• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Vzpomínky - Gepr

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser36932

Guest
„Moje ves!
Splnil se mi sen. Jsem pánem panství! Malého, ale mého. Copak to vše mám ve vísce? Hlavní budova, nádvoří, selský dvůr, sklad a skrýš. Nikde ani živáčka.
Tak to abych se o svoji vísku začal starat. Suroviny, potřebuji suroviny, stavím dřevorubce, lom na hlínu a železný důl.
A taky sochu. Rekrutuji Paladina! Mám poddaného, hned ho pošlu do vedlejší barbarské vsi.
Je zpátky a nese suroviny, hned tam utíkej znova!
Musím postavit armádu, kasárna, kovárna a už to jede, kopiník šermíř a i sekerník. Paladin už nemusí chodit sám, už má k ruce spolubojovníky a z návštěv v okolí nosí docela dost potřebných surovin.
Co to je! Paladin se vrací jen s půlkou spolubojovníků. Aj aj, cizí vesnice taky můžou mít obranu, chce to zvěda. A tady je, už cválá na koníkovi můj první špeh. Už vím jak vypadají okolní vsi.
Hned vedle mé vesnice stojí jiná, velká a roste rychle jako ta má. Lindberg, to jméno je jako od nějakého seveřana, třeba Vikinga. Mám tam poslat špehy? Raději ne, třeba má hodně vojáků a poslal by je na mé pivo.
Zpráva od něj! Jsme sousedé, tak ať vstoupím k nim do kmene. Už jsem taky uvažoval o kmeni, ale rostu tu nejrychleji, tak se moc nebojím, i když jejich kmen je všude okolo. Jakmile vstoupím k nim, nebudu mít koho dobývat, budu mít klid, ale boj žádný. Ne! Nevstoupím k nim, jsem silný, nejsilnější zde a dle statistik patřím i mezi nejsilnější vůbec.
Zůstanu sám a pokořím vás!
Zbrojím co to jde, obrana, útok, i beranidla jsou již hojná. Jsem netrpělivý a chci další ves, panský dvůr opouští první šlechtic. Tak která ves to bude, barbarka? Hm, jsou malé. Nebo zaberu větší ves nějakému pánu z okolí?
Největší je Lindberg, jeho se i nejvíc obávám.
Je ráno, špehové vyrazili, je to malá vzdálenost a vrátili se brzy. Lindbergova ves je nádherná, vojsko má silné, ale prorazím. Už vyrazili! Museli se chlapci projít víckrát, mnoho jich padlo.
Mám dvě vsi!!! Velké, jsem mocný pán!
Rychle vystavět útok a vrhnu se na další dvě vesnice, mám velké plány, zaberu vše široko daleko.
Co to je!!! Uplynuly tři dny od záboru Lindbergovy vsi a ráno po probuzení na mě jde útok! Ha, smělec, je malý, sotva mi ublíží. Ale ne, další útok. A další… Třicet jedna útoků! Všechny z Lindbergova kmene.
Musím vsi ubránit!
Oj, útočné jednotky padají, výstavbu obrany jsem trochu podcenil a navíc ji nerozvážně rozdělil do obou vsí. Útoky nebyly příliš silné, ale bylo jich mnoho a vše mi padlo. Hrůza, naštěstí mají malé vsi na panský dvůr, pozvednu se, vrátím jim to i s úroky!!!
Šlechtic z tak malé vsi! A chutná mu pivo v mých krčmách! A přivedl si dalšího, asi aby mu nebylo smutno při pitce.
Stojím na návrší a koukám se na mé vísky. Ach ti šlechtici, naslibovali mému lidu mír a klid. Nevděčníci, takhle mě zradit. Loučím se pohledem, zkusím nový svět.

Ach, mé vesnice, mé bývalé vesnice.“
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru