• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Beranidlo a katapult

  • Zakladatel vlákna DeletedUser189
  • Vytvořeno

DeletedUser843

Guest
tak tragicky by som to nevidel, kedze si ho postavis za 5 minut spat..
 

DeletedUser1525

Guest
ahoj mám dotaz...teda dva dotazy...
1) když posílám na útok jednotky s různou rychlostí přesunu...dorazí tam současně ale rychlost se redukuje na nejpomalejší jednotku kterou posílám nebo tam dorazí postupně a já to teda budu muset plánovat na vteřinu přesně?nebo na minutu?aby zaútočili zároveň...jak to je?
2) jak se do simulátoru boje zadává na co mají katapulty útočit respektive vc jakým formátu...prostě jak to mám do tý kolonky zapsat?
díky Sandman90:D
 

DeletedUser843

Guest
1. ked posielas do utoku co ja viem, 100 sekernikov a 100 lahkej kavalerie, tak je to ako skupina a cela skupina ide rychlostou najpomalsej jednotky, takze to na sekundy nemusis ratat:) Ine by bolo, kebyze posles zvlast 100 sekernikov a 100 lahkej kavalerie, kazde oddelene, to je potom jasne, ze do ciela dorazi prva ta grupa ktora ma vyssiu rychlost..
2.Do simulatoru, pri tych katapultoch sa zadava len lvl budovy, ktoru chces znicit, priklad: ospionoval si nepriatela a ma tam hlavnu budovu na lvl 15, selsky dvor 12, atd..Tak ked chces znicit tu hlavnu budovu, tak do simulatora to zadas do toho riadku Cil katapultu, stupen budovy, cislo 15, kebyze chces znicit selsky dvor tak 12, podla toho aky level budovy ma tvoj nepriatel postaveny..Cim vyssi level budovy, tym viac katapultov si to vyzaduje aby to ponicilo daco..
 

DeletedUser1506

Guest
tak tragicky by som to nevidel, kedze si ho postavis za 5 minut spat..

Jde o to, nacasovat to tak, aby byl znicen zrovna ve chvili, kdy ho protivnik potrebuje :)
Zakladem jedne z obrannych taktik proti noble trainu je zrusit presun vsech jednotek tesne po utoku prvniho nobla.

Ti chytrejsi uz vedi, kam mirim.
 

DeletedUser843

Guest
no to ano, ale vyzaduje si to celkom dobru koordinaciu nacasovania utokov.
Predpokladajme, ze prvy utok je cistiaci, druhy moze byt tiez, a treti az siesty su nobli..
1.utok dorazi o 14:00:00
2.utok dorazi o 14:00:10
3.utok dorazi o 14:00:20
4.utok dorazi o 14:00:30
5.utok dorazi o 14:00:40
6.utok dorazi o 14:00:50


tak by som sa branil tak, ze poslem prec jednotky v 13:59:35 a zrusim presun v 13:59:55, takze sa vratia v 14:00:15, po tych dvoch cistiacich utokoch. a zabijem mu 4 noblov..pretoze stihnem skor odvolat jednotky spat do dediny, ako mi on v nej zrusi nadvorie.
Ale necakam, ze niekto bude schopny takehoto utoku a takejto obrany, aspon nie tieto prve mesiace,to je uz o stasti, ze ci obranca je vtedy online a ako schopny je utocnik..
este dalo by sa tej obrane zabranit, kebyze sa na obrancu poslu fake utoky, takych 20, takze by nevedel, ktore utoky su tie cistiace, noblovacie by boli az na konci, alebo takto napr.

1 az 3 by bol fake utok
4 by bol prvy cistiaci, s katapultami cielom nadvorie
5 az 6 by bol dalsi fake
7 by bol zase cistiaci, zase s katapultami ..
8 uz by mohol byt nobl

a mozno to zbytocne prehanam a stacilo by obrancu obycajne rozdrvit:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1506

Guest
To je moc prace pro utocnika posilat takove faky :) protoze katapult a noble ma ruznou rychlost.
My lenosi jedeme vzdy noble trainem :)
 

DeletedUser843

Guest
ved zalezi kto je tvoj protivnik, ak je to nejaky dobry hrac, tak si uz das tu namahu a zaparis si hlavicku nad poctami, ak je to naky priemer, tak jasne ten nobl vlacik obycajny postaci..
ale i tak to musis aspon trosku prepocitat, lebo sam pises ze katapult a nobl ma inu rychlost, tzn, ze 4 noblovacie utoky musis poslat o nieco skorej, ako ten cistiaci, ak ich posielas z jednej dediny, v pripade utokov z viacerych dedin je tych poctov este viac, ked chces aby to dorazilo tesne za sebou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser843

Guest
Takze mi chces povedat ze v prvom utoku posles velky cistiaci utok spolu s noblom a katapultami? A za nim dalsich troch?
 

DeletedUser1506

Guest
Ne, rikam, ze tech par katapultu jde s tem nobly, viz predchozi post. Cistici utok jde samozrejme samostatne.
 
Nahoru