• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jarmark u dubu

DeletedUser36641

Guest
Překlady občas dělají problémy, mnoho spisů jsou psané ručně, čili jde také o to, kdo jaký má škrabopis. Tady to většinou přeluštím po všech, a i s tištěnou angličtinou nebo němčinou nemám problémy, nicméně pokud bych si vzal třeba anglický spis psaný ručně, už tam někde můžou být problémy s luštěním slov a teď když si vezmu písmo alias rozsypaná rýže, byl bych v háji hned. Obdivuji lidi, kteří tímto "zvláštním" jazykem umí mluvit a psát. :D
Takže pokud někdo třeba hledal, špatně se mohl překouknout, přeložit něco špatně a občas záleží na jednom slovu ve větě a hned ta věta má zase jiný smysl, no ne? :)

Keltille, vyprav se do Dachau, a když se neozveš, tak víme, že máš pravdu.
mocking.gif

Ne, že by se mi tam nějak extra chtělo.. :D
 

DeletedUser33829

Guest
Psací písmo na rozluštění je těžší, hlavně když čerpáš z textů, které psali jiní písaři. Jenže se jednalo většinou o lidi, kteří to měli jako práci, takže to bývá problém na počátku, když se do toho písma zakousneš, tak pak už to není problém rozluštit, troufám si tvrdit, že lehčí, než kdyby měl někdo v budoucnosti luštit rukopis po dnešních lidech.
Angličané dnes už ani psacím písmem nepíší, píší něčím co je mezi psacím a tiskacím písmem a právě pod tímto vlivem, že už nejsou sami schopni rozluštit psací písmo chtějí i u nás zrušit klasické psací písmo, což lituji budoucí historiky.
Také musíš připočítat minimálně u latinky, že grafické úpravy jednotlivých písmen se liší. Takový kurent je dnes pro lidi nečitelný, ale když se ho naučíš a čteš v něm dokumenty, tak zjistíš, že je to úhlednější, než luštit texty dnes po spolužácích. také si vzpomínám, že mi babička říkala, že psali psací „z“ se smyčkou dole, stejně jako v cyrilici a ještě i dnes, ale jen v okrasných písmech se dá setkat se psaním písmen „z“ a „ž“ ve stylu ruského z.

Jestli se tu bavíme o 2. světové válce, tady máš řadu pramenů psaných už na stroji.;)
 

DeletedUser36641

Guest
Jasně, jde o lidi a o toho kdo to píše, každý je jiné čuně, když to tak řeknu.. :D
 

DeletedUser37060

Guest
Máš zajímavý telefon.. :)
Neměl si na návštěvě Muslima? Třeba je to skrytá bomba, nech to vyšetřit policií.. :D :rofl:p

No o tom telefónu vedeli iba dvaja ľudia z nich jeden som ja. Ja som si tam bombu nedal a môžem si dovoliť tvrdiť, že ani ona mi do mobilu bombu nenainštalovala...
Keby to chcela urobiť, asi by použila mobil, ktorý mám pri sebe furt, lebo čiste teoreticky, ten v šuplíku môže buchnúť rovno v čase, kedy za stolíkom nebudem sedieť... :D
 

DeletedUser33829

Guest
Keltill Ti už naznačil kdo to byl, Keltill totiž asi ví, kdo stojí za vším špatným.:pardon

[SPOIL]A vidím, že mi smazal někdo příspěvek reagující na Keltillův předsudek.:pardon[/SPOIL]
 

DeletedUser33829

Guest
Nikdo nic nesmazal, jen můj příspěvek reagující na větu zde byl odsud přesunut do sekce imigrace.:pardon
 
Nahoru