• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Mapa S1 top10, top5, odkazy

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Určitě ano, je to zajímavé koukat zpětně na to, jak se svět vyvíjel, bylo by určitě zajímavé udělat graf, kde budou znázorněny jejich pořadí jak kmeny klesaly a stoupaly. Vždycky jsem si říkal, jak to mohl náš kmen tak uhrát, byli 20 a jakmile se začali zabírat vesnice, šli jsme na první místo...

Určitě si s tím nějak pohraj, něco vymyslíš... :great
 

DeletedUser2029

Guest
Jen sorry, bude to od počátku ledna 2008 (pár dní po začátku ledna, rovnoměrně od 6.1.08). Starší záznamy nemám.
 

DeletedUser7531

Guest
- To: pan ořech: A jako naprostou šílenost, ale to by bylo na "dlouhé zimní večery" až bych měl časově volněji a náladu, bych se mohl pokusit nějak optimalizovat a křížově svázat tabulky a dodat data rozumné velikosti pro konkrétní seznam vesnic dle kmene. Pro celé to časové období. Netuším, zda by to nenabralo gigové objemy dat, ale pokud by to bylo podobným stylem jako tabulka "conquers", tedy zaznamenané jen změny (kmene) pro každou ves, tak by to možná bylo snesitelné. Plus seznam, kdy se jaká ves poprvé objevila (to z toho vyjde automaticky - první změna). Z toho by se pak daly dělat mapy rozvoje kmenů.

Tak to bude opravdu práce jak na kostele. Vím jak to myslíš a i pro jedinej kmen to bude fuška. škoda, že nemám také zazálohovaná data. Ale i kdyby jsi měl každej druhej den, tak by to mohlo být něco kolem 1,5 GB dat... To už by bylo lepší obrátit se na support s tím co mají oni k dispozici (uchovávají každou blbost, tak proč ne tohle) - Totiz zeptat se jich jestli nemají záznamy o všech kmenech a přístupech a odchodech z nich .... jmena hračů a příslušná data by uplně stačila ....
 

DeletedUser2029

Guest
... Ale i kdyby jsi měl každej druhej den, tak by to mohlo být něco kolem 1,5 GB dat...
Dělám to od toho toho ledna 2008, 4* denně základní soubory. Plus, později, 1* denně specialitky (conquers, poražený protivník). Zabalená (zabalená! .gz) holá data pro cs1 mi teď zabírají 11.5 GB. Za rok a půl. Ale pravda, jsou v tom i ty conquers, které jsou vlastně zbytečné, stačil by jen ten nejnovější.

Nicméně nepředpokládám, že takto /rozhodně takto podrobně/, bude firma mít někde zálohované. Pro všechny světy všech (národních) serverů.
 

DeletedUser7531

Guest
Ale pravda, jsou v tom i ty conquers, které jsou vlastně zbytečné, stačil by jen ten nejnovější.

jj, to jsem do toho ani nepočítal. A vzhledem k tomu, že jsi ve statistice měl přesnost na 3 dny, tak jsem ani nepředpokládal, že to stahuješ denně....


Nicméně nepředpokládám, že takto /rozhodně takto podrobně/, bude firma mít někde zálohované. Pro všechny světy všech (národních) serverů.

Zalohujou každou pitomost. Tohle by mohli mit taky. Rozhodně by ti to ulehčilo práci, než to hledat ručně....
(A pokud ne, tak některé kmeny by ti potrebna data mohli dodat. Jako třeba V-13, Psyche a dalsi kmeny, co ješte prezivaji od pocatku sveta.....)
 

DeletedUser5389

Guest
Promazal jsem topic od komentářu, aby se zde neztrácely důležité odkazy...
 

DeletedUser2029

Guest
Re: přesnost 3 dny

To jsem měl kvůli době zpracování. Bál jsem se, že rozzipovat, formátovaně zpracovat (tedy řádek po řádku, a už tam rozpoznat a eliminovat zbytečnosti), vytvořit nějaký mezistupeň (a ten pak hodit do databáze) pro všech 530+ záznamů bude trvat dlouho. Tak jsem to redukoval (na třetinu), přesněji na 10 záznamů na měsíc.

Ale nakonec byly některé (některé) klíčové operce celkem rychlé.

---

Re: Info od existujících kmenů

To považuji za neprůchozí, dělat to ručně. Ostatně, jediné co bych asi mohl získat, by bylo, kdy který hráč (dle jména) přistoupil a kdy odešel. Vše ostatní - pořadí, body, vesnice hráče, ...už v logách kmene není.
 

DeletedUser2029

Guest
Takže, grafy už vím. Něco už se mi rodí v hlavě. Něco menšího zkusím navrhnout a předložím konkrétní obrázky k diskusi, zda to má smysl. Ale když už dělám větší úpravy, mám další dotazy:

----

1) Máte zájem i o mapu, která by slabší barvou vyplňovala i plochu u vesnic /a ne jen vesnice jako body/?

Problémy: Plocha bude jen "na oko". Nebude nikterak vyjadřovat velikost kmene (o síle kmene ani nemluvím).
- Třeba slabý zdecimovaný neaktivní hráč, 3-4 vesnic každá 116 bodů a nic víc, "vhodně" uspořádaných, utopený v moři cizích kmenů, na týdny daleko od pomoci kmene, bude nyní svítit kmenovou barvou jak majáček. Přestože to o kvalitách území nic nevypovídá. Spíše naopak.
- Taktéž, "hraniční území" bude barevně plošně rozmazáno dle "vhodného" uspořádání. Ovšem vhodného pro algoritmus pravoúhlé mřížky kreslení a strojového zpracování. Ani náhodou ne z pohledu strategie v DK.

Výhoda: Plocha je lépe vidět na první pohled.

Máte zájem o mapu "plochy" i za takových podmínek?

P.S.: O nějaké barevné vyjádření síly kmene nad územím jsem se pokoušel mnohokrát a věřte, že jsme nenalezl žádný rozumně časově strojově zpracovatelný princip který by se tomu alespoň blížil. Proto dávám pouze nabídku "omalovánek".

---

2) Máte zájem o (problematicky) zmenšenou mapu?

Nynější mapa je velká /když neberu jen výřez prostředku/. Má 1000x1000 bodů, pro každé místo mapy jeden bod. Plus osy. Žádné vesnice zde tedy "nezmizí", vše se zobrazí. Ale je moc velká. Mám se pokusit o nějaké zmenšení? Třeba na 500x500?

Nevýhoda: Některé vesnice zmizí. Pochopitelně, když na jeden bod musím dostat 4 vesnice, tak některé vsi nebudou vidět. A shodou okolností (stylem vykreslování) se tak jeden kmen může jevit výrazně silnější. Zrovna při jednoduchém zpracování se ta "shoda okolností" objeví (pokud nemám počítat vážené průměry) a to hned a citelně. A zabezpečit nějaké "rovnoměrné" mizení pro každý kmen nelze.

Má smysl zmenšení, i za cenu možného výrazného zkreslení?
 

DeletedUser

Guest
Turgone, našel by sis zase nějakej ten čas a nepřekopal mapu?? Přeci jenom už se zase něco změnilo za tu dobu :pardondík
 

DeletedUser2029

Guest
Vím. Ale až v druhé půlce srpna. Teď to nevychází. Sorry
 
Nahoru