• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Návrhy na vylepšení

  • Zakladatel vlákna DeletedUser39609
  • Vytvořeno

DeletedUser39609

Guest
Předem se chci omluvit za tuto slohovou práci...ale je to jen pár postřehů a návrhů...:cool

Pomocník rabování

Používám pomocníka rabování skoro od začátku co DK hraju...a rozhodně by se u něj hodila úprava
A to v tom smyslu...že by zobrazení šablon nebylo neustále zobrazeno...a jejich úprava by se otvírala do jiné stránky...stejně jako tomu je u správce vesnic když si hráč upravuje šablony pro rekrutaci jednotek či šablony pro výstavbu vesnic...

Stejně tak by mohlo být skryto nastavení...otevřelo by se podobně jako filtr oznámení o útocích...

Zároveň by nebyla určitě na škodu možnost volby "D"...
Tato volba by do vesnice kde je málo surovin a jsou v ní hradby...odeslala tolik vojska aby nedošlo ke ztrátám na rabujícím vojsku...případně s ním odeslal z vesnice Beranidla nebo katapulty na eliminaci hradeb...

Také by jsem uvítal možnost nastavit si v jakém pořadí by byly jednotky do barbarek odesílány...
(teď se mi odesílají jízdní jednotky před pěšímy které jsou pomalejší...a já tak neustále musím měnit zatržítka u jednotlivých jednotek aby se mi nejdříve odeslaly ty pomalejší do bližších vesnic a ty rychlejší pak do těch vzdálenějších...a já tím dosáhl efektu že se mi jednotky vracejí zhruba ve stejnou dobu zpět do vesnice)

Skupiny
Při aktivované PÚ...je jedna z jeho možností zařazení vesnic do skupin...
Bohužel když chci změnit skupinu třeba na nádvoří nebo na náhledu vesnice...musím nejdřív otevřít stránku s náhledy...

Takže by se skupiny vesnic měly dát přepínat kdekoliv...nejen v náhledech...

Hlavní nabídka
Docela mě mi vadí že třeba na fóru...při posunu stránky dolů mi zmizí lišta s hlavní nabídkou...takže když budu číst fórum a na stránce budou hóóódně dlouhé příspěvky...musím se v prohlížeči posouvat zpět nahoru...přičemž by se celá tato stránka mohla posouvat pod tuto lištu hlavní nabídky...a to nejen na fóru...ale třeba i při čtení zpráv či v seznamu oznaméní...

Oznámení
Když si najedu na oznámení o útocích s nastavenou volbou zobrazení 100 oznámení na stránku...chybí mi na začátku seznamu tlačítka která jsou na jejím konci...
tj:
Smazat
Zveřejnit
Přeposlat
Přesunout

Podobně jako je tomu ve "Správci účtu" -> "výstavba"

Správce vesnic
Tady mi chybí na začátku seznamu vesnic v kolonce "Vojenské jednotky"...zatrhávací políčko pro volbu všech vesnic...musím tak po zvolení počtu jednotek rolovat na konec stránky abych zvolil všechny vesnice k rekrutaci...

Odeslání zprávy o ukončení rekrutace zadané pomocí zprávce vesnic by nebyla na škodu...podobně jako je hlášení o ukončení stavební smyčky...

Zprávy
Při otevření zprávy jsou zobrazeny jen poslední 4 zprávy...možnost volby počtu zpráv (konverzace) na stránku by se taky hodila...

Vlajky
Zobrazení vlajek v náhledu výzkum mi nepřijde zrovna logické...

Přehled světa se zobrazuje i světy kde již nehraji a můj NICK se již nezobrazuje v žádných přehledech...

Příchozí útok
U označení příchozích útoků by se hodilo i zatrhávací políčko pro ještě neoznačené příchozí útoky...
a možnost seřadit příchozí útoky podle toho jak jsou označeny...

Náhled kmene

V náhledu kmene je vidět historie dění v kmeni...vyhlášené války...pozvání do kmene...opuštění kmen...atd...
Chybí mi tam alespoň možnost zobrazení i dobytých a prohraných vesnic...jak tomu je na uvítací stránce na kterou se dá dostat jedině přes "nastavení" -> "Herní možnosti"...což mi nepřipadne zrovna moc logické...

Žebříček
V žebříčku zase není možnost volby počtu údajů na stránce...

