• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

X. Oficiální sraz - Jihlava, 22.4.2017

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
Skoro všude mají hospodu.:D Myslím, že v dnešní době není na škodu podporovat hospodu, když již delší čas a hlavně v poslední době dochází k řadě zákonů, které jsou namířené skrytě proti hospodám a nejen u nás. Jak jsem vzpomínal, když tu před lety někteří šili do Habrtona hodně za čáru, tak jsem napsal něco ve smyslu, že český národ nezachránili uvědomělí vlastenci, ale vidláci co se prostě nedokázali našprechtit německy a dostal jsem týdenní blokaci za urážení českého národa.:D Jenže já si zatím stojím dodnes. Jaký kontrast s dnešními „kavárnami“, „elitami“ v duchu pohrdáním veškerých materiálních a ideových aspektů charakterizující nižší společenské třídy, ehm vrstvy. A přesto je něco stejné, cizinci jsou převážně ve velkých městech, ale v Německu už přišli na to, že je potřeba je umisťovat i na vesnice. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak ta hospoda je také kulturní centrum a vznikla tam už spousta děl a myšlenek. Asi proto ten boj proti hospodám.


Seděl jsem v Praze v Besedě typografické,
kde bývaly sjezdy
sociálně-demokratické.
Bavil jsem se tam dobře se subretou
rozumnou holkou, dávno plnoletou.
Pila vesele plzeňskou za plzeňskou.
Nezahléd jsem ještě tak emancipovanou ženskou.


František Gellner
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
Perspektiva
Má milá rozmilá, neplakej!
Život už není jinakej.


Dnes buďme ještě veseli
na naší bílé posteli!


Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví.
Zejtra si lehneme do rakví.


Gellner, František, 1901. Po nás ať přijde potopa. Městská knihovna v Praze 2011, 1. vyd. Praha 40 s.
 

DeletedUser33829

Guest
To už jsem četl i si to matně pamatuji. Celá sbírka byla v povinné četbě a nebyla dlouhá.:cool::p:D
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
My jsme Gellnera v četbě neměli, jsem si jistá, že by nám to zakázali.. mě se kdysy tato dekadentní poezie líbila, a tak si něco z toho pamatuji.. :)

(ale to asi patří do jiného topiku) :rolleyes::rolleyes:
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru