• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jak zabrat vesnici aneb vaříme s Dexem

Olda22

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
počítá se to jako jeden

Jako jeden se nepočítaj...

Při útoku bojují jako každá jiná jednotka.. Jakorád že jejich stráta se uvádí v jiných hodnotách než u jiných jednotek...

Jeden kopiník z 1000 ti umře když bude ztráta vojsk 0,1%
1 šlechtic ti umře při dosažení 50% strátě vojsk
Takže by ti muselo umřít 500 kopiníků aby ti ten 1 šlechtic umřel...
 

Olda22

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
A nepočítaj se jako jeden už hlavně ztoho důvodu že maj taky útočné/obrané číslo, takže i když málo, ale v určitém rozmezí pomáhají...
 

DeletedUser28785

Guest
myslel jsem že se to počítá jako jeden při ubírání oddanosti :p
 

DeletedUser

Guest
Je také potřeba brát v potaz to že šlechta patří pod typ PĚCHOTA, takže posílat ho s kavalérijí je sebevražda šlechtice..!!

Tak to teda rozhodně není. Nevím jak přesně to funguje, ale tuším že když pošleš pěchotu jako doprovod, stačí aby padlo 50% a pojde i šlechtic. S jízdou může padnout více než 50% a šlechtice i tak přežije.

Podle simulátoru dokonce drtivá většina jízdy a šlechtic stejně přežije.

Útočník: 0 0 0 0 0 500 0 0 0 0 0 1
Ztráty: 0 0 0 0 0 492 0 0 0 0 0 0

Obránce: 680 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ztráty: 680 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Opevnění na 20.
 

DeletedUser2029

Guest
To: RiDiN, Olda22

Je víceméně jedno, co se pošle jako doprovod. Za určitých situací mohou nastat extrémní případy na obě strany. Jen, že když jde kavalérie (příp. LnK) a samostatný šlechtic, tak určité případy mohou na pohled, pro oko, vypadat "zajímavě" ohledně (ne)přežití šlechtice.
 

DeletedUser

Guest
Koukal jsem na ten similátor, kde se tam započítává vliv opevnění? Když je opevnění +20%, obránce má 100 popiníků, tak do simulátoru zadám že jich má 120?
 

DeletedUser2029

Guest
Dole v simulátoru, pod jednotkami, je řádka "Opevnění " a vpravo formulářové políčko. To toho políčka doplň stupeň opevnění. Pozor, stupeň opevnění (tedy 0-20), ne výsledný bonus. Nevyplníš-li nic, bere se to jako "0".
 

Olda22

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
18
Dodatek pro Raden:
I nultý stupeň má malou základní obranu a to - 20..

0. úroveň má 20
1. stupeň má 70
2. stupeň má 120
atd..

Je to jen základní obrana, které se dá využít hlavně ze začátku..

Tohle se dá využít hlavně při začátku.. Jakmile máte v obraně 15 000 vojáků tak hodnota ze základní obrany OPEVNĚNÍ skoro vůbec nepocítíš. Proto má ještě procentní obrannou výhodu.. Což znamená že se ti podle stupně opevnění zvýší síla jednotek v dané vesnici..
 

DeletedUser

Guest
Turgon: Safra, to jsem úplně přehlídl, a to jsem to hledal několikrát.

Olda22: :) ehm 15000, tak to je ještě dlouhá cesta, to zatím s tím opevěním budu počítat :)

Jen za šlechtice se snižuje "důveryhodnost"? Potkal jsem náhodně člověka co mi tvrdil že na světě 6 dokázal i s jedním šlechticem dobýt vesnici (nepočítám že by byla načnutá někým jiným). Co třeba z protiútoku?
 

DeletedUser15465

Guest
A co třeba tak že tam toho šlechtice prostě poslal 4x - 6x za sebou?
1. útokem sníží oddanost z 100 na 75
2. útokem z 78 na 58
3. útokem z 61 na 37
4. útokem z 39 na 17
5. útokem z 20 na -5
a máš vesnici.. 1 šlechtic na to bohatě stačí, pokud teda nezabíráš aktivního hráče, který si tam před 5. útokem může přivolat podpory.. A co ty rozdíly v číslech? Oddanost stoupne o 1 za hodinu, takže aby to bylo realistické :)
 
Nahoru