• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze k soutěži

  • Zakladatel vlákna DeletedUser36491
  • Vytvořeno

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Tantalena asi nečetl moje dílo, které je sepsáno úplně jinak než všechny ostatní, ale jinak souhlasím se Šachlajsem :D

Ani moc ne... Je to podobné většině ostatních. Sice ostatní si většinou jsou podobnější, ale nějak extra moc se to neliší.

Kozmiczi, šachliku, Keltille a další odpůrci mých děl:
Co tady slyším? "Tantalena není nejlepší, jen si to o sobě myslí a všude to tvrdí."
1) Určitě existují lidi, co by to dokázali sepsat lépe než já. Ale mezi účastníky jsem nikoho takového nenašel. Grafické soutěže na vysoké úrovni neumím, proto se jich ani neúčastním (vím, že bych dopadl špatně a nejsem jako někdo, kdo dá do soutěže i ten největší nesmysl v marné naději na výhru).
2) Nikde nevidím argumenty proti kvalitě mého díla, nějaké náměty na zlepšení apod. Protože skoro nic takového neexistuje. A ani to, co by se našlo, mi není schopen pořádně nikdo najít a vytknout. Nějaké "vždyť to je proti DK týmu" a podobné věci, to právě naopak zvyšuje kvalitu díla, že má více významů a v každé rovině dává určitý smysl.
 

DeletedUser36641

Guest
Aha, já jsem odpůrce Tvého díla, tak to jo.. :) V tom případě mi prosím vysvětli toto:
cituji z Tvého tématu, poslední příspěvek.. ;)

Mě se líbí originalita, narážky na tým jsem tak nějak postřehl, ale to se dá překročit. Dílo se mi líbí - je jiné. :)
Hodně štěstí :)
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Bylo myšleno jako odpůrce toho, že je mé dílo zatím nejlepší.
 

DeletedUser36641

Guest
A kde přesně jsem tomu Tvému nejlepšímu dílu odporoval? :D
 

DeletedUser36641

Guest
Ale já jsem tam ničemu neodporoval, jen jsem napsal, že souhlasím se Šachlíkem, který napsal, že jsi dokonalý a na Tvé dílo nikdo nemá.. :):cool
 

DeletedUser33829

Guest
Já to vymyslel nejlépe, už nikdo další to tak zajímavě nepojal.

Když se podívám na šachlika, kterému pár lidí řeklo, že sepsal nejlepší dílo, je to spíš velká tragédie. Těžko může psát básně člověk, který není schopen rozeznat, která slova se rýmují a která ne. + jsou tam i nějaké divné formulace...

Jako na co bych trávil svůj čas tím, že budu vymýšlet to samé, jako 20 dalších lidí. To dílo pak nemá žádnou hodnotu - prostě jen přání jako každé jiné. Když se pak někdo za půl roku zeptá, jak vypadala díla v této soutěži, co ten druhý odpoví? Různá přání k Vánocům - některá lepší, některá horší, a pak to taky jeden člověk pojal jinak. A to je to správné - aby díla byla zapamatovatelná, měla i nějaký hlubší smysl a nepapouškovala pořád druhé. V tomhle ohledu třeba i to dílo elinesy sice není zdaleka tak pěkné jako v koledě, ale je aspoň obzvláštněné tím, že to nepíše člověk. Bohužel to naráží na skutečnost, že kůň sice obyvatel vesnice je, ale neumí psát, ale když se to vezme s nadhledem, tak budiž... Ale jde o to, že to zase není jiné jako všechna ostatní díla (i když to má mraky chyb).
Je také potřeba u děl posuzovat i formální stránku. Pravopisné chyby, špatné formulace, překlepy, stálost prvků textu a děje (např "íhá" u elinesy je napsáno pokaždé jinak, aniž by to většinou mělo nějaký význam), faktické chyby (brambory v Evropě ve středověku (to nevím, jestli se někde vyskytlo, ale stává se to často), kůň, který chodí bez jezdce sám rabovat vesnice atd.) atd.

