• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Okopírovaný kmen..

  • Zakladatel vlákna DeletedUser41510
  • Vytvořeno

DeletedUser41510

Guest
Chtěl bych zde načnou téma, o přivlastnění si kmene, který jsme založili na světě 39 a nyní se na světě 40 objevil kmen, se stejným názvem, zkratkou, textem v profilu i tituly našeho kmene na světě 39.. Protože mě to dost zaskočilo a připadá mi to, jako by nám identitu našeho kmene odcizili, tak jsem se rozhodl to zkusit řešit. V pravidlech jsem se dozvěděl, že to není porušením pravidel a tedy že stím nemůžu nic dělat, pouze že můžu hráči, který založil kmen na světě 40 napsat a promluvit si snim o tom, nebo to dát sem. Tak jsem tedy onomu hráči napsal. Prvně si zprávu přečetl a již na ni neodepsal.. po oznámení, že s tím půjdu sem, mi nakonec odepsal. Nicméně odpověď od něj byla vcelku rychlá a poté jsem ho už ani nemohl kontaktovat, protože si mě zablokoval..


Takže šance, že se sním rozumně dohodnu zmizela..

Tak jsem se tedy rozhodl, že s tím půjdu sem, protože možná to tak někteří neberou, ale když s kmenem který jste vymysleli dojdete zatím tak daleko, že už máte na světě také svou roli a pak zjistíte, že na světě 40 si prakticky někdo přivlastnil váš kmen se vším všudy, tak je to pro vás šok.. teda pro mě určitě. Zvláště když člověk přijde s něčím novým, udělá i profil tak aby se nepodobal ostatním a pak to nějaký... hráč.. já bych až řekl, že odcizí a přivlastní si to..

Nevím zda se tady s tím něco udělá, ale chtěl jsem to zkusit, protože tohle by se opravdu dělat nemělo..

Zde přikládám odkazy na náš původní kmen z S39 a okopírovanej se vším všudy na S40.

S39 - http://prntscr.com/7dwr7e
S40 - http://prntscr.com/7dwn4f


Death
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser37372

Guest
Moc to hrotíš :D Mnoho kmenů kopíruje názvy, ono je to někdy i pocta :D Když jsem založil kmen na s36, tak byl taky okopírován na dalších dvou světech. Chytří vědí, že to není ten originální kmen, a hloupí tam přistoupí :)
 

DeletedUser2005

Guest
...pocta jak kdy...pokud se v kopii sejdou jen lamy a jak píšeš hlupáci,je to spíš k vzteku...a zvlášť v případě,že si původní hráči chtějí kmen na stejném světě opět založit...v pravidlech sice o něčem podobném zmínka není,nicméně osobně bych ji tam vložil...
 

DeletedUser34317

Guest
Máš na ten kmen patent? Ne? Tak to máš smůlu a můžeš se rozčilovat do aleluja.
 

DeletedUser34010

Guest
Máš na ten kmen patent? Ne? Tak to máš smůlu a můžeš se rozčilovat do aleluja.


Tak to si třeba nemyslím, protože v dnešní době existuje něco čemu se říká duševní vlastnictví. Na svou bakalářskou práci taky nemám patent a nikdo by ji neměl kopírovat a uvádět pod svým jménem.

Pokud by se toto řešilo před soudem, asi by si byl v právu.


Deathkroman:

Bohužel, být na tvém místě taky bych byl hodně naštvaný, ale není to proti pravidlům hry...

morduchaj:

Tohle by se do pravidel dalo hodně těžko, protože by si musel vymezit hranice co je a co není kopírování, já třeba nechci a nebudu hledat mezi 200 kmeny ten, který má náhodou podobný profil, abych ho třeba náhodou nekopíroval nechtěně. Jde taky o to, že často existují kmenové akademie co mají velmi podobný název a většinou i totožný profil, bylo by i toto ,,kopírování,, profilu? Prostě tohle je téma, které by se do pravidel jen velmi těžko dávalo.
 

DeletedUser41510

Guest
Právě když použil náš název kmene, tak už tam ani nemůžeme jít pod stejným kmenem, jako na S39.
Ale i ten profil mě naštval, přece jen fakt tam má to co my.. kdyby aspoň nevim se nás zeptal, nebo na ten profil zmínil, že ten kmen udělal podle našeho. Nic takového a ještě si mě blokne
 

DeletedUser2005

Guest
...je to věc,která se ovlivnit nedá,nebo by se toto plagiátorství dalo regulovat,ovšem bylo by to velice náročné při úpravě pravidel...tedy alespoň co se týče názvu kmene...založit kmen stejného jména by mělo být umožněno pouze jeho zakladateli,či někomu,kdo měl v tomto kmeni daná práva,tudíž někomu z vůdců se stejnými právy...ale toto uvést do praxe by bylo myslím nereálné...celé je to pouze o morálním kodexu každého z hráčů,což je v nynější době již celkem neznámý pojem...:(
 

joss

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
40
Kopírování názvu kmene je na DK běžné, bohužel. Mírnou satisfakcí je, že takové kmeny brzo zanikají, protože ten, kdo není schopen přijít s originálním názvem, není většinou ani vyjímečný vůdce. A kopírovat i profil, to je hodně velká ubohost.
I když určité jednání pravidla nezakazují, neznamená to, že je takové jednání morální.
 

DeletedUser33829

Guest
Mně se líbí ty odpovědi.:D SiTeho styl, když něco nemorálního dělají druzí, tak to budu dělat taky, ale já a bethowen máme koule to veřejně přiznat.:D Není to o chytrosti a hlouposti, ale o tom jestli člověk hrál na daném světě a ví kdo v takovém kmenu byl, vedl/vede jej a kdo je na tom jiném světě.

Chobotnice, Ty sám máš zkopírovaný na svém hráčském profilu, na s40, text, který jsem vytvořil já.:D Ani bych o tom nevěděl, kdybys neměl v červnu Vánoce z toho, že je s Tebou v kmenu tantalena.:D A patenty se udělují na hmotné vynálezy, ne na názvy.;)

morybunde, to máš pravdu, tomu se říká plagiátorství, ale myslím že neuvádíš dost dobrý příklad, do určité míry a je to pevně stanoveno můžeš bakalářskou práci kopírovat, pokud tento rozsah překročíš, pak je to bráno jako plagiátorství/podvádění. Dnes jsou všechny závěrečné vysokoškolské práce veřejně dostupné na netu a veřejně dostupné byly vždycky v papírové podobě. Když píši, že neuvádíš dobrý příklad, tak tím myslím to, že bakalářská práce není jen Tvé dílo, ale musíš z něčeho vycházet, dokonce bakalářka může být čistě jen kompilace více děl, což u diplomky a dalších prací už nelze. Též záleží co člověk studuje, jaký obor a o čem tu práci má. Jenže při těchto pracích existuje něco jako citace, odkazy pod čarou či na konci díla a seznam zdrojů.

Mně se stalo taky to samé, na s22 jsme založili kmen a pak jsem tento název viděl na více světech, dokonce na nějakém i nedávném, když jsem dle profilu napsal zakladateli zprávu, tak mi neodpověděl, na druhou zprávu mi napsal celý rozčílen ve stylu co si to jako dovoluji, že jej obviňuji z kopírování názvu kmene a ať mu to dokážu, a když jsem mu poslal odkaz na TW Stats, tak už nevím buď už nic nepsal, nebo napsal nějaký posměšek, každopádně si mě pak zablokoval. Když čtu tento příběh, tak ten můj je skoro jako otisk prstu.:D Mně to nevadilo, když mi takhle kradli vlastní nápad, co mě dostalo více byl ten styl komunikace, kdy jsem se slušně zeptal a dostal jsem nabubřelou zprávu, jak kdyby ten špatný bych měl být já.:D

Čistě technicky dokazovat název kmene stoprocentně nelze, zakladatel kmene může kmen přejmenovat, a pokud to udělá, původní název člověk už nedohledá ani na TW Stats, to si pak můžu vymyslet že jsem měl na jiném světě kmen s určitým názvem, pak jsem skončil a nové vedení kmen přejmenovalo a vy mi to teď berete na jiném světě.
Myšlenka nechat si název kmene jako nějakou ochranou známku na supportu by špatný nápad nebyl, protože na novém světě platí akorát kdo dřív přijde, ten dřív mele, ale nedivím se, že support nic takového dělat nechce, když mu to pravidla nepřikazují a kdejaká lama se svým lama kmenem by je otravovala.
 
Nahoru