• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Strategie, strategické chyby atd.

  • Zakladatel vlákna DeletedUser37495
  • Vytvořeno

DeletedUser37495

Guest
Vím že tu už je mnoho návodů a strategií, ale i já jsem takový "začátečník" a též dělám chyby. V tomto tématu bych všechny co začínají, nebo už začali chtěl upozornit na různé chyby a poradit vám taktiku, kterou jsem složil z taktik, které mi radili jedni z hodně dobrých hráčů z CZ DK scény. K hraní DK není zapotřebí jen zkušeností, ale i čas. Na tom, jak budete dobří záleží kolik jste schopni vložit do DK času (a dále samozřejmě kolik peněz na PB do hry dáte).

Taktika:
Samozřejmě je důležité si zvolit už před startem taktiku vaší hry, tedy jakým směrem půjdete. Každý z vás vám řekne, i já, že záleží na tom, kde a u koho se objevíte. Záleží na tom, jestli budete mít od sebe barbarku 15 minut, nebo 2 hodiny. No v obou případech je důležité rabovat. Nejlepší "styl" ze začátku jak rabovat, je zadat si do pomocníka rabování (který dostanete z nějakého úkolu na 7 dní zdarma) zadat do šablony A - 10 kopí + paladin a do šablony B - 10 šermířů (Jak jsem se dostali k vojákům si řekneme za chvíli) . Začátečnická obrana trvá 7 dní (týden) a vy MUSÍTE být po skončení připraveni. Minimálně první 3 dny bych doporučil stavět jen doly + sklad a zároveň se snažit plnit úkoly (a samozřejmě rabovat) . Poté je dobré si zvednout trochu kasárny, asi na 5 a dát k rekrutu 20 kopí. Pokud budete mít dostatečně vysoké doly, nebude to žádný problém (pamatujte, že není špatné si přivstat, když budete mít dostatek surovin na postavení dřevorubce a hlíny, protože do rána budete mít zase o něco více surovin a také se vyplatí přivstat kvůli rabováni, protože všichni vaši nepřátelé okolo v noci spí a barbarské vesnice, které jsou v noci plné surovin čekají jen na vás.) . Za úkol dostanete dalších 10 kopí + 10 seker. V tu chvíli si změňte šablonu a do šablony A si dejte 10 kopí + 2 sekery a do šablony B si dejte 5 šermířů (V jednom ze dvou útoků posílejte paladina). Dále si postavte doly ještě před koncem ochrany na 12-15, podle toho kolik stihnete, ale zároveň pomalu stavte hlavní budovu (na 10) a kovárnu (na 5) na to, aby jste mohli postavit stáj a vyzkoumat špehy. Hodně hráčů špehy podceňuje, ale je dobré si vyzkoumat špehy co nejdříve, aby žádný z vašich nepřítelů nepřišel na stavy vašich jednotek a stupňů budov. (Samozřejmě, stavby budov prokládejte výstavbou selského dvora, skladu a samozřejmě hradeb.) Až skončí ochrana (po týdnu hraní), není špatné se zaměřit na výstavbu selského dvora (jen v případě aktivní domobrany). Určitě si říkáte proč selský dvůr. Pokud si selský dvůr vystavíte na stupeň 15, můžete si v případě nouze svolat maximální počet domobrany tedy 300. Určitě vám v případě nouze tyto jednotky pomohou, ale také máte vystaráno na pár týdnů se stavbou selského dvora kvůli počtu obyvatel. Když jsme u toho případu nouze.. Když na vás půjde útok, nepanikařte. Buď na vás jdou špehové, nebo nějaký blázen co na vás posílá své jednotky. V žádném případě si neaktivujte domobranu! (Do tohoto prvního útoku by jste měli mít už něco kolem 50 špehů) V tomto případě si nechte doma jen špehy, za suroviny si dejte výstavbu a rekrut a ostatní jednotky pošlete na rabování pryč. V případě útoku se špehy váš nepřítel nepředpokládal, že už budete mít 50 špehů a jeho 10 špehů (za úkol) mu padne. V tomto případě není k zahození vaše špehy v tu chvíli na něj poslat a vyšpehovat ho. V případě útoku s vojáky, vám vaši špehové padnout ( tento útok je však malá pravděpodobnost, že to takto na vás někdo pošle!) a vy musíte urychleně vyrekrutovat znovu co nejvíce šlehů (tedy, minimálně 50!) . Při dalším útoku jdou buď špehové a nebo zase útok. Při druhém útoku, bych už i já nejspíše svolal domobranu a nechal všechny jednotky (až na 10 seker, které budete mít) doma. (Nezapomeňte však vystavět co nejvíce hradby!) Nejspíše by jste jeho útok měli zničit. Po ztrátách se snažte obnovit své ztráty. Co bych vám poradil dále, je stavět jen doly, doly a sklad a zaměřit se na rekrut Lehké kavalérie a rabovat (Zlaté pravidlo rabování - Vaše jednotky nesmí být nikdy doma - kdo nechápe, pořád musíte jednotky posílat do barbarek, hned jak přijdou, hned je poslat z5. Není špatné si vyšpehovat neaktivní hráče do 36 - 50 bodů a rabovat je) . Na co bych však chtěl upozornit, snažte se vyvarovat ztráty vašich jednotek, neútočte ta aktivní a silné hráče co mají kmen. Často ho sice porazíte, ale máte šílené ztráty, které vás zpozdí třeba i na 5 dní, kdy by jste mohli mít postaveno o 4 stupně dolů více, ale vy musíte obnovovat armádu. Tedy, potom stavte už jen doly a sklad a stavte buď obrané nebo útočné jednotky (v obou případech se vám LK hodí na rabování barbarek a jiných dědin) . Až budete mít doly na 22 22 20 v případě, že jste se zaměřili na útok, postavte si dílny a udělejte si 50 beranů a bořte hradby i v barbarkách, aby jste při rabování neměli ztráty. V případě, že jste si zvolili obranou taktiku, stavte dále obrné jednotky a stavte dále i doly na stupeň 25 25 24 a postavte si panský dvůr. V této chvíli je dobré požádat útočného hráče z kmene, zda by vám nevymlátil nějakého hráče a nepomohl vám ho obsadit. V útočném případě si postavte ty dílny a berany a potom také postavte doly a panský dvůr. Suroviny budete mít rychleji než obránce, protože budete rabovat jak šílení. Dále snad už není potřeba psát, protože dál, jde už vše stejně :)

Před obsazením druhé vesnice by vaše budovi měli vypadat takto:

Hl. budova - 20
Kasárna - 15
Stáj - 10
Kovárna - 20
Dílna - 5
Tržiště - 10 - 15
Dřevorubec - 25
Hlína - 25
Železo - 25
Selský dvůr - 25 (Spíše podle potřeby)
Sklad - 20 (Podle potřeby)
Skrýš - 2 (V případě útoku na začátcích 10)
Hradby - 20



Snad jsem vám nějak pomohl. Omlouvám se za chyby a za případné nedostatky.
Pokud možno, mě můžete opravit či doplnit.

Díky za pozornost.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Dal sis s tím dost práce, to Tě chválím.:great Ale upřesním Tě.
Chybí Ti tam úkol, když postavíš kasárna, tak získáš 10 kopiníků a 10 šermířů, a pak za rekrutaci 10 kopiníků dostaneš odměnu 10 kopiníků a 10 sekerníků.

Začátečnická ochrana je různá a záleží na nastavení světa, všude není tato ochrana 7 dní. Pomocník rabování v tutoriálu je zdarma na 10 dní, ne 7 dní a co se týče šablon, tak v těchto prvních dnech, než má hráč LK je to zbytečně moc vojáků co jsi psal, je lepší posílat pár vojáků do více vesnic (kromě úplného začátku, kdyby barbarka v okolí mohla být úplně nová a ještě nikým nenapadená a má tak hodně surovin, bych jinak neposílal tolik moc vojáků co jsi psal), takže bych v šablonách doporučil v jedné mít 2 kopiníky a 2 šermíře a ve druhé 4 kopiníky a 2 sekerníky, a pokud je na světě paladin, tak jej poslat samostatného do některé barbarky rabovat přes mapu, nemusí to být přes správce.

Hráč by si měl ujasnit, jestli pojede off, což je nejúčinnější, ale taky je to náročné na čas strávený ve hře, nebo deff, nejhorší jsou mixy, ale záleží hodně na okolí, jak má daleko od své vesnice hráč barbarky, kolik, jaké má sousedy, jestli rostou a jsou hrozbou či ne a jestli jej připravují rabováním o suroviny či ne.

Vystavění seláku na 15, kvůli domobraně, není vystaráno na několik týdnů dopředu, pokud stavíš vojáky, ale jen pár dní.

Na panský dvůr není potřeba pospíchat, doly klidně vystavit na 25, klidně i více, to samé skladiště, selák klidně na 27. Dílnu nestavím nikdy více jak na 2, bohatě stačí a v případě stavby jen beranidel ve vesnici útočné později, stačí bohatě klidně i stupeň 1.

Opevnění je individuální, pokud hráč bude pod útoky či bude mít v okolí hrozbu, tak jej rozhodně stavit co nejvýše, pokud nemá, tak si někteří můžou dovolit i jeho nestavění, já když jsem postavil na 34 panský dvůr, tak jsem měl doly na 27, selák taky, skladiště na 29 a opevnění na 1:D, ale začátečníkům bych to nedoporučoval a mohl jsem si to díky okolí na tom světě dovolit.

Je to dost i o trpělivosti a kdo si počká, ten se dočká, tak jako nespěchat a jít co nejdříve na panský dvůr, tak bych doporučil klidně hned na začátku útočit pomocí vláčku (4 šlechtici), aby zabrání nepřátelské vesnice bylo rychlé a nejméně bolestné, obzvláště na nových světech, kdyby někdo mohl urychlovat stavbu opevnění pomocí PB.
Se zbytkem souhlasím.;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser37495

Guest
...

Já sám když jsem ještě snad před půl rokem po dlouhé pauze začínal, hledal jsem nějakou taktiku a tak jsem si řekl, že něco napíšu. Samozřejmě že tam je spoustu nedostatků a chyb, ale bohužel v tom zmatku, jak jsem nad vším přemýšlel sem něco popletl. Samozřejmě vím, že třeba pomocník je na 10 dní zdarma.

Jinak díky za opravení :)

Kdo by měl ještě nějaké připomínky, pište.
 

DeletedUser

Guest
Jen by jsi mel na zacatek pripsat ze to je strategie pro spise obranny styl hrani. Ja hravam utocny styl hrani a to je uplne neco jineho. Napriklad do priblizne 900 bodu jedu jenom doly na priblizne 20. stupen a potom zacinam stavet kovarnu na pansky uz a opevneni mam na stupni 1,staje 3, kasarny 5 a stiham stavet kovarnu, sklad a selsky a pri tom rekrutovat vojaky, ale je pravda ze toho casu co do toho davam na rabovani je spousta.. Taky je fakt ze tenhle utocny styl zacatecnici nehraji vetsinou, ale tak tento navod je hodne na obranu..

Jinak sablony pro kopiniky, sermire a kasarny na stupen 5 hned ze zacatku kdy jsou suroviny potreba na doly a kopiniky je zbytecne. Ti vojaci se tak ci tak vyrekrutuji a stejne surovin budete mit malo a ze zacatku ty farmy jsou hodne vycucane, takze o moc neprijdete..
 

DeletedUser37495

Guest
...

No já jsem tu spíš chtěl napsat takovou taktiku pro začátečníky.

No myslím, že jsem to psal už, ale napíšu to ještě jednou. Vyvarujte se zbytečných ztrát. V případě off (Stavět off armádu má výhody i nevýhody. Off je spíše pro hráče, kteří do hry dávají svůj čas, tedy jsou tu nonstop [neberte mě doslova]. Zato deff je pro hráče, kteří sem přijdou třeba 3x denně, ale mají větší jistotu, proti off hráčům, ale zato, až dojde na obsazování jsou ve značné nevýhodě.) off si moc netroufejte na silné hráče, aniž by jste je vyšpehovali. Ale i tak je radši nešpehujte, protože sám jste off a jak už je zmíněno, ztráty vy nechcete. Hráč může zaútočit přesně na konec nebo začátek nočního bonusu a to jste vy v háji .. Po skončení ochrany si vyšpehujte hráče co se jen přihlásili a nic nepostavili, protože jsou plní surovin, a čekají jen na VAŠE vojáky. Zpátky se ztrátám. Vím že to tu okecávám, ale já sám jsem udělal takovou chybu už párkrát a řeknu vám, že mě to oproti ostatním zpomalilo nehorázně. Při začátcích mívaj útočníci třeba 100 LK a kdyby jste o to přišli a vyrekrutovali znovu, tak by jste už mohli mít 200 LK. No posuďte to sami. Nejlepší taktika pro útočníky je nespěchat na panský, ale udělat si co nejsilnější útok, vylepšit co vesnici tak na 5000 bodů, dát doly na 28 28 27 a postavit si třeba i vlak. Určitě tu jde udělat spousty taktik s hradbami na 1, doly na 30 a hned panský, ale je to o štěstí a spíše pro zkušenější (old school, baby :D) . Není špatné si do taktiky přidat trh. Obchody u vás musí letět. Samozřejmě, že výhodu mají prémkaři, kteří dostávají suroviny dá se říct za "nic".

Podle vašich komentářů, nebo co mě napadne sem budu dopisovat další rady a chyby. Až mě něco napadne, napíšu možná i něco k tomu, když už máte více jak 1. vesničku :)
 

DeletedUser37495

Guest
Dodatek.. moto

Co bych chtěl dále u vést. Osobně jsem si to do dnešního dne tolik nebral, až když jsem na jednom světě psal, že mám u sebe dost dobré hráče a že rači si postavím 100 deff a budu hrát opatrně. V zápětí mi jeden napsal:
Kdo se bojí, už prohrál.
Myslím, že je to dost pravdivé. Je pravda, že cca 60% hraje na deff. Proto je dobré zariskovat a postavit off.

Body budí respekt, ale armáda ho děla.
Též jedno z pravdivých pravidel které je dobré si vzít k srdci.

Pokud vás napadnou nějaká podobná mota nebo tak něco, napište je sem :)
 

DeletedUser38965

Guest
Zdravím, pěkný návod, vcelku i když jak sám píšeš že jsi "začáteční" tak to máš napsané pěkně a nejsou to zrovna bláboly.

Deff styl jsem na začátku světa skoro nehrál, vždy jsem spíše vsázel na to, abych ovládl své okolí a to několika způsoby,

jsou to možnosti spolupráce, tzn. najdeš si k sobě útočníka/obránce (podle svého stylu zaměření jestli jedeš off najdi si deffaře kterého budeš chránit a on tebe a naopak deffař si najde offkaře).

nebo si prostě počkáš až svět začně, nějakou dobu poběží a tvůj kamarád, známý nebo kdokoliv další, tě bude dopovat surovinami, tzn. dostaneš značnou výhodu nad svým okolím, popřípadě pokud má tvůj známý deff tak ti do začátku zajistí vesku a ty můžeš jet zase full off build.S dotacemi od kamaráda máš své okolí v palci protože suroviny co ti on sám vyprodukuje=přepošle + tvůj farming, bavíme-li se o hráči co fakt jede tak je podle mne nejlepší start s jasnou dominancí.

je tu XYZ možností jak si dále vylepšit svůj post a taktiku do začátku jako zvaní kámošů co ti jen staví doly, nebo teď bylo hodně oblíbené v předregistraci "pozvat přítele" a ten ti tam udělá barbarku (to už ale myslím INNO řeší mazáním barbarek, ale co si budeme povídat, jsme Češi, ti si vždy skulinky najdou :).

Momentálně jak jeden můj bývalý (přebraný) soused říká byl "Znásilněn kreditkou" alias kupováním surovin za prémiové body.Tím teď taky dosáhneš velké výhody oproti svému okolí. (tím neříkám že to nejde bez něj, je to jen další možnost)
s DK to vypadá bídně (teda aspoň v Česku) tak se ždímou peníze už i takhle :D (Ano vím Moderátoři a SUPPORTe že je to každého volba jestli do toho dá peníze nebo ne, je to jen můj názor, kdyžtak mi ho editujte pokud to tu nesmí být :) )

A můžeme se tu bavit o dalších a dalších způsobech, kombinacích a mixech.

K Tvému návodu bych rád dodal to, že hráč si musí pohlídat konec ochrany svého okolí, aby hned mohl ukrást maximum surovin tj. tuším po 800 stovkách? zabtemě teď nevím, nezačínal jsem dlouho :D což výrazně pomůže.

A závěrem opravdu farmit farmit a farmit.

Jsem hráč co je na DK ooopravdu často a dlouho (to mí nepřátelé mohou potvrdit) :D a základem každého úspěšného účtu je určitě dát DK velmi hodně času a nepřestávat s farmením (na nových světech), to Vás vyšoupne do pozice kde o Vás budou mít zájem kmeny ovládající kontinent a tím budoucnost :).

+ Z vlastní zkušenosti doporučju před zabráním první vesnice si udělat vláček (4 šlechticů)
 

DeletedUser

Guest
Chci se zeptat, jakou doporučíte vlajku, 10% rekrutace nebo 10% produkce surovin? :)
 

DeletedUser37060

Guest
Povedal by som, že veľmi záleží na tom, v akej fáze hry... :scratch
 

DeletedUser

Guest
Andysek.
Rada odpovězená o dva roky později !
Určo se mu bude hodit, :D
 
Nahoru