[SPOIL]Třeba se ten kůň učí nářečí.;) My máme doma kocoura co dělá mééé.;) A to je reálný kocour, žádný vymyšlený. Asi navštěvuje potají kurzy cizího jazyka.:scratch

Já všechna díla nečetl, otázkou je do jaké míry to budeš brát podle reálnosti a do jaké míry jako fikci. Objevují se tu totální nesmysly, kdyby některé řekl žák u tabule, tak by se musel hanbou propadnout do země, tady se tomu ale naopak tleská a každý má jedničku s hvězdičkou dvakrát podrženou, jen je zajímavé, že jsou stejně pak vítězové a poražení.:scratch Zlost se vybije na těch, kdo na ně upozorňuje.:blush Nejde jen o brambory či kůň co píše dopis, jsou to jen postavičky ve hře, žádná z nich psát nic nemůže. Nicméně, když si tohle odmyslím a budeme vycházet z evropského středověku, tak pak tedy toto:
Tvůj dopis píše rychtář, by mě zajímalo kolik rychtářů umělo číst a psát, to uměli kněží a písaři. Vzdělávání bylo akorát tak na církvi, až od 14. století máš u nás univerzitu. I tak to nebyla žádná sranda, nejdříve by sis musel zaplatit výuku latiny a samotné studium na univerzitě by Ti spolklo další prostředky ať finanční či naturální. Jelikož jsme dobu více než pojmem středověk přesněji nekonkretizovali, tak máš rychtáře, který rychtu asi zdědil po otci, byl majetnější a dovolil si študovat, takže by Ti ho mohli kdekoli závidět.;)
Umřelo mu 13 dětí.:scratch Ve středověku se rodilo více dětí jak dnes, ač si mnozí myslí opak, jenže kojenecká úmrtnost byla okolo 40 %, dospělosti se dožil ani ne každý druhý člověk, tedy otázkou by ještě bylo co je ve středověku dospělost. Jelikož Tobě ale hladomor skolil 13 dětí během jednoho roku, tak to jich ten rychtář musel zplodit tak třicet. Je to chlap, může být poněkolikáté ženatý, třeba mu už dost manželek umřelo, ale zároveň jich více mít nemohl.:mocking Dítě zůstane vždycky dítětem, ale při tolika dětech by už některé byly samostatné a měly vlastní rodiny. Každopádně rychtář je frajer stráví léta na studiu a ještě na vesnici zplodí tolik dětí.
Pak tam máš, že jídlo nezbylo na kněží a rádce rychtáře. Já bych chtěl vidět tu středověkou vesnici, která má kněží.:scratch Leda že by v blízkosti byl klášter, jenže jsi žádný nezmínil a církev měla svoji půdu, že by kněží byli ti první kdo by neměl jídlo?:scratch A ten rychtář má rádce. Kde na to bere prostředky? Mně připadá, že ten rychtář bude taky pořádný výlupek.:D
Tarantulos je mistr propagandy. Je nesmysl aby dokázal měsíce okolní obyvatelstvo držet v nevědomosti, na to by musel na tu dobu vyplýtvat obrovské množství lidí a prostředků, které by sotva měl, aby se nikdo nemohl podívat na rybník, navíc v případě opravy hráze by tam museli být zaměstnaní lidé a vozil by se tam materiál a taková věc by lidem neunikla.;)
Celou dobu píšeš o vesnici, ale ryby jsou majetkem města. Ten zákaz sbírání ryb je už taky na hranici únosnosti zdravého rozumu, co by z toho měl je nechat shnít? K čemu by mu to prospělo přijít o obyvatelstvo?
Každopádně třikrát během měsíce vyrabovat jednu a tu samou obec už je hodně hloupé, tehdejší produkce a hodnoty byly nízké, navíc i dvaceti tisícové vojsko na rabování je na středověk obrovská masa, spíše plenila daleko menší vojska, každopádně tak velké vojsko by během měsíce třikrát nevyrabovalo jednu a tu samou vesnici, protože by nemělo co rabovat.

Zrovna z hlediska reálnosti středověku se tam dopouštíš taky nereálných věcí, každopádně je to jedno a nejen kvůli tomu, že tehdy většina lidí neuměla psát, ale hlavně Vánoce nebyly svátky rozdávání dárků, taky bychom mohli vytknout třeba současnou češtinu, co to takhle napsat v pozdně středověké? To by bylo originální.:great Navíc pro správného křesťana jsou největší svátky v roce Velikonoce.

Tantaleno, můžeš tu napsat apologetiku svého díla jakou chceš, sám víš, že to nevyhraješ. Já si dovolím předvídat situaci, třeba taková nebude, protože vývoj sám tím co napíši pozměním. Nicméně si troufám předpovídat, že DK Tým, který hráčům psal na všech světech do pošty o soutěžích a tím zapříčinil tolik soutěžící nám tu zkonstatuje/polituje/postěžuje, jak těžké má hodnocení. Když je tu deset, patnáct dopisů, kde si lidi přejí obdobné věci, tak je to na jedno brdo, proto ti rafinovanější hledají jiné cesty jak upoutat pozornost a zvětšit pravděpodobnost výhry, nicméně má to být dopis Ježíškovi, ne nějakému vládci, ani že ho píše kůň. Myslím, že samotný takový argument ztrácí na průkaznosti, že je k dobru autora. Jelikož v díle nechvalně kritizuješ DK Tým a oni se řídí sami sebou, nemají žádná pevná kritéria podle kterých bys je mohl kontrolovat či nařknout z podvádění, tak nečekej, že udělají vítězem dílo, které je nechvalně paroduje, to je stejné jako když půjdeš na Pražský hrad, vytáhneš červenou kartu a budeš si myslet, že prezident republiky abdikuje. Tak až DK Tým tu úmornou práci s vyhodnocováním provede, tak spoustu lidí naštve, Ty budeš neuznaný vítěz a může se tu po svátcích rozpoutat hádka.:D

Kozmicz se ptal jestli dělat soutěže? Myslím, že ne, je to fraška a tím nemyslím tantalenu.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
[SPOIL]Tvůj dopis píše rychtář, by mě zajímalo kolik rychtářů umělo číst a psát, to uměli kněží a písaři. Vzdělávání bylo akorát tak na církvi, až od 14. století máš u nás univerzitu. I tak to nebyla žádná sranda, nejdříve by sis musel zaplatit výuku latiny a samotné studium na univerzitě by Ti spolklo další prostředky ať finanční či naturální. Jelikož jsme dobu více než pojmem středověk přesněji nekonkretizovali, tak máš rychtáře, který rychtu asi zdědil po otci, byl majetnější a dovolil si študovat, takže by Ti ho mohli kdekoli závidět.

Jo, tohle jsem si taky uvědomil, ale pořád... U ostatních obyvatel vesnice je pravděpodobnost nižší. Písaři ve vesnicích podle mě reálně neexistovali, šlechtici taky ne (a ti to většinou neuměli), kněží - když je ve vesnici kostel, tak tam jsou, je otázka, jak častý byl ve středověku kostel jako takový s knězem, ale ve hře to existuje, stejně tak jako existuje ten šlechtic. Ale obecně se dá říct, že v reálné středověké vesnici je nejpravděpodobněji jediným člověkem se schopností psát právě rychtář. Určitě to nejsou bojovníci ani prostý lid, co pracuje od dětství do dědství na poli.

Umřelo mu 13 dětí. Ve středověku se rodilo více dětí jak dnes, ač si mnozí myslí opak, jenže kojenecká úmrtnost byla okolo 40 %, dospělosti se dožil ani ne každý druhý člověk, tedy otázkou by ještě bylo co je ve středověku dospělost. Jelikož Tobě ale hladomor skolil 13 dětí během jednoho roku, tak to jich ten rychtář musel zplodit tak třicet. Je to chlap, může být poněkolikáté ženatý, třeba mu už dost manželek umřelo, ale zároveň jich více mít nemohl. Dítě zůstane vždycky dítětem, ale při tolika dětech by už některé byly samostatné a měly vlastní rodiny. Každopádně rychtář je frajer stráví léta na studiu a ještě na vesnici zplodí tolik dětí.

Umřelo 13 dětí z 15 narozených během posledního roku nebo půlroku ve vesnici - nevím, jak to tam je... Není psáno, že jsou rychtářovy.

Pak tam máš, že jídlo nezbylo na kněží a rádce rychtáře. Já bych chtěl vidět tu středověkou vesnici, která má kněží. Leda že by v blízkosti byl klášter, jenže jsi žádný nezmínil a církev měla svoji půdu, že by kněží byli ti první kdo by neměl jídlo? A ten rychtář má rádce. Kde na to bere prostředky? Mně připadá, že ten rychtář bude taky pořádný výlupek.

Rádce nemusí být oficiální funkce. Navíc je na dohodě obyvatel, jestli nedají vesnici víc než daně a desátky. Co když dali oblíbenému člověku ve vesnici, který se o ně staral, prostředky, aby místo práce přemýšlel, jak zlepšit jejich život? Neříkám, že by to bylo časté, ale ne nemožné.
Kněží - říkám - z kostela, který v DK vesnici je (popsáno výše).

Tarantulos je mistr propagandy. Je nesmysl aby dokázal měsíce okolní obyvatelstvo držet v nevědomosti, na to by musel na tu dobu vyplýtvat obrovské množství lidí a prostředků, které by sotva měl, aby se nikdo nemohl podívat na rybník, navíc v případě opravy hráze by tam museli být zaměstnaní lidé a vozil by se tam materiál a taková věc by lidem neunikla.

Stačí pár lidí na stráž. Ti si uloví jeleny v lese nebo ryby v rybníce (to ale hůř, když je zamrzlý) a jejich vládce má se zásobováním klid :D
Navážení materiálu by jim neuniklo, pokud by teda materiál nebyl někde hned u rybníka, ale vzhledem k tomu, že, jak bylo v příběhu, se žádná hráz ve skutečnosti neopravovala a byl to jen politický tah, nemohli nikoho vidět, tak se jen proslýchalo, byť bez důkazu, že se nic neopravuje.

Celou dobu píšeš o vesnici, ale ryby jsou majetkem města. Ten zákaz sbírání ryb je už taky na hranici únosnosti zdravého rozumu, co by z toho měl je nechat shnít? K čemu by mu to prospělo přijít o obyvatelstvo?

Město bude asi chyba.
Upevní to jeho moc.

Každopádně třikrát během měsíce vyrabovat jednu a tu samou obec už je hodně hloupé, tehdejší produkce a hodnoty byly nízké, navíc i dvaceti tisícové vojsko na rabování je na středověk obrovská masa, spíše plenila daleko menší vojska, každopádně tak velké vojsko by během měsíce třikrát nevyrabovalo jednu a tu samou vesnici, protože by nemělo co rabovat.

Je to zase myšleno vzhledem k DK, ne skutečnosti - na DK je 20.000 obyvatel ve vojsku reálná věc. Ale i v realitě to bylo možné - ta produkce vždycky nějaká byla a předpokládalo se, že se lidem v té vesnici pomůže posláním základních potravin z jiných vesnic stejného vládce.

Zrovna z hlediska reálnosti středověku se tam dopouštíš taky nereálných věcí, každopádně je to jedno a nejen kvůli tomu, že tehdy většina lidí neuměla psát, ale hlavně Vánoce nebyly svátky rozdávání dárků, taky bychom mohli vytknout třeba současnou češtinu, co to takhle napsat v pozdně středověké? To by bylo originální. Navíc pro správného křesťana jsou největší svátky v roce Velikonoce.

To mé dílo není ani vánoční... Ono spíš tak nějak začíná před Vánoci a končí přibližně o Velikonocích (ty jsou ale pokaždé jindy).
Středověká čeština by byla nejlepší, s tím mi nezbývá než souhlasit. Ale prostě ji neumím, nebudu se o to ani pokoušet pomocí různých překladačů, to by zabralo rok a třeba působilo divně a neautenticky. Je pořád lepší psát současnou spisovnou češtinou správně než se neúspěšně pokoušet o pravopisnou správnost nebo psát automaticky nespisovně.[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Tak nevím jestli vůbec máme hlasovat, jelikož jeden člověk už se tu sám jako vždy prohlásil za jediného možného a nejdokonalejšího vítěze, aniž by připustil že má kdokoli právo na jiný názor. :blush
 
Nahoru