poměr k ostatním jednotkám vím)

Momentálně mám 500 kopí, 500 mečů a přemýšlím nad tím, ve které fázi mám začít stavět taky lučišníky. Je pro mě efektivnější vystavět si nejdříve slušný základ (1000 a více) prvních dvou typů, nebo se naopak soustředit na všechny rovnoměrně.
___________________________________________________________________________________________________________


3. Strážní věž a první vesnice, ano či ne ?
(Vím výstavba věže se řídí strategií, je to o správného výběru místa.)

Dejme tomu že má vesnice je na sever, vím že chci expandovat na jih. Jsem silně zaměřen na obranu. Mám max. level hradeb, každý den cvičím nové jednotky. Jsem v kmenu, info o počtu nepřátel ocením. Taky nemám v plánu stavět ji nutně do vyšších levelů.
Jde mi o obranný potenciál ke kterému je nakonec určena. Totiž vědět kolik jednotek útočí, jestli mám zavolat spojence, a jako začátečník - nemuset počítat časy - jestli mají šlechtice.
__________________________________________________________________________________________________________


4. Co je vzdálenost jednoho pole v případě strážní věže ?
(Z čeho se celý svět skládá jsem si našel na wiki, no asi jsem zaostalý ale co přesně znamená jedno pole, pořád nevím jistě.)

Je to jeden celý čtverec, ve kterém může být až 25 vesnic (označen modře)? Nebo pouze vzdálenost "jedné vesnice" od té mé (červený kruh)?
strazni-vez.jpg


__________________________________________________________________________________________________________

5. Paladin. Jakým způsobem docílit získání konkrétních "knih schopností" ?
(Možnost jejich získání za prém. body mě nezajímá).

Mám ve své vesnici Paladina na levelu 12. Netrpělivě čekám na další knihu schopností z kategorie "vesnice/motivování". Přesto že je po celou dobu ve vesnici, kde získává své XP stavěním budov (pro surovinový bonus), dosud získal pouze dvě knihy z kategorie "vesnice" a celkem sedm z kategorie "útok/útočení/jezdectví/ničení". Přesto že nikdy v žádném útoku nebyl.
___________________________________________________________________________________________________________



Pokud by se našel někdo ochotný mi na tyto otázky odpovědět, rozhodně po něm nežádám aby nutně, zodpověděl všechno. Budu rád za všechny poznatky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
https://help.divokekmeny.cz/wiki/Rady,_tipy,_triky,_taktika

kdysi dávno jsem sepsal tohle, třeba to v něčem pomůže; každopádně strážní věže za dob mého hraní buď vůbec nebyly, nebo jsem už pak hrál jen speed kola, kde nebyly :D ; ale říkám si, že pole musí být přece vždy pole; a když je něco o "vzdálenosti 1 pole", tak tím spíš; ilustrovaný obrázek je mimochodem špatně, viz třeba když si prohlédneš oblast s vírou kolem kostela (poloměr 6/4/6/8 polí - podle toho jaký); když máš nějakou základní vesnici, 1 pole mohou od ní být vzdáleny maximálně 4 další vesnice, nikoli "i ty na vedlejší světové strany od ní"

já nevím, jestli to někde je přímo uvedeno, ale doporučil bych v rané fázi výstavby deff (bavíme-li se o prvních vesnicích) lučištníky vůbec nezačleňovat; to je věc, co se hodí, když už je ve vesnici třeba minimálně 2000 kopiníků + 1400 šermířů; lučištníci se staví hlavně kvůli tomu, že ušetří místo v SD, na začátku hry máš místa v SD hodně, jeho výstavba na vyšší úroveň je levná a rychlá, naopak výstavba lučištníků je drahá a pomalá; v začátcích hry co do útočných jednotek jsou nejužívanější LK (hodně hráčů staví deff + LK celou dobu, někteří postaví vyloženě early deff + LK a potom k tomu přistaví sekerníky, navíc tím, že sekerníci se pomaleji staví a pořádně nenosí suroviny, offaři posilují stáj a i ti potom mají výrazně víc poškození z LK) a na jejich odbránění stačí stavět kopiníky, co se staví rychle a mají proti nim podobný účinek (+ samozřejmě občas nějaké šermíře, kdyby přišel někdo se sekerníky :D ); oni i ti lučištníci jsou o něco lepší proti sekerníkům než LK, což je další důvod, proč se v začátcích tolik nehodí
 

DeletedUser44294

Guest
Děkuji za odpověď!

Velice dobře sepsaný návod, dlouze jsem se začetl a určitě se budu ještě vracet.
Lučišníky si vysvětlil dost podrobně, za což jsem vděčný :)
 
Nahoru