• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

barbarske vesnice v externich datech

DeletedUser

Guest
seznam mych vesnic funguje spravne.
kdyz to prolitnu ocima tak tam barbarky taky nejsou.
kdyz dam select * from villages v phpmyadmin, tak si to limit automaticky doplni

vsechno skousim v phpmyadmin. v prikazu select problem neni, to vim jiste. ty radky se tam nevlozily. a nevim proc :-(
 

DeletedUser

Guest
v mysql command line clientu vraci select * from villages where player = 0 taky nula radku.
 

DeletedUser7531

Guest
Takze nejake vesnice tam mas? /vsechny krome barbarek/

Tak je mozne, ze to je prave tou vlastnosti NOT NULL. Sloupec nesmi obsahovat nulovou hodnotu. NOT NULL nech jen u sloupcu id, nazev, x, y, points u ostatnich povol nulovou hodnotu... a jelikoz tam rves 0, tak nejspis mysql nic nevlozi. Mam pocit, ze dokonce ani nezahlasi chybu ....

Takhle bych videl strukturu tabulky: /napr. u type jsi mel zbytecne moc "prostoru" v promenne/

id int(6) NOT NULL
x,y int(4) NOT NULL
name varchar(32) NOT NULL
player int(6)
points (5) NOT NULL
type int(2)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
s tim sradanim mista mas pravdu, to ovsem nebylo podstatne.
bohuzel i kdyz povolim nullove hodnoty u type a player tak to stale nevlozi barbarske vesnice
 

DeletedUser2029

Guest
Tak jedině co mne napadá, pro jistotu znovu vytvořit tabulku. Jako myisam. (pozor, tím se ztratí staré hodnoty). A znovu naimportovat hodnoty.

Kód:
DROP TABLE village

CREATE TABLE village (id INTEGER PRIMARY KEY,x SMALLINT,y SMALLINT,name CHAR(64),player INTEGER,points SMALLINT,bonus TINYINT) DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci engine=myisam

(jestli tam přece jen nezůstaly nějaké problémy s nulovou hodnotou a podobně)

A místo "type" tam dej radji "bonus". "Type" je tuším nějaké slovo, mohlo by se to občas hádat.

---

P.S.: Já to později plním pomocí "LOAD DATA INFILE ..." protože sypat to řádku po řádce trvá moc dlouho.
 

DeletedUser7531

Guest
"NOT NULL" bych tam nestrkal nikam.
Ostatně, kromě "ID" tam všude nulové hodnoty být mohou! Jako legální vstup.

Oprava - nedoslo mi, ze souradnice jsou od 0.

Ale id, nazev a points nemuzou byt nulove ... id je od 1, nezev ma delku min. 3 znaky a points muze mit nejmensi hodnotu 26 /snad toho vic zborit nejde/
 

DeletedUser

Guest
tabulka smazana a znovu vytvorena v ulozisti myisam a krome id muze byt vsechno null. a stale zadny barbarsky vesnice.
 

DeletedUser

Guest
omlouvam se ale ted zrovna musim koncit, a nevim kdy se opet dostanu k internetu. kdyby bylo mozne, aby jste mi poslali (pres soukromou zpravu) svoje icq? pres to by jsme se mohli domlouvat snaz.
 

DeletedUser7531

Guest
Zkus: SELECT count(*) FROM villages /nebo koukni na pocet radku v tabulce/

Vysledek porovnej s poctem vesnic na prislusnem svete
 
Nahoru