• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Therorath

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Je léto. Kohout zběsile kokrhá a vítá příchod dalšího horkého dne. Z propocené postele se nemotorně hrabe mladý šlechtic s vydatnou kocovinou. Bolest hlavy a žízeň by se dala krájet. Protahujíc své ztuhlé tělo se staví se k oknu a lituje, že se vůbec narodil. Peřina na lóži mladého šlechtice se začíná znovu hýbat. Pokání jde stranou, přichází panika, útěk, nakopnutý malíček. Mladý šlechtic naříká na zemi a je smířen se svým osudem. Nic si nepamatuje a jeho obavy, že si užil noc s ženou pana správce, jsou na místě. Blbost. Je to dívka. Mladá dívka. Moc krásná mladá dívka. Chci říct, ujde. Oči modré, vlasy plavé a dlouhé jako týden do výplaty. Zuby už nemá, ale kdo je potřebuje. Usmívá se. Šlechtic úsměv opětuje, ale následně všechno kazí a úpěnlivě prosí o sklenici vody. Dívka vstává a míří k medenici s vodou. Další šok, chlupaté nohy. Ale co, aspoň mu připomíná otce. Nechť je mu země lehká. Šlechtic bere do dlaně pohár s vodou a zažívá extázi. Dívka se šibalsky pousměje a její absenci zubů pozná šlechtic už naplno. Je střízlivý. Souká se do šatů a už už by rád zmizel. Ale nejde to. Tma před očima. BUM! Když se tma rozplyne, nastává zděšení. Červený koberec, květiny, hojící se nakopnutý malíček. Nezdálo se mu to. Dívka si vede svého vyvoleného k oltáři před zraky celé vesnice. Už není cesty zpět. Šlechtic má nyní ženu a jestli nezemřeli...zemřeli, ve středověku byla totiž bídná střední délka života.
 

DeletedUser33829

Guest
Zajimavé dílo a to bezpochyby, které reaguje na řadu zajímavostí té doby, na které ve filmech většinou z vysoka kašlou, snad kromě francouzských Návštevníků, takže mě se to celkem líbí, i když to není k DK, ale mám k tomu výhrady.
Přitahuje je správný tvar přechodníku, já už na to spíše tady kašlu, ale nedá mi to teď, když tu čas od času vidím nějaký přechodník, ale ve špatném tvaru, kdy se dotyčný/á nerozpakuje nadtím, že přechodníky mají své přesně stanové tvary. To co jsi použil je tvar pro ženský a střední rod, ne pro mužský.
Dívčina, že by byla bez zubů silně pochybuji, to by jí je musel někdo vyrazit, jinak by zuby měla v takovém věku.
Přirovnání k dnešní době a dnešním reálii to spíše kazí.:pardon
Medenice sloužila na oplachování rukou, než jako zásoba vody na pití.
Červený koberec je spíše z pohádky či pozdější doby, ale tak třeba teoreticky by být i mohl.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru