• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Strážní věže a Tržiště

luki28n

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
32
Zdravím. Mám dva návrhy

1. Dát anketu ohledně strážní věže, jestli se hráčům líbí. Pokud taková anketa byla, zajímaly by mě výsledky. A podle těch výsledků s tou věží nakládat jako s kostelem. tzn. Dát ji jen na některých světech. Popř. ji zrušit na těch, kde už je zavedená, ale hráči ji nechtějí. třeba víc než 75%. Vím že už se toto hodně řešilo, ale zajímá mě reálná šance na to s tím něco udělat. Momentálně je to jediná věc, která mě velmi demotivuje hrát divoké kmeny a dávat do toho jakékoli peníze.

2. Na tržišti při výměně surovin je omezení: "Nabídky jsou možné pouze v poměru od 1 do 1"
Chápu proč to tak je, nemusíte to vysvětlovat.. Byl by takový problém to omezení zmírnit třeba od 0,8 do 1,2? nebo zakázat více obchodů s jedním hráčem za nějaký časový úsek?


Btw. Je vtipné, že když se parta hráčů domluví, že budou dotovat surkama kamaráda, aby rychleji vyrostl, je to špatně a chcete tomu zamezit, protože to není fér, ale jakmile si někdo zaplatí penízkama, tak je to najednou ok.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Nic ti nebrání v tom udělat anketu na tomto fóru či udělat si anketu na kmenovém fóru. My určitě žádnou oficiální anketu nechceme vytvářet, protože nechceme dávat hráčům nějaké naděje, že pokud by byla nadpoloviční většina proti tomu, že se jím líbí strážní věž, že bude zrušena. Tomu se určitě hráčům nebudeme zavazovat. V současné době máme informaci, že se jedná o standardní budovu, která by měla být na všech světech, nemá taková specifika jako kostel, který hráči musí stavět, pokud nechtějí bojovat o 50% hůře. Strážní věž je budova, která dá hráčům velikou výhodu, ale zároveň jim sebere obrovské množství místa v selském dvoře a také je poměrně hodně drahá. Spoustu hráčů na předních místech žebříčků ji téměř vůbec nevyužívalo. A vzhledem k tomu, jak se jim dařilo, si nemyslím, že by byli nějak znevýhodněni.

Co se týče tržiště, některá nastavení se standardizovala a měla by být všude stejná a pokud se nepletu, tak i právě tento poměr je jedním z nich, proto již na všech našich světech je toto nastavení pevně dáno a neměníme s ním. Bohužel zakázat více obchodů s jedním hráčem v současné době není technicky možné.
 

luki28n

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
32
Ale ovšem že stavět strážnou věž je výhoda... příklad.. kmenová akce na nepřátelského hráče.. kmen má kdyspozici 50 útoků, nepřítel má 20 vesnic krýtých 3mi strážními věžmi. pokud má hráč vesnice 50:50 off a deff, má 9 obraných vesnic. Nepřítel zaútočí na všech 20 vesnic s tím, že na 10 jde po pěti útocích i se šlechtou a na zbylých 10 jde fake.. pokud zjistí že jdou útoky, podpory od spoluhráčů už dojít nestihnou, ale on dejme tomu 3 hodiny před dopadem vidí kam jdou ostré a kam ne, to mu dá šanci využít efektivně všech svých 10 deff armád a rozmístit je včas tak, aby zabránil přebrání. Pokud by strážnou věž nepostavil, jediné co by získal by byly 3 deff armády navíc (pokud by tam nepostavil útok), ale musel by podpořit 2x víc vesnic, protože neví kam jde fake a kam ostré. Takže ano, je mnohem lepší mít strážnou věž, takže se stavět musí. Pokud tu není člověk 24/7 což prostě není.

Anketa dopadla si myslím jasně. Vlastně všech 9 hlasujících je pro zrušení. mrzí mě ta malá účast, ale i tak si myslím, že je to přesvědčivé. Zajímalo by mě, jestli anketa měla i hlubší smysl(třeba kontaktovat INNO a říct hele, jim se nelíbí strážní věž, třeba by se nám zvedli tržby kdybychom udělali změnu, která se hráčů bude líbit), nebo se prostě jen potvrdilo to, co jsem si myslel a jde se dál.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Já jsem pouze reagoval na to, že je spoustu hráčů, kteří jsou na předních pozicích a strážní věž téměř vůbec nevyužívají a i tak dokáží držet přední pozice v žebříčku. Naopak na světech s kostely neznám žádného hráče, který by byl např. v top 10 a neměl by žádný kostel. Ty ano? Samozřejmě mám na mysli v pozdější fázi hry...

Tím chci dát najevo, že strážní věž dá hráčům výhodu, ale není rozhodující v tom, že by to bez ní nešlo. Jde to!

Anketa o 9 hlasech určitě nemá hlubší význam a pokud bych ji hlásil na Inno, určitě by se nad tím nikdo nepozastavil. Nevím co sis myslel, takže nevím co se mohlo či nemohlo potvrdit. Na tuto otázku si tedy asi musíš odpovědět sám.:)
 

DeletedUser33829

Guest
Ano, Kozmici, jde to? A proč to jde?
Protože to má nožičky!:D

Teď vážně. Funkci kostela ve hře nemůžeš nijak jinak nahradit a ztratíš 50 % síly, zatímco strážní věž slouží pro ty co ve hře nejsou a hráči co jsou na vrcholku žebříčku jsou ve hře naopak velmi často, takže právě pro ně je tato budova nejméně výhodná, a tak jí moc mít nebudou, navíc se dá nahradit i jinak v nastavení, aby hráči přišla zpráva, že na něj jde útok.

Takže to obrátím. Jaký smysl má mít budovu, která je tedy nesmyslná či postradatelná pro kohokoliv?
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Nevím komu je tvoje otázka položena, ale předpokládám, že samotným hráčům, kteří ji používají a ví nejlépe proč má pro ně smysl budovu mít. ;)
 

DeletedUser44235

Guest
...takže právě pro ně je tato budova nejméně výhodná, a tak jí moc mít nebudou, navíc se dá nahradit i jinak v nastavení, aby hráči přišla zpráva, že na něj jde útok.
Múžete mi prosím říct ja se to v tom nastavení dá udělat, abych byl informován že na mne jde útok?
 

sakal13

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
6
Ahoj,
měl bych vylepšení pro funkci požádat o suroviny na tržišti.
Je dobré že jde požádat o suroviny na tržišti ze všech vesnic, ale chybí mi tam ukazatel zaplněnosti skladu. Ukotvil bych ho na horní lištu jak příčku v excelu s tím že když pokaždé kliknu požádat o suroviny ukáže se mi kolik si tam ještě můžu poslat surovin aniž by mi přetekl sklad. Možná mi někteří namítnou že dole je ukazatel když by mi přetekl sklad, ale když má hráč víc vesnic tak nemám chuť pokaždé sjíždět dolu jestli mi náhodou nepřeteče sklad. Takhle by do bylo podle mne o dost jednodušší a hráč by hned viděl kolik si ještě může stáhnout surovin do maximální zaplněnosti skladu
Prosím o vyjádření ostatních hráčů
děkuji
 

sakal13

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
6
Dobrý den,
děkuji za rychlou nápravu ohledně ukotvení plnosti skladu do horní části. Ale k dokonalosti ještě nějaký krůček chybí. Možná kdyby tam byl i ukazatel kolik a jaké suroviny my chybí do zaplněnosti skladu a ne jen strohé "nestačí vám sklad", bylo by to dokonalejší. Mylsím že by to zas takový problém nebyl.
S pozdravem sakal13
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Hoď nám prosím screen, ať se na to můžeme podívat.
 
Nahoru