Žebříčky "hráči na kontinentu" a kmeny na kontinentu" by unesly možnost volby kontinentu...
mám vesnice na 7-mi kontinentech a tak při kontrole pořadí musím 7x změnit vesnici abych viděl stav na všech kontinentech kde jsem...

Žebříček "kmenové války" by mohl být doplněn o válečnou statistiku jednotlivých hráčů...nejen kmenů...

Volba "Požádat"
Tato volba na nádvoří a na tržišti je výborným vylepšením...hodila by se však i k požádání do vesnic které nejsou moje...třeba v náhledu vesnice...
Daly by se tak efektivněji posílat podpory a suroviny na podporu i jiných hráčů...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser37060

Guest
Pre začiatok, porušuješ nové pravidlo fóra :D

Na popud stížností a žádostí hráčů, bylo do pravidel fóra doplněno nové pravidlo:


§ 6 - Vložení postu (příspěvku)
• Vkládate-li nějaký dlouhý příspěvek, to znamená příspěvek, který obsahuje dlouhý text (30 a více řádků), velké obrázky (nebo několik za sebou), statistiky, či cokoliv jiného, co by mohlo ostatní uživatele svojí velikostí omezovat, vložte jej vždy do Spoileru.


Tak, a teraz niečo z môjho postrehu a názoru:
[SPOIL]
1. Skupiny
Při aktivované PÚ...je jedna z jeho možností zařazení vesnic do skupin...
Bohužel když chci změnit skupinu třeba na nádvoří nebo na náhledu vesnice...musím nejdřív otevřít stránku s náhledy...

Takže by se skupiny vesnic měly dát přepínat kdekoliv...nejen v náhledech...


Tak v náhledu vesnice (viď spoiler) to zmeniť ide. Ale je pravda, že by sa to mohlo dať aj v ostatných stránkach. Minimálne na stránke "rekrutace" by som to uvítal...
[SPOIL]DK_zmena_skupiny.jpg[/SPOIL]

2. Hlavní nabídka
Docela mě mi vadí že třeba na fóru...při posunu stránky dolů mi zmizí lišta s hlavní nabídkou...takže když budu číst fórum a na stránce budou hóóódně dlouhé příspěvky...musím se v prohlížeči posouvat zpět nahoru...přičemž by se celá tato stránka mohla posouvat pod tuto lištu hlavní nabídky...a to nejen na fóru...ale třeba i při čtení zpráv či v seznamu oznaméní...


Lišta síce zmizne, ale stále tam je. Ak si niekde na profile stránky hráča, čo ma 3.500 vesnic a listuješ posledné vesničky, zaberie to nejaké čas, dostať sa k lište kolečkom alebo "posuvníkom" na pravej strane prehliadača....
Ovšem je veľmi užitočná klávesa s názvom "Home", ktorá ťa okamžite "teleportne" na začiatok stránky.
Klávesou "End" si zase úplne dolu na stránke...
Ale zase nápad sa mi páči, že by tá horná lišta bola dostupná v každej pozícii na stránkach...


3. Oznámení
Když si najedu na oznámení o útocích s nastavenou volbou zobrazení 100 oznámení na stránku...chybí mi na začátku seznamu tlačítka která jsou na jejím konci...
tj:
Smazat
Zveřejnit
Přeposlat
Přesunout

Podobně jako je tomu ve "Správci účtu" -> "výstavba"


Tie možnosti sú nahoru i dolu, ale iba v rozkliknutom oznámení...
V zozname stovky oznámení to ale chýba, ale zase sa dá použiť klávesa "End"...
Tiež si myslím, že by sa tieto možnosti hodili i nahoru, ale zase vzniká problém pre hráčov, čo majú zoznam 20 oznámení, im to totiž zbytočne zavadzá...

4. Zprávy
Při otevření zprávy jsou zobrazeny jen poslední 4 zprávy...možnost volby počtu zpráv (konverzace) na stránku by se taky hodila...


Naprosto súhlasím, je blbosť hľadať správu s informáciou niekde medzi 20 stránkami po 4 správach....

5. Náhled kmene
V náhledu kmene je vidět historie dění v kmeni...vyhlášené války...pozvání do kmene...opuštění kmen...atd...
Chybí mi tam alespoň možnost zobrazení i dobytých a prohraných vesnic...jak tomu je na uvítací stránce na kterou se dá dostat jedině přes "nastavení" -> "Herní možnosti"...což mi nepřipadne zrovna moc logické...



Ja by som celú tú úvítaciu stránku, čo sa týka toho náhledu kmenovej aktivity "natlačil" do kmenového náhľadu. A úvitaciu stránku by som úplne zrušil, pretože hráčova štatistika je dostupná v hráčovom profile... :great
A ten "Tip týdne" :scratch, ten neviem kam by som ho dal, ale je podľa mňa zbytočné kôli 1 jednoduchej vete vytvárať novú stránku, ktorá je v súčastnosti nazvaná "Uvitacia stránka". A o umiestnení, ako sa k nej dá dostať nebudem viesť konverzáciu...

[SPOIL]DK_uvitacia_stranka.jpg[/SPOIL]


6. Žebříček
V žebříčku zase není možnost volby počtu údajů na stránce...

Žebříčky "hráči na kontinentu" a kmeny na kontinentu" by unesly možnost volby kontinentu...
mám vesnice na 7-mi kontinentech a tak při kontrole pořadí musím 7x změnit vesnici abych viděl stav na všech kontinentech kde jsem...

Žebříček "kmenové války" by mohl být doplněn o válečnou statistiku jednotlivých hráčů...nejen kmenů...


Tak rebríček by som nemenil... Pohybovať sa tam dá a "top" 25 na stránke stačí...
Ale pridal by som do rebríčku niečo na porovnanie s iným hráčom, tak ako je to spravené s "Úspěchy"...
Akurát by to porovnávalo: Body, vesnice, bodový priemer, Porazený nepriateľ vo všetkých troch variantách (off, deff a all)
Jo, a preklikávať vesnice nemusíš, aby si videl stav na konkrétnych kontinentoch. Ono to tam už je, viď spoiler.
A kmenové války, ak som ťa dobre pochopil čo chceš, tak to tam je tiež, viď spoiler.
[SPOIL]DK_rebricek_hracov.jpg
DK_rebricek_kmenu.jpg
dk_kmenove_valky.jpg[/SPOIL]

7. Volba "Požádat"
Tato volba na nádvoří a na tržišti je výborným vylepšením...hodila by se však i k požádání do vesnic které nejsou moje...třeba v náhledu vesnice...
Daly by se tak efektivněji posílat podpory a suroviny na podporu i jiných hráčů...


To je síce pekné, ale prečo by si mal ty žiadať za druhých? :scratch :mocking
Hráči s PÚ to majú pár kliknutiami, a hráči bez PÚ, no ak nebudú platiť tak ďaleko nedôjdu. Ja som sa s tým zmieril a hrám ako mi sily stačia :D[/SPOIL]
 

DeletedUser15465

Guest
Ahoj Čendo, koukám že od s32 jsi ušel kus cesty :)
Vesměs s tím souhlasím. Pomocník rabu takhle vylepšenej by se mi líbil. Chtělo by to nějaké spešl tlačítko, které by ještě volbu D předělalo na "pošli tolik beranů či katů, aby se opevnění srazilo na 0" a ještě by u toho D šlo nastavit doprovod, třeba 100,200,500 seker...

Nejjednoduší pro vývojáře na vylepšení mi asi přijde: Skupiny, Hlavní nabídka, Oznámení, Zprávy... tam jde o minimální zásah do hry, či spíše nenápadný...

Co se týče toho žádání podpor.. Viděl bych to podobně. Zvolit vesnici kam to chci sypat a následně posílat vojsko, jako když žádám o podpory ze svých do svých.
A aby nepřišli nazmar hráči s pú, tak třeba by bylo fajn, aby hráč do jednoduchého skriptu vložil seznam vesnic a počet jednotek (v SD), kolik do každé chce nasypat. A pak by jen posílal a posílal, jako v pomocníku rabování. Jen místo vyšpehovaných surovin by se zobrazovalo, kolik jednotek je ještě potřeba poslat :)))
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Reakce je ve spoileru ... ;)

[SPOIL]
Hlavní nabídka
Docela mě mi vadí že třeba na fóru...při posunu stránky dolů mi zmizí lišta s hlavní nabídkou...takže když budu číst fórum a na stránce budou hóóódně dlouhé příspěvky...musím se v prohlížeči posouvat zpět nahoru...přičemž by se celá tato stránka mohla posouvat pod tuto lištu hlavní nabídky...a to nejen na fóru...ale třeba i při čtení zpráv či v seznamu oznaméní...

A máš v nastavení účtu zatrženo Hlavní menu je stále viditelné?

Správce vesnic
Tady mi chybí na začátku seznamu vesnic v kolonce "Vojenské jednotky"...zatrhávací políčko pro volbu všech vesnic...musím tak po zvolení počtu jednotek rolovat na konec stránky abych zvolil všechny vesnice k rekrutaci...

Teto návrh na vylepšení jsem zpracoval již před časem, uvidíme, jestli to vývojáři budou akceptovat.

Zprávy
Při otevření zprávy jsou zobrazeny jen poslední 4 zprávy...možnost volby počtu zpráv (konverzace) na stránku by se taky hodila...

Můžeš zvolit vše, ale pak roluješ ...

Vlajky
Zobrazení vlajek v náhledu výzkum mi nepřijde zrovna logické...

Přehled světa se zobrazuje i světy kde již nehraji a můj NICK se již nezobrazuje v žádných přehledech..
.

Mně se to tam líbí, je to náhodou velmi přehledné a neumím si představit, kam jinam to dát, patří to k know-how vesnice, takže si myslím, že to umístění odpovídá.

Vlajky jsou specifický "artikl" na DK. Zůstávají Ti všechny, které jsi kdy na daném herním nicku získal. Proto se zobrazují i ty z jiných světů, i když už na nich nehraješ.

Příchozí útok
U označení příchozích útoků by se hodilo i zatrhávací políčko pro ještě neoznačené příchozí útoky...
a možnost seřadit příchozí útoky podle toho jak jsou označeny...

Ale máš přeci možnost výběru přes nabídku Spravovat filtry - když si zadáš např. útok - tak Ti vyfiltruje všechny nepopsané. Jakmile příchozí útok popíšeš, z výběru zmizí. Pak jen stačí zrušit ten výběr, když je vše přejmenováno.

Náhled kmene

V náhledu kmene je vidět historie dění v kmeni...vyhlášené války...pozvání do kmene...opuštění kmen...atd...
Chybí mi tam alespoň možnost zobrazení i dobytých a prohraných vesnic...jak tomu je na uvítací stránce na kterou se dá dostat jedině přes "nastavení" -> "Herní možnosti"...což mi nepřipadne zrovna moc logické...

Ale to je přeci na TW stasts ...

Volba "Požádat"
Tato volba na nádvoří a na tržišti je výborným vylepšením...hodila by se však i k požádání do vesnic které nejsou moje...třeba v náhledu vesnice...
Daly by se tak efektivněji posílat podpory a suroviny na podporu i jiných hráčů...

A co by dělal hráč?![/SPOIL]
 

DeletedUser33829

Guest
Předem se chci omluvit za tuto slohovou práci...ale je to jen pár postřehů a návrhů...:cool

Pomocník rabování


Zároveň by nebyla určitě na škodu možnost volby "D"...
Tato volba by do vesnice kde je málo surovin a jsou v ní hradby...odeslala tolik vojska aby nedošlo ke ztrátám na rabujícím vojsku...případně s ním odeslal z vesnice Beranidla nebo katapulty na eliminaci hradeb...

Také by jsem uvítal možnost nastavit si v jakém pořadí by byly jednotky do barbarek odesílány...
(teď se mi odesílají jízdní jednotky před pěšímy které jsou pomalejší...a já tak neustále musím měnit zatržítka u jednotlivých jednotek aby se mi nejdříve odeslaly ty pomalejší do bližších vesnic a ty rychlejší pak do těch vzdálenějších...a já tím dosáhl efektu že se mi jednotky vracejí zhruba ve stejnou dobu zpět do vesnice)
Hráči jsou líní ničit opevnění, a pak si stěžují na ztráty a taky jsem zjistil, že jen málokdo využívá šablony útoků. Hráč, který má PÚ může vytvořit 20 šablon (bez PÚ 2, navíc je výhoda, že pokud si hráč aktivuje alespoň týdenní bezplatné PÚ a nastaví si 20 šablon, tak mu zůstanou i po skončení PÚ). Udělal jsem to jednoduše, za pomocí simulátoru jsem si zjistil kolik potřebuji minimálně katapultů k tomu, abych zničil v prázdné vesnici hradby na 0 a tak jsem si vytvořil 20 šablon. Klidně bych to tu zveřejnil, ale asi většině by to bylo k ničemu, protože je to počítáno pro beranidla na 3. stupni výzkumu a pod vírou, takže ti co nemají beranidla na 3. stupni či hrají na světě s jednoduchým výzkumem, tak by těch beranidel potřebovali více, než kolik jich mám nastavených já a při vysokých stupních hradbách Ti alespoň jedna útoku umře, to abys zabránil jakékoliv ztrátě, tak to bys musel vyslat snad pomalu celý selák a rabovač posílá jednotky, tedy šablona C jen tolik jednotek, aby sebraly co nejefektivněji všechny suroviny v barbarce (tedy pokud ji někdo další též nerabuje, to se jinak plní nevrací), takže z hlediska rabování by to moc efektivní nebylo.
Posílání jednotek v rabovači je v pořadí, že to vysílá jednotky podle toho kolik jednotka unese surovin v přepočtu na míst, která zabírá v SD, takže první je kopiník, protože má nosnost 25, pak LK (80 surovin/4 místa v SD) atd. Rozhodně pořadí podle rychlosti jednotek by se hodilo, protože by člověk nemusel pořád zaškrtávat a vyškrtávat jednotky u každé vesnice odkud vysílá rabovací útoky.
 

DeletedUser32899

Guest
Dva návrhy na vylepšení

Nevím jestli je to vhodné sem psát, ale vývojářům by se mohli sdělit moje poznatky na vylepšení hry.
1. Při farmení by bylo vhodné vidět, kolik jde do vesnice nafarmených surovin
2. Lepší by bylo vidět vlajky, které jsou přiřazené k vesnici v produkci než ve výzkumu. Důvod? V náhledu produkce vidím jak je selák plný a podle toho můžu změnit rychlejší produkci jednotek třeba za suroviny. Překlikavání z produkce na výzkum je docela iritující.
 

DeletedUser37060

Guest
dve odpovede na otázky:
1. ak som ťa správne pochopil, tak suroviny čo si naraboval a idú do tvojej vesnice vidíš v oznámení pod "Korisť"
2. súhlasím, dobrý nápad. I keď na druhú stranu asi v produkci nevidíš, v akej skupine je vesnica... :D
 

DeletedUser32899

Guest
1. Myslel jsem tím, že když farmíš, tak z jedné vesnice Ti jde víc farmících útoků a je někdy dobré vědět kolik jde celkem surovin do té vesnice. Pošleš dvacet farmících a počítat to z jednotlivých kořistí je zdlouhavé.

2. Více méně nepotřebuješ vědět kde v jaké skupině je ta vesnice. Příklad: Nemáš dostatek vlajek se zvýšenou rekrutací a rekrutuješ ve více vesnicích než máš vlajek. Kdyby vlajky byly vidět v produkci, tak vidíš kde skončila rekrutace a vlajku můžeš přemístnit
 

DeletedUser

Guest
Ještě bych měl návrh na větší zhodnocení vlajek nosnosti.
Jsou mezi 99 procenty hráčů považovány za odpad, nikdo je nepoužívá a nejdou ani vyměnit.
Pomohlo by tomu navýšení bonusu o pár procent.
 

aRGG

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
trochu mě zaujala možnost požádat (i na cizí vesnice)... mohlo by to být podobné jako při obchodní akci (tombola, která byla před Vánoci), kdo byl bez PÚ, tak musel obchodníky klikat sám a všechny, kdo měl PÚ tomu se pod cílovou vesnicí zobrazilo volba "požádat" a člověk mohl posílat bez přeskakování vesnic, bez vyhledávání cíle atd... prostě požádat (jako mezi svými vesnicemi)...

a teďka mě žádá hráč o 5 SD do vesnice tam a tam... a ať už praktikuji posílání plných SD (5x 1SD), nebo salámovou metodu (třeba 50x 1/10 SD), tak by toto pomohlo...

a mohla by ta možnost být jak pro požádat (abych tam vypravil svoje) jednotky, tak pro požádat obchodníky (ta by sice nebyla tolik využívaná, ale když už by se to dělalo...)
 
Nahoru