• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Total War

  • Zakladatel vlákna DeletedUser28785
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
Hraju akorát na ntb Medieval 2 a Rome, ale až si koupím novou mechaniku, nainstaluju na Med 2 datáč Kingdoms a stáhnu mód Third Age :)

Jinak jaký je váš neoblíbenější národ v Med 2? Já nedám dopustit na skoty, miluju ty skotské šlechtice, jak všechny kosí tím obouručákem, ale potom co jim vylepším brnění, už nevypadají tak pěkně :(

A samozřejmě nesmím zapomenout Byzantskou říši, sice nemají kvalitní kopiníky jako západní země a taky chybějí kušiníci, ale na druhou stanu mají VARJAŽKOU GARDU :D

Byzantská říše má hlavně jiné nevýhody. Nemá jednotky se střelným prachem, což je v pozdější fázi dost citelné a žoldáků s puškami moc nenaverbuješ, a pak je to umístění na mapě. Papež vyhlásí křížovou výpravu a už ti mašírují cizí frakce přes území, aby se dostali k muslimům, a pak když klátíš jeden„ heretický stát za druhým, které se odchýlili od pravé ortodoxní křesťanské věrouky a poslouchají toho heretika v Římě“, který ale ovládáš, ale papež prostě na mapě vždycky nějaký bude, i když ho zabiješ, tak pak ti vtrhnou z východu Mongolové, a pak Timurdové a přesouváš všecko vojsko do Antiochie, abys bránil východní hranice. Tak takhle jsem hrál, když jsem hrál za BŘ.

V Rome I, jsem měl nejradši datadisk Alexander, jak mapa, tak historické bitvy, ty byly nejvíce promakané z celé série a škoda, že ten datadisk tenkrát vydali v době, kdy už byl vyjítý M2, už to tolik lidí nehrálo. Barbarian Invasion byl špatně udělaný, za ZŘŘ ani VŘŘ hrát nešlo, hra po pár tazích vždycky spadla, myslel jsem si, že mám špatné DéVéDé, ale když jsem měl další originálku, kterou jsem si půjčil od spolužáka, tak to bylo to samé, ten datadisk byl špatně udělaný a to jsem měl všechny patche a za barbary mě hrát nebavilo, abych si ničil to, co jsem v klasické hře musel vybudovat.:D

Oni umí udělat hezky hru a zkombinovat budování říše s válčením, to umí hezky, jen je škoda, že v těchto věcech, kde je spousta historických faktů a zajímavostí se dopouštějí občas i chyb. Některé vznikají přímo u vývojařů. Příznejme si, je to prča spustit hru za SŘŘ a hned první úkol je dobýt rebelskou Prahu.:D Chybí tam dost skutečný států a přitom se nejedná o žádné zapadákovy, ale o velké hráče středověku a mezi ně patří i český přemyslovský stát, dále třeba Kyjevská Rus, Janov, Švédsko a další, naproti tomu se tam objevuje spousta fiktivních států, které v roce 1080 neexistovaly - Rusko, Osmanská říše, Maurové, Aztékové (byť že jsou schovaní pod rouškou tmy a přes atlnatik lze plout, až ke konci kampaně), Portugalsko a Španělsko. Zrovna u těch pyrenejských států to jsem hrál nějaký mód, který byl zaměřený na reconquistu, tam to bylo promakané. Škoda, že třeba husitství neposloužilo jako podnět k nějakému dílu datadisku, učí se o tom po celé Evropě, naopak datadisk Britanica si TCA udělalo fakticky pro domácí trh.:blush Další chyby vznikají překladem a tím, že čeština ve hře je stavěná na překladu z angličtiny a není přihlíženo k jiným věcem, takže prostě The Papal States se ve hře jmenuje Papežské státy, ač česky tam je jednotné číslo, a pak se dozvíme, že si můžeme zahrát bitvu u Tannenbergu, ale česky je to bitva u Grunwaldu.:great

V Rome I jsem hrál mod Realism, nevím jaká to už byla verze, ale bylo to lepší jak samotný Rome. Mapa tam byla daleko větší, trochu víc i na jih, ale především na východě byla prodloužená, táhla se až k indickým hranicím, tam kam mapa v datadisku Alexanderovi. Mapa byla daleko hustěji posázena městy, daleko více frakcí i jednotek, byl to nářez, jen trochu pomalé zapínání, to trvalo fakt tak 3 minuty, prostě šílená doba, ale pak to jelo úplně v pohodě. Navíc tam byl na mapě za Epirus i Pyrrhos, ten v klasickém Rome nebyl, ale ten mód začínal roku 280 př. n. l., zatímco Rome I v roce 270 př. n. l. a Pyrrhos zemřel v roce 272 př. n. l., ale v Rome byly hned dvě historické bitvy s ním, bitva u Ascula (279 př. n. l.), a pak obléhání Sparty (272 př. n. l.), a v této bitvě on ve skutečnosti umřel. Ale vystupoval tam pod jinou frakcí, protože Epirus v Rome I nebyl. Myslím, že to byli Seleukovci. Ty nám v Rome II nějak cvrkli, na to že se jednalo o největší státní útvar ve Středozemí v době, kdy hra začíná.

Rome II jsem dnes nainstaloval a moc nehrál, takže k tomu se vyjadřovat nemůžu, ale k měl bych připomínku k těm řeckým frakcím, jednak Epirus se moc za klasickou řeckou frakci považovat nedá, ale dobrá, každopádně škoda, že jich není více, myslím, že minimálně Théby by si to zasloužily, ale tak Rome II začíná v době, kdy řecké městské státy byly za zenitem své slávy.

Nejoblíbenější národ? Mi to bylo celkem jedno, možná Apačové, mohli mít střelné zbraně s Čičiméky a sranda byla, když jsem zničil Frantíky a za pár tahů si připluli pro další nářez, a tak se to několikrát opakovalo.:D Jinak indiánské frakce byly hodně slabé, se Španěly se to kosilo jedna báseň. Než ti chudáci ke mě přiběhli, tak polovina z nich byla mrtvá salvou z děl a mušketýry, taky dobývání měst byla sranda, když se chodili stahovat na náměstí a já tam po nich střílel z děl, na která neměli žádnou obranu a v klasickém Medievalu II. byla dobrá velká bombarda, jedna rána a hradby letěly dolů, jen se dlouho nabíjela.

Promakané to mají dobře, jen nejsou moc historicky přesní v mnoha ohledech a detailech. Taky umělá inteligence se chová moc hloupě a to i na nejvyšší obtížnosti je slabá.:pardon

Vyprávět by se dalo hodně věcí.:great
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34317

Guest
Tak Rome I jsem hrál taky převážne z Total Realisme, jediná nevýhoda je v slabých střeleckých jednotkách (nejvíc jsem asi používal Baleárské prakovníky) a taky zmizely Onagery :( Pak jsem ještě zkoušel Europa Barbarorum, ale to je strašně pomalý a hlavně to dost často padá, chvíli před vydání ROME II jsem ještě zkoušel Roma Surrectum 2, ale moc dlouho jsem to nehrál, takže nemůžu hodnotit.

Medivela je dost blbý v tom, že diplomacie je dosti vadná, když jsem hrál za SRR, uzavřel jsem spojenectví s Francii, Dánském, Milánem a Benátkami, abych mohl na východ do Polska a Uherska, no a Milán po pár tazích vyhlásí válku a Benátky taky. Když ti třeba dá požadavek abys mu zaplatil nějakou sumu, jinak na tebe hned zaútočí, tak to přijmeš a on stejně zaútočí, prostě ta diplomacie je hodně nedodělaná. Za SRR je to proto hodně těžké, ale mají dost dobré jednotky, hlavně Neměcké rytíře a Zwei Hander :) Jinak za Byzanc je to celkem v poho, já stejně střelné jednotky nějak nepoužívám, navíc se pak dají najmout jako žoldnéři, spíše mě vadí nepřítomnost kušiníků a kvalitních kopiníků, třeba jako má Skotsko, nebo i Dánsko. Proti Mongolům je dobré použivat luč. jednotky se schopností rozmístit kůly, teřba jako angl. jednotky a janičáři. Dost kruté jsou aky Naffatun :D

Jinak na ROME II mě štve věčnosti trvající tahy a i ostatní loadingy a taky stašná rychlost bitev (myslím jako rychlé bojování jednotek), srovnej si to se Shogunem II, to je rozdíl, tam vidíš každý detail a to že je jich tam dost :)
 

DeletedUser30193

Guest
Já sem si v poslední době hodně oblíbil Poláky, miluji ty polský rytíře co pomlátí většinu vojska a pak boční útoky Husarů. Za polsko se mi podařilo vytvořit asi jednu z největších říší co jsem kdy měl ,ale vždy mi došly peníze :D. Nechápu proč, všude kvalitní cesty a trhy, rozvinuté přístavy a dobré zemědělství a ty prachy vždy došly :(
 

DeletedUser34317

Guest
No nevím, mě právě hrát za Polsko a Rakousko-Uhersko moc nebavilo, to jsem už radši hrál za Rusáky, mají hodně dobrou jízdu :)
 

DeletedUser34317

Guest
[video=youtube;jnqs4zXK0fQ]https://www.youtube.com/watch?v=jnqs4zXK0fQ[/video]
 

DeletedUser33829

Guest
No nevím, mě právě hrát za Polsko a Rakousko-Uhersko moc nebavilo, to jsem už radši hrál za Rusáky, mají hodně dobrou jízdu :)

Cože? Ve hře ze středověku Rakousko-Uhersko? Já už tu sice psal, že z hlediska států hra netrpí zrovna přesností, ale Rakousko-Uhersko tam tedy fakt není.:mocking
 

DeletedUser33829

Guest
Mohl jsi napsat Uhry, to bys měl ještě kratší a tak je ten stát nazýván, tady je zase chyba u českého distributora, tak jako Papežské státy místo Papežský stát.:hi
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru