• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Systém špehování na světě 31?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
Pleteš se, budovy vyšpehují vždycky (když nebereme 3stupňového špeha, ale ten nemá s tímto nastavením světa nic společného), co nevyšpehují a to tedy obvykle, není to tak vždycky, jsou jednotky mimo vesnici, nicméně dle nastavení i toto by měli být schopni špehové, ač tedy pak dalekohled už není tolik potřebný, ale tak pořád má určitou výhodu...
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Shedde, ono je to snad i na Wiki:
Jsou celkem 4 druhy nastavení špeha.
A v jednom lze vyšpehovat JEN jednotky ve vesnici.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Ano, je to uvedeno v nápovědě a navíc, ty 4 základní systémy mohou být libovolně kombinovány, aby hra byla pestřejší.
 

DeletedUser33829

Guest
1. systém
Špeha lze vyzkoumat na 1 stupeň. Může získat informace pouze o jednotkách nacházejících se ve špehované vesnici. Pro přežití špehů je potřeba mít více špehů než kolik se nachází v bránící se vesnici.

Neplatí, špeh vyšpehuje i suroviny a stačí mít jen více než polovinu počtu špehů, které má obránce.
2. systém
Špeha lze vyzkoumat na 1 stupeň. Může špehovat informace o jednotkách, surovinách a stupních budov ve špehované vesnici. Pro přežití špehů je potřeba mít více špehů než polovinu počtu špehů v bránící se vesnici.

Neplatí, špeh nevyšpehuje budovy.

3. systém
Špeha lze vyzkoumat na 1 stupeň. Může získat informace o jednotkách ve špehované vesnici i jednotkách, které z ní pochází, ale v současné době se nacházejí jinde, o stupních budov a surovinách ve špehované vesnici. Pro přežiti špehů je potřeba mít více než polovinu špehů v bránící se vesnici.

Tento druh by dle nastavení měl na tomto světě být, ale jak vidno není.

4. systém

Tento systém se může ( ale nemusí ) nacházet pouze na světech, kde funguje třístupňový nebo desetistupňový výzkum. Špeha lze vyzkoumat na 3 stupně. Špeh na 1. úrovni může zjistit pouze velikost vojska v bránící se vesnici. Špeh na 2. úrovni může kromě toho zjistit i úrovně budov a počet surovin...

Tento nemá smysl řešit, je dělán na vícestupňové výzkumy, nicméně bych podtrhl, že na stupni 1 jen vyšpehuje vojsko a na 2. stupni suroviny i budovy, ale špehové na světě 31 vyšpehuje jak vojsko, tak i suroviny, ale ne budovy.


Takže o jaký systém, že se to jedná? Ani o jeden z těch 4.:blush
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
at systém 4.
špeh na
- 0 úrovni vyšpehuje jen vojsko ve vesnici
- 1 - vojsko ve vesnici a suroviny
- 2 - vojsko ve vesnici, suroviny, budovy
- 3 - vojsko ve vesnici, suroviny, budovy, vojsko mimo ves
---

(počtem přeživších jednotek si nejsem jistá, ale mám dojem, že u třetího typu musí pro vyšpehování jednotek mimo ves přežít víc jak 2/3 špehů.. + u 3 typu je ještě bonbónek, že vojsko se vyšpehuje i bez špehů pokud padne víc jak 1/2 obrany)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Vypadá to, že někdo dal asi 3-stupňového špeha na svět s jednoduchým výzkumem... Přitom je v nastavování jasně napsáno, že by se to nemělo dělat...
Omlouvám se, přeci jen je to už delší doba, co jsem naposledy nastavoval speedy ( téměř rok ), tak mám problémy s trojkou a čtyřkou. Kdo se vyzná trochu v TÉTO STRÁNCE, vidí, že u špeha je čtyřka, což zřejmě znamená třístupňový systém špehování, trojka tedy bude znamenat ten jednoduchý systém se všemi možnostmi špehování, co je nula a desítka, to vím, jen mám trochu problém s tímhle.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser37717

Guest
Jde to

Dnes v 8:31 ještě nešlo, ale v 8.35 již špehuji i budovy. Nevím, zda to s tím souvisí, ale současně s prvním špehnutím budov jsem získal achiev pán válek. K.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Se do toho nastavení podívej, že už je tam číslo 3, tj. lze vyzkoumat všechno, včetně vojska mimo vesnici ( aniž by se něco muselo zkoumat na stupeň 3 ).
Někdo to opravil.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
at systém 4.
špeh na
- 0 úrovni vyšpehuje jen vojsko ve vesnici
- 1 - vojsko ve vesnici a suroviny
- 2 - vojsko ve vesnici, suroviny, budovy
- 3 - vojsko ve vesnici, suroviny, budovy, vojsko mimo ves
---

(počtem přeživších jednotek si nejsem jistá, ale mám dojem, že u třetího typu musí pro vyšpehování jednotek mimo ves přežít víc jak 2/3 špehů.. + u 3 typu je ještě bonbónek, že vojsko se vyšpehuje i bez špehů pokud padne víc jak 1/2 obrany)

To platí pro ten systém 3 nebo systém 4? Protože pro vyšpehování ves mimo vesnici musí přežít 90 % špehů, pokud není v útoku paladin s dalekohledem. O té 1/2 to platí proto 3stupňového špeha a to i v případě, že v útoku žádní špehové nebyli, ale ve vesnici odkud pocházejí je špeh vyzkoumán na stupeň 3?

Vypadá to, že někdo dal asi 3-stupňového špeha na svět s jednoduchým výzkumem... Přitom je v nastavování jasně napsáno, že by se to nemělo dělat...
Omlouvám se, přeci jen je to už delší doba, co jsem naposledy nastavoval speedy ( téměř rok ), tak mám problémy s trojkou a čtyřkou. Kdo se vyzná trochu v TÉTO STRÁNCE, vidí, že u špeha je čtyřka, což zřejmě znamená třístupňový systém špehování, trojka tedy bude znamenat ten jednoduchý systém se všemi možnostmi špehování, co je nula a desítka, to vím, jen mám trochu problém s tímhle.


Ano, to jsem od začátku naznačoval, že špeh se chová jak kdyby byl 3stupňový a byl vyzkoumán na stupni 1, a bylo to tak napsné i v nastavení, že je-li špeh vyzkoumán, tak... To bývá napsáno v nastavení světů, kde je špeh třístupňový. Tak jsem rád, že jste mě pochopili i to, že to někdo opravil (musím se jít podívat, už jsem tam dva dny nebyl). Jen se divím, že se nikdo neozval dříve.
------------------------------------------------
Strify nebo Drasta by mohli na wiki opravit 3stupňového špeha, co na jakém stupni výzkumu vyšpehuje, protože to tam mají špatně.

Biblos by příště nemusel být tak arogantní, když si dovolím napsat, že i vývojáři se pletou, to je během několika týdnů už podruhé co jsem na překlep z Německa upozornil a místo toho reakce je podrážděná, jak kdybych rýpal. Předtím to byla sleva mincí, že a jaké to mělo odezvu v chování některých ví zasvěcení moc dobře dodnes.:cry
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
... ty 4 základní systémy mohou být libovolně kombinovány, aby hra byla pestřejší.

Tohle prostě nějak neberete v potaz, že?

Prostě ta kombinace ve světě 31 je poněkud odlišná, než jinde, nic víc. Jde jen o zpestření hry, aby špehování nebylo tak jednotvárné. :hi
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru