• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

trh - šablony

DeletedUser37110

Guest
Mně by se líbila i možnost správce tržnice si připlatit. Nejsem uživatel správce účtu, ale některé jeho části jsou fajn.

Například pomocník rabování, který je součástí správce, ten má hlavní smysl v začátcích světa, kdy je spousta barbarek a slouží hráčům, kteří jsou ochotní utratit pár bodů navíc zjednodušit loupení surovin.

Přesně v tomhle smyslu by mohlo být umožněno připlatit si správu tržiště. Ve chvíli, kdy máme tisíce vesnic, některé přetékají železem, jiné zase hlínou. Tento pomocník, opět součást správce, by nám hru trochu zjednodušil.
 

aRGG

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
- dík za upřesnění - ano - myslela jsem správce dodávek:)
- někdy zkusím:) (v zásadě bych potřebovala, aby jedna skupina zásobovala druhou.. tedy aby skupina, kde nejsou vlajky na mince a je plnej selskej dvůr zásobovala tu, kde se rekrutuje)

no to máš jednoduchý...

v té jedné skupině suroviny neubývaj (nerazíš mince, nerekrutuješ) a pokud máš dostatek obchodníků, tak ti správce suroviny přepošle do vesnic, kde suroviny ubývaj...

je potřeba vědět jak správce pracuje... suroviny v nadbytku přepošle do vesnic se surkou v nedostatku, a pokud ty hodnoty nastavíte přesně na průměr (každý ho máme jiný a pozor, v čase se mění), tak množství vyslaných obchodníků bude největší, a pozn. v tomto případě ani nemusíš určovat nějakou "privilegovanou" skupinu vesnic, které neposílají suroviny, ty které jsou v hlubokém nedostatku ti nic posílat nebudou

např.

[SPOIL]Bez názvu.jpg[/SPOIL]

pokud by inno chtělo, tak by mohl dát další volbu a sice srovnat suroviny ve všech vesnicích, výše popsaným postupem, tedy odesíláním podle hranice (aktuálního) průměrného množství surovin, ale to by bylo možná moc
 

aRGG

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
Mně by se líbila i možnost správce tržnice si připlatit. Nejsem uživatel správce účtu, ale některé jeho části jsou fajn...


některé jeho části jsou fajn...

navrhuji cenu 100 PB za měsíc a část...
takže si připlatíš 100 PB na měsíc správce vojska a druhých 100 PB za správce dodávek?... to zaveďte, to bude pro inno nevýnosnější obchod...:D

a poznámka pod čarou, 30 PB jako za rabovače ti nikdo nedá, protože potom by součet všech částí (a to nekteré nepotřebuješ, a ani já ne) byl menší než celek, 30 PB za rabovače je pro ty, kdo začínaj na světě, neví jestli se chytnou, tudíž neví, jestli má smysl rvát "velké peníze" na svět, kde za dva týdny možná ani nebudou, a nelze tuto možnost (rabovače) nechat jen několika opravdu platícím hráčům, to by byl zbytek opravdu brzy poražen
 
Naposledy upraveno:

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Trochu jsem se tu v tom už ztratil, takže jsem zatím nic z této sekce dále neposílal.
 

aRGG

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
máme tady dva návrhy, jeden se týká tržiště - vytvoření šablon na zadávání nabídek a druhý se týká správce zásobování...

šablony na tržišti a rozšířený návrh o hromadné zadávání nabídek (včetně nového obrázku)

[SPOIL]
Představuji si to asi takhle... Mám na celém účtu mraky železa, hlína a dřevo se mi nedostávají, takže často prodávám (nebo přijímám) cokoliv za železo, udělám si např. 2 šablony: 1000 železa za 1000 hlíny, řekněme do 24 hodin cesty a 1000 železa za 1000 dřeva taktéž... Jsou to časté šablony, tak mohou být nahoře, zadám z kolika obchodníků udělám nabídku a můžu skočit do další vesnice, kde to mám podobné...

(šablon by mohlo být nějaké rozumné číslo ale není třeba omezovat, dělaly by bordel jenom hráči samotnému)... a mohlo by to být jako s nádvořím, bez premia 2 šablony, s premiem 20 (on jich 20 nikdo nevyužije, ale kdo taky má 20 šablon v nádvoří)

Zobrazit přílohu uživatele 3526

spravovat (vytvářet a mazat) šablony by mohly jít v dalším okně (podobně jako se spravují šablony v nádvoří nebo ve správci)

a možná by mohli jít zadávat nabídky hromadně, nad skupinou vesnic, 60% těch a 30% druhých nabídek (10% obchodníků zůstane volných), nebo 60% volných obchodníků vytvoří nabídku (nabídky podle šablony, nebo podle zadání)... dovolím si udělat obrázek, jak by hromadné zadávání mohlo vypadat, je to složenina dvou stránek, tržiště - nabídky a náhledu
Bez názvu.png
[/SPOIL]

správce zásobování... vybalancování surovin ...

[SPOIL]
je potřeba vědět jak správce pracuje... suroviny v nadbytku přepošle do vesnic se surkou v nedostatku, a pokud ty hodnoty nastavíte blízko průměru (každý ho máme jiný a pozor, v čase se mění), tak množství vyslaných obchodníků bude největší...

např.

Zobrazit přílohu uživatele 3538

další volbou ve správci zásob by mohlo být "vybalancovat suroviny", a server by spočítal, jaký je aktuální průměr surovin ve vesnici (lepší jaká je průměrná obsazenost ve skladištích, nemáme všechna skladiště na 400000, po přebraných barkách jsou i menší) a podle něj (průměr dosazený do min a max) by posílal suroviny
[/SPOIL]

oba návrhy řeší funkcionalitu hry, kterou si mnozí hráči nahrazují skriptama (povolenými, nicméně možno nefunkčními a nebo někým nepoužívanými)

pozn. hnědou barvou jsem dal body, které jsem měnil oproti citaci v příspěvcích výše
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Nápady dobré, i když postupem světa je tržiště spíše méně a méně využívané.

Na to vybalancování surovin jsou scripta a některá fungují. Přidat to přímo do hry nemusí být špatný nápad, hlavně když v nové aktualizaci může script přestat fungovat, jen nevím jestli to dávat do SÚ, když na script stačí jen PÚ, aby se třeba Inno po přidání takové funkce do SÚ nerozhodlo scripta nahrazující tuto funkci zakázat, protože by nahrazovala placenou funkci v SÚ.:pardon
 

DeletedUser41028

Guest
Mne to přijde jako dobrý nápad a šablony bych uvítal :)
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Skript by měl být někde k dispozici v sekci povolených skriptů. Nápad nezní špatně, jakmile budeme plánovat zlepštovat tržiště, zkusím si na tento návrh vzpomenout. Udělám si u něj poznámku, díky...
 
Nahoru