• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Trochu z jiného soudku

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Edelweiss

Častý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
26
Ach jo!! Nemá cenu přesvědčovat p. sheda.. Je to jeho názor a až ho bude chtít změnit, tak si všichni lidi kolem něho jenom oddechnou.
 

DeletedUser11288

Guest
Pokud vím, tak je tohle přece diskuze a ne přesvědčování shedda, že jeho názor je mylný, a že jen JÁ a JÁ mám ve všem pravdu :wacko

Zajímavé :)

Není to ale jen u shedda, je to i ve více případech.
Takže tím pádem moje otázka zní.

Jak je možné, že všichni z DK teamu mají vždy ve všem pravdu a všichni okolo jsou jen podřadní šváby, kteří se ve všem mýlí? :)

Mám jen strach, že od nikoho z DK teamu, asi nedostanu odpověd, maximálně to smažou a zdůvodní to jako urážení Dk teamu :cry

Což bylo potvrzeno i u Shedda :D :D nečekaně :D

Když na něco neznám odpověd, nebo na to nechci odpovídat, tak to prostě smažu, abych si nepoškodil svoji vlastní pověst a reputaci :rofl
 

DeletedUser

Guest
Bethowene co má Tvůj příspěvěk společného s tímto tématem?
 

DeletedUser11288

Guest
Shedd a naslouchat? :)Teď jsem se zasmála. Tomuhle tématu on nemůže naslouchat,není to podložené daty,fakty,historií.Bere to jako snůšku nesmyslů a ještě k tomu to chce označovat za sektu :D


A tenhle tvůj příspěvek má společného co s tímhle tématem???

Ups :)
 

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Jak je možné, že všichni z DK teamu mají vždy ve všem pravdu a všichni okolo jsou jen podřadní šváby, kteří se ve všem mýlí? :)


Nevšiml jsem si že by tu někdo prezentoval že vždy musí mít DK tým pravdu, každý se může zmýlit.

Pokud někoho podobné téma nezajímá, nikdo jej přece nenutí to číst, ani do něj přispívat, zvláště pokud jeho snaha nepramení ze zájmu o téma, nýbrž ze zájmu se pokusit názory jíných zesměšňovat a překroutit.
 

DeletedUser33829

Guest
Čím dál, tím víc jsi vedle ... vážně. I s tím příslovím. Ale nechceš poučovat, tak vysvětlovat nebudu.


A to, že lidé nezneužívají své schopnosti je dobro, ne zlo. Právě proto, že největší zlo je přes peníze, i když to zatím bez nich nejde. Ale s Tebou o tom diskutovat opravdu nemá cenu. Ty smícháš páté přes deváté, jablka s hruškami. Až se naučíš naslouchat, možná se naučíš i porozumět. Zkus to nejdřív na těch příslovích a zamysli se nad jejich skutečným významem. ;)
Proč by to mělo být zneužívání? Tak k čemu tu schopnost mají? A napsat si v hádankách předpovědi budoucnosti není zneužití? Tu část o Nostradamovi jsi četl, tak co si myslíš o něm a jeho schopnostech předpovídat budoucnost? Já tu psal jeden jeho výrok i co si o něm myslím, a že akorát sebral jednu událost z minulosti a přepsal ji do hádanky s tím, že se dějiny opakují.
Na indigové dítě jsi stále neodpověděl.
Nic tady nevysvětluješ, tak neříkej, že vysvětlovat nebudeš, když to nikdy neděláš.
Ještě by mě zajímaly vibrace? Kde jsou ty vibrace? Na Zemi? Jsou někde silnější a jinde slabší? Odkud je jejich zdroj? Psal jsi, že jsme přešli z Ryb do Vodnáře, takže to jde opačně jak horoskop? Proč? Jak dlouho trvá jedna perioda?Nemyslíš si, jestliže jsme přešli z Ryb do Vodnáře 21. 12. 2012, že je na hodnocení změn brzo? To si myslíš, že se jako něco co trvá kdoví jak dlouho, tak se změní ze dne na den?

Tak prosím odpovídej, prezentuj, rozšiřuj.
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
Mi se to zde zdá jako odvěká debata materialismus vs. alternativní názor...
Každý máme přece svůj názor, to je normální. Ted to opravdu neber zle Shedde, ale například ten tvůj fyzikální rozbor ducha byl opravdu neskutečný a alespon pro mě, tebou zamýšlenou podstatou, nepochopitelný. Nebo to tvoje otočení jiného pohledu na vyžití v době pálení čarodějnic /pokud jsem to dobře přečetl/ a některé další věci... Asi prostě nejsem tak materialistický, jako ty... :scratch
Víš co by mě ale zajímalo? Po tom, co jsem zde přečetl, mohl bys mi napsat, co je dle tvého názoru zlo a dobro? Přesněji, jaká je dle tebe definice zla a dobra a jaký je mezi nimi rozdíl? Tot otázka na tvůj názor. po tom, co jsi tady napsal, by mě opravdu zajímal /aby jsi mě opět nepochopil špatně/... ;)
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
Jak je možné, že všichni z DK teamu mají vždy ve všem pravdu a všichni okolo jsou jen podřadní šváby, kteří se ve všem mýlí? :)

Chceš tím snad vyjádřit, že také neznáš význam toho přísloví? To jen tak na okraj.

A co zajímavého máš k dané tématice? S čím jsi se setkal Ty?

Já osobně pár let žil s někým, kdo měl schopnosti, které jsou prostě pro člověka materiálně založeného nepochopitelné. A kdo viděl aury lidí, uměl léčit energií rukou, koho se chodili ptát, zda mají jít na let, či ne. Proto jsem v úvodu napsal, že se to musí zažít.

Shedde, jenže, pokud nemáš aspoň základní povědomí a nepřečteš si nic k tomu, pak prostě není diskutovat o čem. A k věku Vodnáře - co třeba tohle?

[YOUTUBE]N9oq_IskRIg[/YOUTUBE]

Jinak po věku Vodnáře bude věk Kozoroha. Počítání se odvíjí od Platónského roku. Platónský rok je doba, za níž zemská osa opíše kruh na obloze (tedy poněkud roztřesený kruh, neb naše matička Země je planeta poněkud neklidná) - zvládne to přibližně za 25 900 let. No, a jedné dvanáctině platónského roku se říká věk jednoho znamení. Doufám, že toto stručné vysvětlení stačí.
 

DeletedUser33829

Guest
Mi se to zde zdá jako odvěká debata materialismus vs. alternativní názor...
Každý máme přece svůj názor, to je normální. Ted to opravdu neber zle Shedde, ale například ten tvůj fyzikální rozbor ducha byl opravdu neskutečný a alespon pro mě, tebou zamýšlenou podstatou, nepochopitelný. Nebo to tvoje otočení jiného pohledu na vyžití v době pálení čarodějnic /pokud jsem to dobře přečetl/ a některé další věci... Asi prostě nejsem tak materialistický, jako ty... :scratch
Víš co by mě ale zajímalo? Po tom, co jsem zde přečetl, mohl bys mi napsat, co je dle tvého názoru zlo a dobro? Přesněji, jaká je dle tebe definice zla a dobra a jaký je mezi nimi rozdíl? Tot otázka na tvůj názor. po tom, co jsi tady napsal, by mě opravdu zajímal /aby jsi mě opět nepochopil špatně/... ;)

To nebyl žádný fyzikální rozbor ducha to byl rozbor jak předpovědět vylosované míčky.;) A jasně, pokud započítáme lidskou vůli a myšlení a už jenom to, že z principu po nahlédnutí do budoucnosti, tedy ti co ji vidí dle Biblose, tak by někteří už jenom z principu udělali opak, kdyby věděli co mají dle věštby udělat, aby to nevyšlo, ale to by pak znamenalo, že by ti dotyční žádnou budoucnost předpovídat neuměli. A pokud ano a pokud by ti co umí předpovídat budoucnost řekli všechno kdo co udělá, pak to znamená, že lidi jsou nesvobodní, protože udělají přesně to co bylo předpovězeno, takže dopředu určené. Jenže Biblos se tu zaštiťuje, že takoví lidé tu jsou, ale ani důkaz, když tu má takové lidi dát nemůže, protože by to bylo zneužívání jejich výjimečných schopností, což jsem naprosto čekal.
Otočení na čarodějnice bylo protože kdyby Biblos žil o pár staletí dříve v době inkvizice, tak by zatím tito lidé viděli právě čarodějnice a čerty. Středověk a novověk je plný hlášení, že lidé viděli létat čarodějnice, nebo ďábly, dnes přicházejí hlášení o létajících čarodějnicích tak akorát z Mexika a latinské Ameriky, která je silně křesťanská a ekonomicky není vyspělá, ve vyspělých zemích zase lidé dnes vidí létat mimozemšťany. Tím, jsem chtěl říct, že slovník a celkově ideologie těchto Biblosových myšlenek se proměnila, dnes ani neříkají někteří zastánci těchto teorii duch či nadpřirozeno, ale paranormální aktivity, nevysvětlitelné záhady atd. Takže jak pokročila věda a zkoumání, tak se změnily výklady tady těchto lidí, takže kdyby Biblos žil dříve, tak by vyprávěl, že věří na čarodějnice a čerty a možná na ně věří i dnes.:pardon
Dobro a zlo není nic objektivního, ve světě vzniklo několik lidských společností, kultur a jejich hodnot a to i kolikrát nezávisle na sobě, co považuje každá kultura za dobré a zlé se v některých ohledech liší, už jenom tady to, když s Biblosem nesouhlasím s tím dobrem a zlem v tom co tady psáno. Když tady máme ta přísloví, tak taky jedno říká, že všechno zlé je pro něco dobré, a něco co přijde člověku jako zlé, špatné se mu později může jevit, že to bylo nakonec dobré, např. když se nedostane na školu, ale na jinou, nebo když se přestěhuje atd. Jakákoliv objektivita a definice se ztrácí, Dobro je většinou to co lidem nevadí, neubližuje jim to, neškodí, nedělej druhým to o nechceš aby dělali Tobě a zlo je to co jim vadí, co jim ubližuje, či si to prostě z různých pohnutek nepřejí a pochopitelně se to může u konkrétních věcí a konkrétních lidí na danou věc lišit.
Nenazýval bych to materialismus x alternativní názor, ale materialismus x idealismus, i když ani to bych nepovažoval za nejpřesnější.

Chceš tím snad vyjádřit, že také neznáš význam toho přísloví? To jen tak na okraj.

A co zajímavého máš k dané tématice? S čím jsi se setkal Ty?

Já osobně pár let žil s někým, kdo měl schopnosti, které jsou prostě pro člověka materiálně založeného nepochopitelné. A kdo viděl aury lidí, uměl léčit energií rukou, koho se chodili ptát, zda mají jít na let, či ne. Proto jsem v úvodu napsal, že se to musí zažít.

To že jsi to nepochopil, ještě neznamená, že je to nepochopitelné.;)

Shedde, jenže, pokud nemáš aspoň základní povědomí a nepřečteš si nic k tomu, pak prostě není diskutovat o čem. A k věku Vodnáře - co třeba tohle?

Jinak po věku Vodnáře bude věk Kozoroha. Počítání se odvíjí od Platónského roku. Platónský rok je doba, za níž zemská osa opíše kruh na obloze (tedy poněkud roztřesený kruh, neb naše matička Země je planeta poněkud neklidná) - zvládne to přibližně za 25 900 let. No, a jedné dvanáctině platónského roku se říká věk jednoho znamení. Doufám, že toto stručné vysvětlení stačí.
Zase až tak blbý nejsem, abych nevěděl co je to Platónský rok a trvá 25 725 let a on ten přechod z Ryb do Vodnáře byl ještě kouzelnější, protože černá díra, která je uprostřed mléční dráhy, Slunce a Země byly v rovné přímce, k čemuž dojde jen jednou za těch 25 725 let a ještě nám to krásně vyšlo na zimní slunovrat. Jenže když to spočítám, tak každá ta perioda trvá zhruba 2150 let, některá je kratší, jiná delší. Takže ryby trvaly někdy od druhé poloviny 2. st. př. n. l. do 21. 12. 2012. Nějak si ale nejsem vědom, že by tedy perioda třeba Říma, která byla ve stejném souhvězdí jako 20. století měla být k sobě blíže, jak Řím a Řecko a to tedy nemyslím, technologiemi, vyspělostí, nebo kulturou, ale myšlením a chováním.:pardon
 

Garrett

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
33
[SPOIL]
To nebyl žádný fyzikální rozbor ducha to byl rozbor jak předpovědět vylosované míčky.;) A jasně, pokud započítáme lidskou vůli a myšlení a už jenom to, že z principu po nahlédnutí do budoucnosti, tedy ti co ji vidí dle Biblose, tak by někteří už jenom z principu udělali opak, kdyby věděli co mají dle věštby udělat, aby to nevyšlo, ale to by pak znamenalo, že by ti dotyční žádnou budoucnost předpovídat neuměli. A pokud ano a pokud by ti co umí předpovídat budoucnost řekli všechno kdo co udělá, pak to znamená, že lidi jsou nesvobodní, protože udělají přesně to co bylo předpovězeno, takže dopředu určené. Jenže Biblos se tu zaštiťuje, že takoví lidé tu jsou, ale ani důkaz, když tu má takové lidi dát nemůže, protože by to bylo zneužívání jejich výjimečných schopností, což jsem naprosto čekal.
Otočení na čarodějnice bylo protože kdyby Biblos žil o pár staletí dříve v době inkvizice, tak by zatím tito lidé viděli právě čarodějnice a čerty. Středověk a novověk je plný hlášení, že lidé viděli létat čarodějnice, nebo ďábly, dnes přicházejí hlášení o létajících čarodějnicích tak akorát z Mexika a latinské Ameriky, která je silně křesťanská a ekonomicky není vyspělá, ve vyspělých zemích zase lidé dnes vidí létat mimozemšťany. Tím, jsem chtěl říct, že slovník a celkově ideologie těchto Biblosových myšlenek se proměnila, dnes ani neříkají někteří zastánci těchto teorii duch či nadpřirozeno, ale paranormální aktivity, nevysvětlitelné záhady atd. Takže jak pokročila věda a zkoumání, tak se změnily výklady tady těchto lidí, takže kdyby Biblos žil dříve, tak by vyprávěl, že věří na čarodějnice a čerty a možná na ně věří i dnes.:pardon
Dobro a zlo není nic objektivního, ve světě vzniklo několik lidských společností, kultur a jejich hodnot a to i kolikrát nezávisle na sobě, co považuje každá kultura za dobré a zlé se v některých ohledech liší, už jenom tady to, když s Biblosem nesouhlasím s tím dobrem a zlem v tom co tady psáno. Když tady máme ta přísloví, tak taky jedno říká, že všechno zlé je pro něco dobré, a něco co přijde člověku jako zlé, špatné se mu později může jevit, že to bylo nakonec dobré, např. když se nedostane na školu, ale na jinou, nebo když se přestěhuje atd. Jakákoliv objektivita a definice se ztrácí, Dobro je většinou to co lidem nevadí, neubližuje jim to, neškodí, nedělej druhým to o nechceš aby dělali Tobě a zlo je to co jim vadí, co jim ubližuje, či si to prostě z různých pohnutek nepřejí a pochopitelně se to může u konkrétních věcí a konkrétních lidí na danou věc lišit.
Nenazýval bych to materialismus x alternativní názor, ale materialismus x idealismus, i když ani to bych nepovažoval za nejpřesnější.
[/SPOIL]

No ano.. problém je ale asi v tom, že věda ti nikdy nevysvětlí vše. v průběhu doby se u některých lidí mimovědní pohledy mění, i věda se mění. Příklad je možná například teorie evoluce. Velmi mnoho seriozních a vědecky založených lidí ji bere jako něco nezvratného, učí se ve školách atd. Ale i když pominu význam slova teorie, tak evoluce je ve své podstatě děravá jako řešeto. Bylo popsáno mnoho druhů, které se prostě jen tak objevily bez jakékoliv příbuznosti na druhy před nimi, takže i když na evoluci něco bude, ani náhodou to není žádné dogma. O tom se už ale radši mlčí, aby byla Darwinova teorie perfektní a učí se dál. A takových příkladů by se asi našlo mnoho. to, že pro něco nemáš důkaz ještě neznamená, že to není pravda a bohužel to platí i obráceně...
A s tím dobrem a zlem si myslím totéž, co jsi napsal. problém je ale asi v tom, že se sice každý snaží vymýtit to, co považuje za zlo, ale bez zla bys nemohl poznat, co je dobro. Četl jsem na to takový pěkný příklad: pokud bys byl plamínek ve slunci, neznal bys nic jiného než světlo, neuvěřil bys nikomu, kdo by ti tvrdil, že existuje tma a vlastně by jsi nikdy ani pořádně nevěděl, v čem žiješ... Anebo přísloví: Sytý hladovému nevěří... Bez protikladu prostě nemůžeš znát klad, takže ten odvěký boj člověka proti zlu /at je už jakékoliv/ je vlastně od začátku do konce jen sofisma...
Ted už ale jaksi moc filozofuji a o Platonském roku slyším poprvé, to přiznávám. Takže do této debaty asi mnoho nepřispěji... :scratch
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru