• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Zobrazení podpor ve vesnici

  • Zakladatel vlákna DeletedUser41518
  • Vytvořeno

DeletedUser41518

Guest
Napadlo mě, že by se mohlo hodit zobrazení podpor ve vesnici. Asi každý dělá, že někdy chce nějakou barbarku a tak do ní pošle svoje vojáky. Pokud je jich víc, tak se vždy musí vesnice rozkliknout, aby se zjistilo, kolik v ní mám podpor a nebo jestli nějaké vůbec. Napadlo mě, jestli by se dalo udělat, že bude třeba u vesnice na mapě značka, že tam mám své vojáky. Nemuselo by se to týkat jen barbarek, ale třeba i jiných hráčů. Nějaký znak, že tam mám své jednotky a nebo po najetí myší na vesnici by se zobrazil počet mých jednotek ve vesnici. Mohlo by to ulehčit práci a někdy i životy vojáků.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Po najetí na vesnici se zobrazí při aktivním prémiovém účtu doba, kterou vojsko musí do vesnice urazit, nevím, zda je uplně ideální k tomu ještě dávat další tabulku s počtem jednotek. Odeslané jednotky v jiných vesnicích si můžeš zkontrolovat ve svých náhledech, nevím zda je potřeba to cpát ještě na mapu.

Co by možná ještě šlo, je nějaký malý červený vykřičník u vesnice, který by znázorňoval informaci "Pozor, v této vesnici jsou na podpoře tvé jednotky." To by se tam možná vešlo. Zkus udělat nějaký grafický návrh, můžeme to zkusit poslat vývojářům hry na posouzení.
 

DeletedUser25426

Guest
No já myslím, že ten počet podpor by byl naopak dost vhodnej :) Ušetřil by hráčům spoustu zbytečnýho klikání :)
 

DeletedUser40852

Guest
Já jsem proti. Dobyjete vesničku, do ty ještě dojdou podpory od původního majitele a ten stejný hráč pak na tu vesku pošle útoky. A vy se jen díváte, jak svými útoky mlátí svoje podpory. A tímhle značkováním bude po všem. Když je někdo hloupej a neví kam poslal vojsko tak ať je za to i ztrestán.:-D:-D
 

DeletedUser33829

Guest
Napadlo mě, že by se mohlo hodit zobrazení podpor ve vesnici. Asi každý dělá, že někdy chce nějakou barbarku a tak do ní pošle svoje vojáky. Pokud je jich víc, tak se vždy musí vesnice rozkliknout, aby se zjistilo, kolik v ní mám podpor a nebo jestli nějaké vůbec. Napadlo mě, jestli by se dalo udělat, že bude třeba u vesnice na mapě značka, že tam mám své vojáky. Nemuselo by se to týkat jen barbarek, ale třeba i jiných hráčů. Nějaký znak, že tam mám své jednotky a nebo po najetí myší na vesnici by se zobrazil počet mých jednotek ve vesnici. Mohlo by to ulehčit práci a někdy i životy vojáků.
Bohužel, chce to mít aktivní prémiový účet, pak když najedeš na vesnici a rozklikneš její stránku, tak Ti to dole ukáže všechny tvé podpory a u každé je i možnost stáhnout jednotky domů, spíše tady by bylo vhodnější mít možnost stáhnout všechny podpory z vesnice jedním tlačítkem, než klikat třeba desetkrát, pokud má hráč podpory poslané z deseti vesnic. Také přehled podpor ze všech vesnic a ve všech vesnicích máš v náhledech (i když při velkém počtu vesnic je to už dost nepřehledné a na dlouhé čtení, aby člověk nestáhl něco co potřebuje nechat na podpoře).
Ale pokud to člověk vezme z jiného úhlu pohledu, aby viděl přímo na mapě, kde má jednotky, v které oblasti kmene či u spojenců, tak to není špatná věc pro lepší přehled.

Já jsem proti. Dobyjete vesničku, do ty ještě dojdou podpory od původního majitele a ten stejný hráč pak na tu vesku pošle útoky. A vy se jen díváte, jak svými útoky mlátí svoje podpory. A tímhle značkováním bude po všem. Když je někdo hloupej a neví kam poslal vojsko tak ať je za to i ztrestán.:-D:-D
Naprosto irelevantní, hráči chodí oznámení o příchodu podpor, o přepadení podpor, pokud si to ve filtru oznámení nepřenastaví, hráči s PÚ mají ikonku o příchodu podpor, když někomu nestačí toto, tak nějaká další grafická ikonka na mapě pro něho nic nezmění v tomhle případě, kdy se snaží vesnici získat co nejdříve zpět.
 

DeletedUser40852

Guest
Není to irelevantní a ta ikonka na mapě to podstatně změní. Pokud na mapě uvidí červenou vesku a na ní značku že tam má podpory tak je stáhne, pokud ji neuvidí tak tam útok klidně pošle. A oznámení o napadení jeho podpor mu přijde až si je sám sobě poničí. Samozřejmě, pokud bude souboj o jednu vesku, tak si to snad bude pamatovat že tam nějaký podpory poslal. Pokud to bude ale větší akce tak je to o něčem jiném. Nehledě na to, že častěji než sobě zlikviduje svým útokem podpory od spojence nebo soukmenovce.
Jinak o kousek výš píšeš jak to zvýší přehled na mapě o podporách a u mě píšeš že to je bezvýznamný, že chodí oznamka.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
V tom příkladě, který rozebíráš, tak ten hráč už dnes má ikonu, že mu tam jde podpora, přijde mu i oznámení o došlé podpoře a to vše předtím, než si stihne tu podporu zničit, jestliže tohle někomu nestačí, pak DALŠÍ ikonka může a nemusí nic změnit, protože toho už je ve hře dost, tohle je jen grafická úprava. Vždycky se najdou někteří, kteří zapomenou stáhnout podpory a zničí si je, našli by se hráči i tak. Spojence nemá smysl řešit, to hráč stejně nevidí, pokud vesnici nevlastní, tady by to nic neměnilo.
Větší význam by to mělo, když někdo pošle podpory někam hodně daleko, pak na ně zapomene, a pak při další akci by si všiml, že tam nechal podpory, tam by to mělo větší vliv, přeci jenom hráč nekliká i na stránky vesnic, hlavně ne dnes, když se dá útočit přímo z mapy. V tomhle případě by to ovlivnilo více, než v tom, o kterém píšeš. Tady by šlo polemizovat, než v případě rychlého znovudobytí.
Že to má význam jsem myslel tím, že hráč má grafický přehled a ten je pro něj přehlednější, než textový v náhledech, a tak si udělá lepší obrázek o situaci, jak se říká zmapuje situaci rychleji a přehledněji.
 
Nahoru