• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Označování skupin vesnic na mapě

  • Zakladatel vlákna DeletedUser31175
  • Vytvořeno

DeletedUser31175

Guest
Zdravím,

chybí mi ve hře způsob, jak nastavit prioritu jednotlivých značek u skupin vesnic na mapě. Momentálně používám několik různých značek, např. pro útočnou vesnici, pro útočnou vesnici s plným SD, pro útočnou vesnici s vláčkem, a tím se mi některé ikony zbytečně duplikují. Chtěl bych například mít možnost nastavit, že pokud vesnice patří do všech tří zmíněných skupiny, nemusí se u ní na mapě zobrazovat základní ikonka pro útočnou vesnici, ale jen pro útočnou vesnici s vláčkem a s plným SD, protože tři ikonky se na mapu téměř nevejdou.

Možnost dynamických skupin výrazně zjednodušila správu vesnic, ale pokud by se podařilo zapracovat i podobná pravidla, klidně na úrovni JS, aby se nezatěžoval server, tak by to bylo skvělé, a věřím, že by pak tato možnost byla velmi využívaná.
 

DeletedUser38373

Guest
Ahoj,


Tak to sem trocha zmatený nebo nevím.Tak použiju tvojí situaci.
Máš vesnici např. s útočnou vesnici s vláčkem ,tak nechápu proč bys mněl i zbylé 2 skupiny.TAk buď patří do jedné z té skupin a ostatní "zruším" nebo máš v tom bordel.Tak si nastavím takovou skupinu která odpovídá dané vesnici. :scratch
 

DeletedUser31175

Guest
Priklad: mam dve skupiny utocnych vesnic - v jedne se stavi jednotky dle sablony do 24000 v druhe jen do 23600, aby bylo misto na vlacek.Kazda utocna vesnice patri jen do jedne z techto dvou skupin.

Bezne clovek potrebuje mit i moznost zvolit vsechny utocne vesnice, takze je zde dynamicka skupina utocnych vesnic, ktera zahrnuje obe dve predchozi. Nekdy chce zobrazit jen utocne vesnice s plnym stavem utoku, takze druha dynamicka skupina v sobe ma utocne vesnice se SD na 24000/24000. Jindy se stane, ze nema dost slechty, takze je jeste dynamicka skupina pro vesnice, kde skutecne se vyskytuje vlacek a ne jen utocna vesnice dane sablony bez slechty.

Pro lepsi prehlednost maji skupinky na mape ruzne oznaceni, muj plan byl takovy, ze treba vesnice s sablonou pro slechtu bude na mape zobrazena nejak, ale kdyz se v ni dostavi vlak, tak nebude mit obe ikonky, ale pro prehlednost se nastavi priorita typu kdyz patri do obou, zobraz jen jednu.

Asi to neprojde, ale jako navrh jsem to napsal.
 

DeletedUser25426

Guest
Takže jestli tě dobře chápu, vyřešila by to jedna volba v dynamických skupinách:
obsahuje/neobsahuje dynamickou skupinu xxx ;)
 

DeletedUser31175

Guest
To by taky šlo, otázka je, jestli by pak pro vývojáře nebylo jednodušší vytvořit možnost přednosti ikon na mapě, protože když mám teď 16 skupin a měl bych vytvořit tak minimálně dalších 6 dynamických, abych vyloučil ikony, možná to bude komplikovanější pak na straně serveru správně označovat všechny ty dynamické skupiny :wacko

Ono to není zas tak důležité, při třech ikonách se je akorát ta třetí malinko překrytá vesnicí vedle sebe, žádný velký problém to není. Spíš jsem to psal jako možnost vylepšení do budoucna, pro ty z nás, kteří rádi organizují :)
 
Nahoru