• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

DKMapa 1.0

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser8503

Guest
Ještě jeden dotaz - nezobrazuje se mi doba chůze u strojů a šlechtice. Je možné to tam přidat?
dík.
 

DeletedUser2029

Guest
Ahojky.
Chová se perfektně, prokliky skvělé. Mám teď o víkendu napilno, takže větší testování až začátkem týdne. A k jedné prosbě bych se připojil:


možnost ... vyznačovat vesnice a kmeny podle názvu

U vesnic je to problematické, protože názvy mohou být duplicitní (takže by se muselo asi zadat ve tvaru xxx|yyy). Ale mít možnost přidat hráče a kmne dle jména bych uvítal. První, co jsem po zapnutí udělal bylo pravé tlačítko na listbox vpravo a hledal menuitem "přidat hráče". ;)
 

DeletedUser3752

Guest
možnost hledat-vyznačovat vesnice a kmeny podle názvu

Hehe, čekal jsem to. :)
Původně tam měl být výběr pouze podle názvu (jako v předchozí verzi), pak mě ale napadl ten současný způsob (z hlediska programátora o něco jednodušší). Na ten původní už nějak nebyly síly, tak jsem se na něj vybod a čekal jsem, jestli se někdo ozve.
Takže oki, v další verzi to bude. :)
Nebudete mi věřit, jak neuvěřitelný opruz je udělat další okýnko. :) Nejradši bych byl, kdyby mi někdo tu aplikaci v příslušném programu namaloval a já už jen doplnil funkcionalitu. :)

Je to kosmetický detail, ale místo "Speed" a "Unit speed" by tam asi měl bejt "Rychlost" a "Rychlost jednotek"...

Jo, s tím mám dilema. Z hlediska překladu máš určitě pravdu, ale když se o té rychlosti kdekoliv diskutuje, tak každý používá termín "speed"... Každopádně tohle je naprostý detail změnit.

Ještě jeden dotaz - nezobrazuje se mi doba chůze u strojů a šlechtice. Je možné to tam přidat?

Říkal jsem si, ať ten tooltip není příliš velký, že základní jednotky stačí. Takže nestačí... Dobrá, doplním další řádek, je to jen pár řádků kódu.
A doplním teda i kupce, ať je to komplet...


Ještě dotaz pro uživatele slovenských OS. Mluví na vás ten program česky nebo anglicky? Už jsem to jednou zmiňoval, ale nikdo se neozval, takže předpokládám, že česky (měl by). Potvrzené to ale nemám...
 

DeletedUser8503

Guest
Super, dík moc za snahu. Btw. nezveřejníš zdrojáky? Třeba bych přispěl trochou své snahy....
 

DeletedUser3752

Guest
Btw. nezveřejníš zdrojáky? Třeba bych přispěl trochou své snahy....

Jako dlouholetý uživatel linuxu (poprvé jsem ho nainstaloval už v roce 1997 a od roku 1999 nepoužívám nic jiného) jsem samozřejmě zastánce licence GNU GPL, takže už od začátku počítám s tím, že zdrojáky pod touto licncí zveřejním , jen ještě nevím kdy.
Napřed se mi nechtělo zveřejňovat kód, na kterém je vidět, že se objektově programovat teprve učím. Ve verzi 1.0 už kód vypadá líp, ale zatím nechci, aby se mi v tom někdo další vrtal. :)
Takže zatím ne, ale někdy určitě ano. Nejdříve tehdy, až bude 1.0 final, nejpozději tehdy, až se mi program nebude chtít udržovat...

Ale jinak dík za nabídku.


BTW, ještě nevím, kdy se mi podaří dodělat a vydat betu. V noci na neděli mi žena porodila dceru Sofii :), tak teď nějakou dobu bude ještě méně času...
 

DeletedUser2029

Guest
Přidávám se ke gratulaci.

Teď klídek, žádné honění. Věnuj se manželce a dceři.
 

DeletedUser3752

Guest
copy & paste z mailu:

Ahoj,

>vypada to super ale na svetu 4 se pohybuju 2x rychleji nez dk mapa udava
>kdyz jsem zmenil ty hodnoty v worlds.dat tak to nemelo vliv :-(

mas pravdu! ted jsem koukal do zdrojaku a pri jedne vetsi zmene (mj. rozdeleni drive pouzite "komplexni rychlosti" na ty dve samostatne "speed" a "unit speed") mi ze vzorecku vypoctu casu vypadlo pocitání s rychlosti, takze se pocita porad s jednickou. a projevilo se to jen u Sveta 4, protoze jedine tam neni soucin "speed" a "unit speed" roven jedne.
díky za bugreport, opravim to.

>ty rychlosti jednotek v tom vyskakovacim panelu bych doplnil slechtu atd.

s tim uz pocitam.

>a odebral bych ty se stejnou rychlosti tim by se tam snadno vesly a
>nebylo by potreba vic mista treba jizda jen jednou, pesaci ty jsou teda 2x
>misto 4x

taky uz mne to napadlo, zkusim, jak to bude vypadat.

>jeste to hlavni co jsem chtel jak se da zoomovat bez kolecka mysi ?
>na notebooku ho nemam a na hlavnim pocitaci mi odesla mys a ta stara ho nema
>nejde to nejak klavesnici ?

hehe, narazil jsem na to na starem notebooku, na kterem testuji, jak to chodi pod windows.
takze zatim to nejde, ale asi to dodelam. napadlo mne pouzit +/- na numerickem bloku, ale to mozna pro notebooka taky neni prilis vhodne...


- Jirka


P.S.: Děkuji všem za gratulace (i ty, které budou případně následovat) :), ale zase to tu nepřehánějte, přeci jen je to v tomto threadu trošku off-topic. :)
BTW, problém není v tom, že bych se musel věnovat ženě a dceři (ty jsou zatím v porodnici), ale že mne zcela vyčerpává ten prvorozený čertík. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru