• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Taktika při masivním útoku

DeletedUser

Guest
Chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti a na to co je nejlepší dělat při masivním útoku na svoje vesnice.

Hypotetická situace: Na moje 4 vesnice jde útok a to na každou z nich 2 útoky čistící celkem tedy 8 útoků. Zatím nejde šlechta ale jdou beranidla a možná katapulty. Mám celkem malou armádu takže není šance ubránit všechny vesnice i kdybych si posílal z jedný do druhý podpory. Šlechta z velkou pravděpodobností přijde až v dalších útocích.
Moje otázka: Má smysl chránit vesnice před tímhle čistícím útokem i za cenu toho že je možná ubráním ale přijdu o všechno vojsko které mi pak bude chybět při útoku šlechtou?? Není lepší uhnout při týhle čistce armou i surkama at se klidně vyřádí i za cenu schození hradeb na 0 a armádu vrátit až při útoku šlechtou?? Já myslim že jo ale chtěl bych znát názor i někoho jinýho jak se nejlépe bránit při takovém útoku.
Díkes
 

DeletedUser11059

Guest
V první řadě ... nevim jaké máš znalosti o protivníkově aktivitě zde na fóru, protože pokud je častý uživatel, už zná Tvůj stav a pokud řekneš po radách: "Oki, udělám to tak.", bude to také vědět dopředu a podle toho vytvoří strategii.

V další řadě netušim jak dobře znáš protivníka ze hry (zda už útočil, nebo nikoliv). podle toho se také určuje strategie obrany. Pokud máš jistotu, že bude útočit se šlechtou ze stejných vesnic, jako jdou útoky, tak bude mít pak malý doprovod, na což by Ti mělo stačit jen trochu obrany (čili bych mu i velkou část útoků vymlátil a nechal stranou vojsko na obranu před šlechtou). Pokud bude útočit s klukama z nových útočných vesnic, tak jsou varianty ... buď mu vymlátit první vlnu útoků, nechat si něco stranou a pak bránit 2.-4. šaška s menším doprovodem (sníží jedním ale nezabere a ty mu zabiješ zbylé šašky), nebo uhnout před útokama a pak na celé vláčky ... ale pokaždé, když necháš projít útoky, tak protivník může hned znova točit to samé a nakonec na tom budeš špatně. osobně bránim tak, že musim za každou cenu buď vše, nebo většinu nechat umřít na hradbách ... ale jsem zvyklý na větší účet a počty útoků na mě chodí v rozmezí 1 - 6 tisíc, takže to tak musim hrát (kdybych si nechal poničit všude seláky a nechal je točit na mě pořád dokola všechno vojsko, zachvíli bych neměl co bránit).
 

DeletedUser2029

Guest
Pro hromadné. Nejlépe je betonovat. Předem. Třeba od kolegů kolem. Nebo od sebe (mimochodem, v tom je řečeno vše, zkus si domyslet ;-) ).

Ale. Ale, rada výše platí pro hromadné. Při počtu 4 vesnic a 8 útocích, se zdráhám říkat "hromadné". Ano, na začínajícím světě je to hodně, v určitou chvíli. Ale, u pár vesnic, jsou vždy důležité individuální podmínky. Je to málo útoků, natolik málo, aby i útočník dokázal plně improvizovat. ... Když je to řekněme od 300+ útoků na 100+ vesnic, pak to už většinou (i na straně obránce i na straně útočníka) nedává tolik prostoru k plošné improvizaci (v hlavě neudrží info o každém jednom). Maximálně tak výběrem v úzkém prostorou. Možná pak lze dávat obecné rady.

Ale, dokud si útočník dokáže v hlavě udržet přesný přehled co se kde při každém jednom útoku dělo, jaké byly jeho ztrátu a stavy všech cílových vesnic před pár minutami a před pár hodinami, řekne z hlavy kolik mu ještě zbývá útočných jednotek, tak je to spíše na konkrétním posouzení (znalosti z historie chování, z místa, ...) a obecná rada může být úplně špatná.

EDIT: jsem pomalý
 

DeletedUser

Guest
Vim že pojem "hromadné útoky" je relativní pro mě je to hromadné když mám jenom těchhle pár vesnic a zamotalo mi to hlavu až až.
Útočníka trochu znám a šlechtu určitě pošle z jiných vesnic než jdou tyhle čistící. O to je to horší protože paňácí budou mít asi silnej doprovod. :(
Výhoda je to že vesnice jsou dost daleko takže než ten útok případně otočí (při jeho nulových ztrátách když uhnu armou) to bude skoro 80 hodin :) a to mi dá čas se vzpamatovat (snad). Horší bude že mi asi shodí hradby a asi zničí něco katapultem. Ale zase mi zůstane celá armáda ne? Tu můžu pak nasadit na šlechtickej útok. Fakt nwm co udělat. Šlechtu ale očekávám z bližších vesnic.
Každopádně dík za rady hraju to krátce a nemám moc zkušenosti.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
ještě otázečka - co myslíš tim betonováním.
narazil jsem tady na foru na to několikrát ale nikde jsem nenašel pořádný vysvětlení.
dík.
 

DeletedUser2029

Guest
Aha, tak pak už rozumím první reakci.

"Betonování" či "zabetonování vesnice" znamená, že si tam dáš tolik podpor, že je vesnice "neporazitelná". Plus, obvykle, že ztráty obránce (na jednotkách i opevnění) jsou potom minimální.

Zkus si dát do simulátoru třeba vesnici s 6 seláky v obraně /na podpoře/ (jednotek odpovídající 6 plným selským dvorům). A zkus si na to postupně pustit třeba 6 útoků (z plných selských dvorů). Můžeš si i pohrát se složením jednotek.

A sleduj jak prakticky (ne-)ubývá opevnění a jednotky obrany. ... proto "beton" ...

-------

EDIT: A zkus si to pro opevnění 0 a opevnění 20 ...

Prostě ... Pro pár vesnic je to prostě individuální, někdy se vyplatí uhnou se všemi. Někdy "zabetonovat" pár vesnic jednotkami ostatních /ztráty minimální, odstřelení útoků jdoucích na tato města, hradby těch měst zůstanou .../. Někdy je to rizikové, pokud želíš každý padlý kus (máš málo), pro odstřelení budoucí šlechty. A podobně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Joooo už to chápu!!
Zatímco v jedný vesnici můžu mít díky podporám třeba 50000 jednotek, útočník na mě najednou nikdy nemůže z jedný vesnice poslat víc než je jeden selák. A i když pošle tich útoků 6 tak jejich síla se rozloží takže pokaždý mi sestřelí jenom pár set vojáků a hradby zůstanou skoro nepoškozený i když pošle třeba 500 beranidel!!
Dík za vysvětlení :)
 

DeletedUser2029

Guest
Přesně.

Na druhou stranu, útočník je ten, kdo volí čas, strategii, může dělat fake útoky a podobně. Ty můžeš už jen reagovat, Ty se musíš nějak přizpůsobit jemu.

Takže je to celkem dobře vyvážené. Tak akorát.
 

DeletedUser2901

Guest
Poslat 500 beranů na betonovou vesnici je také nesmysl, už tady někde byla diskuse o nejlepší defenzivní a ofenzivní vesnici, podle mých propočtů je max 250 beranů, větší množství ti ubírá již místo v seláku potřebné pro další off jednotky...
Zkoušel jsem to tenkrát na S3, na betonovou vesnici jsem poslal útoky ze zastupovaného účtu (samozřejmě se souhlasem majitele), plné vesnice katů a beranů udělalo minimální škody.
Pak přišla chvilka pro masivní útoky, a i ten železobeton s x paladinama jsme prorazili... :)
Pak už je ale zase lepší taktika poražení a obsazení ostatních vesnic, a tím snížíš betony v těch pohraničních vesnicích... :)
Ale to je už na jedincích, čemu dávají přednost... :)

Tobě poradím jinou věc, nech si oznamka o útocích, a v případě dalších útoků už budeš vědět, co na tebe jde, plus samozřejmě nějaké procento výroby z budov... :)
Dále, podle času rychlosti jednotek určíš přibližně, co na tebe jde, a můžeš se na to připravit... :)
 

DeletedUser

Guest
Killer (reaguju na ""podle mých propočtů je max 250 beranů, větší množství ti ubírá již místo v seláku potřebné pro další off jednotky...) : Proti zabetovaným vesnicím, kde po třeba prvních 200 útoků víš, že nepošleš dolů ani jednu úroveň hradeb, je pro tyto útoky nejlepší používat beranidel 213. V Turgonově technickým útoku to máš vysvětlený ;) Pak až už ve vesnici není tolik jednotek, takže se dají bourat hradby, to je samozřejmě jinak...
 
Nahoru