• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

  » Vytvořit účet na fóru

Kodex chování na fóru

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Kodex chování na fóru

Vážení hráči,
rozhodli jsme se pro Vás připravit téma, které by Vám mělo posloužit jako rádce správného chování zde na fóru. Pravidla fóra slouží k tomu, aby se uživatelé chovali slušně a panoval tu pořádek. Pravidla fóra se musí samozřejmě dodržovat. Kdežto tento Kodex má sloužit pouze jako přídavek k pravidlům a má za úkol zvýšit kvalitu tohoto fóra. Následující doporučení byste měli dodržovat, ale nejsou povinná. V případě jejich porušení budete pomocí SZ (soukromé zprávy) kontaktováni moderátorem fóra a upozorněni na svůj prohřešek. Pouze v případě neustálého a vědomého porušování může následovat trest.​


§1 Spam - definice
 • Mnohdy se tu setkáváme s tím, že je někdo nařčen ze spamu, ale co to vlastně takový spam je? Definice spamu se dá shrnout čtyřmi body:
  • Spam je nic neříkající zpráva.
  • Spam je zbytečná zpráva.
  • Spam je zpráva, která sděluje to, co již bylo v tématu řečeno.
  • Spam je zpráva na zbytečném místě neboli "Off topic" (OT).
 • Slovo ''spam'' lze chápat mnoha způsoby, ale lze to říci i jednoduše a výstižně - je to zpráva, bez které bychom se zde opravdu obešli.
 • Doporučení: Pokud si chcete nezávazně podebatovat, navštivte Hostinec "U Krvavé sekery" nebo Kavárnu jednotlivých světů. Na těchto místech se můžete vypsat do sytosti. Naopak v jiných tématech, jako jsou například Otázky & Odpovědi, je jakékoliv odbočení od tématu považováno za spam, jelikož každé téma je založeno za určitým účelem, a pokud se chcete na cokoliv zeptat, můžete si založit téma vlastní.
2§ Používání citací
 • Někomu možná ani nepřijde, že používání citací má svůj řád, ale opak je pravdou. Když chcete použít tlačítko ''Citovat'', vždy popřemýšlejte nad tím, zda použití citace má smysl.
 • Jak poznat, kdy má citace smysl? Citace používejte jen v tom případě, když reagujete na příspěvek, který není v daném tématu poslední. Použitím citace chcete totiž upozornit na to, že nereagujete na poslední, ale na starší příspěvek. Pokud tedy reagujete na poslední příspěvek, využijte možnost ''Odpovědět''. Citace slouží taktéž k tomu, abyste mohli upozornit jen na část příspěvku, na který reagujete. V případě, že odpovídáte konkrétnímu uživateli, můžete místo citace uvést pouze jeho nick (přezdívku).
3§ Používání smajlíků
 • Nedílnou součástí takřka každého příspěvku je smajlík, proto Vás v jejich používání nechceme nijak omezovat, jen Vás chceme nasměrovat k tomu, abyste je používali s mírou. Smajlík (případně smajlíci) slouží k částečnému vyjádření či k popsání autorovy nálady. Nikoliv k tzv. ''smajlíkovské mluvě'', to jest ten případ, kdy převážnou nebo dokonce celou část příspěvku tvoří jen smajlíci, což není zrovna dobré.
 • Nelze přesně stanovit hodnotu, kolik smajlíků se může a kolik už nesmí, v jednom příspěvku použít. Proto doufáme, že sami dokážete odhadnout, co je ještě před hranicí únosnosti a co už ne. Pokud tuto pomyslnou hranici překročíte, budete o tom informováni.
4§ Používání fontů, velikostí a barev písma
 • Každý uživatel má právo využívat všechny druhy, velikosti i barvy písma, jenž tu jsou k dispozici. Zde Vás taktéž nechceme nijak omezovat, protože někdo to bere jako styl svého psaní (a bez barevného textu by se neobešel) zde na fórum. Avšak apelujeme na Vás, vše používejte s mírou. Pokud chcete dát důraz na nějakou Vaši důležitou myšlenku, není potřeba ji psát největším písmem a ještě k tomu červenou barvou.

5§ Vkládání dlouhých příspěvků
 • Vkládáte-li nějaký dlouhý příspěvek, to znamená příspěvek, který obsahuje dlouhý text, velké obrázky (nebo několik za sebou), statistiky, či cokoli jiného, co by mohlo ostatní uživatele svojí velikostí omezovat), vložte jej vždy do spoileru.
 • Jak na to? Stačí si daný text například myší označit, kliknout na tlačítko + a vybrat možnost Spoiler.

Tímto kodexem Vás nechceme nijak omezovat, naopak Vám chceme Vám zpříjemnit pobyt zde na fóru.

Děkujeme za pochopení.
Váš DK Tým​
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru