• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Vylepšení zbrojnice a nejen to

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser15465

Guest
Předem se omlouvám, jestli má někdo stejný nápad a já ho tím pádem kopíruji.
Takže k věci. Zaprvé bych přidal do zbrojnice nový předmět - kříž svatého Václava. Název - každá země by si dala svého patrona.
Co by tento předmět dělal? Jak už asi tušíte - pokud by jim byl Paladin vyzbrojen, zvedal by víru o 1, dosah 1. Čili mobilní kostel, pro vesnici kde by se momentálně nacházel Paladin. Vhodné pro vesnici na linii. S tímhle by vzrostlo používání Paladinů na již rozjetých světech.
Pro zvednutí víry ve vesnici není třeba přesouvat paladina, stačí podporou. Za šest hodin už je rychlejší postavit kostel než paladina, žejo :)
Ještě mě napadl Štít Posledního odporu, pro Milici. Umožňoval by povolat domobranu, i když máte víc než jednu vesnici. Také by množství domobrany nebylo omezeno selským dvorem (level 30 = 600 domobrany). A do třetice by množství domobrany, jestli je ve vesnici i Paladin, bylo dvojnásobné.

Dále by se mi líbilo mít levely Paladinových zbraní. Jo, zní to hloupě, ale za zkoušku nic nedám. Za každý level by se prostě přičetlo +5% k účinnosti zbraně, a tedy i jednotky.

Pak se mi líbil návrh jednoho hráče, a to barevné rozlišení rezervací (zámečků) na mapě.

Pro majitele pú bych vylepšil pomocníka rabování - kalkulačkou, která by vám po vyšpehování vesnice prozradila, kdy bude mít tato vesnice plné sklady - a kdy tam poslat útok o potřebné síle.
Dále, pokud nějaký hráč žádá o podporu, přidat vyskakovací okénko, které by ukazovalo dobu pochodu (myšleno z aktuální vesnice do vesnice, na kterou ukazuji myší). Dost by to urychlilo posílání podpor, jestli někde hoří.

Když už jsem u těch podpor,proč neumožnit přeposílání podpory, místo vracení domů a přesouvání zas někam jinam? Bylo by to víc realistické. Přece středověcí generálové, když chtěli bránit území, neposílali armádu zpátky domů. Poslali ji přes kopec do druhého hradu.
Dost mě štve malá mapa, proč ji tedy nerozšířit pro obyčejné hráče? Například na 11x11.



A na závěr bych přidal (toto už je možná sci-fi) jednotku Povoz.
O co by šlo? Jednotka s minimálním útokem a chabou obranou, žeroucí dejme tomu 15 jednotek v seláku. Rychlost by měla 14 minut/tah. Jednotka využitelná při rabování vesnic. V podstatě by šlo o drožku s kočím. Drožky, jak je známo, nemohou jet rychlostí jízdy, nicméně pořád jsou rychlejší než pěchota.
A na co by to bylo? kořist bych při 15 jednotkách v seláku, ceně pár tisíc, nastavil na 3000 surovin.
Povozy by se cvičily na Tržišti. Maximální počet by mohl být srovnatelný s Obchodníky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru