• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Šance začátečníků?

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser37990

Guest
Ahoj! (snad jsem vybral správnou sekci)

Po cca 2 letech jsem joinul DK tak trochu just4fun,
Nicméně vždycky to dopadne stejně, a tak mě napadla taková úvaha ~
Platí ,že ten kdo první joine svět je prakticky i vítěz ? (Respektive ti první hráči, kteří následně vytvoří alianci případně mezi sebou válčí),
V celkem dost dobrém časovém limitu jsem dosáhl kolem 1000 bodů než skončila začátečnická ochrana, Nicméně poté se odehrál úplně stejný scénář jako kdysi > naprosto masivní útok hráče který se přihlásil dříve s následným zničením.
Napadá mě jen fakt ,že hráč musí mít štěstí aby si ho nikdo jiný nevšiml nebo nevybral, jinak hřebík který vyčnívá dostane kladivem a nedostane šanci vyrůst...

Dá se říct ,že to platí nebo je tu nějaká strategie jak se přes toto období přenést?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34010

Guest
odpovím jako hráč který snad ví o čem mluví. :)

na s1 jsem jedním z nejstarších stále hrajících hráčů, začínal jsem na prvních 4 kontinentech, takže patřím mezi hráče, kteří se přihlásili první, zde to není o tom kdo se první přihlásí. Naopak si myslím že hráči, kteří se přihlásí déle a jsou vzdáleni více od středu mají výhodu, na kraji se nemusíš moc honit, mužeš v klidu vyrůst, zato v centru bývá dost horko, draví hráči se většinou přihlašují na svět co nejdřív a proto jsou všichni více ve středu světa.

Mimojiné pak stejně záleží jak kdo umí hrát, případně jak dobrý kmen a spojence okolo máš. :) Z kmenů, které na s1 vznikly brzy po založení světa neexistuje snad jediný. :)
 

DeletedUser37990

Guest
na kraji se nemusíš moc honit, mužeš v klidu vyrůst Mimojiné pak stejně záleží jak kdo umí hrát, případně jak dobrý kmen a spojence okolo máš.
Stím klidným růstem se moc souhlasit nedá, nikdy se mi to nepovede :D, Jak kdo umí hrát > podmínky jsou vždy stejné, záleží na strategii jak začít ~, Nicméně pokud na tebe zaútočí někdo masivním útokem tak i podpora od klanu nikdy nedojde včas, ale tak mě to jen zajímalo,
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
No, s těmi stejnými podmínkami, není to úplně tak. Záleží také na tom, jestli od samého začátku využíváš výhod prémia nebo ne. To také dokáže dát výrazný náskok, když můžeš například najednou zadat pět staveb a ne jen dvě. Zejména ze začátku, kdy doba výstavby není dlouhá, je možné si vytvořit takto třeba dost velký surovinový náskok přednostní stavbou dolů.
 

DeletedUser33829

Guest
Biblosi, snad tady nekritizuješ placené funkce, to je na člena DK týmu přece nedůstojné.:scratch

Podle mě nejde ani o množství staveb, většinou hráč ani nemá dostatek surovin, aby zadal pět staveb, pokud rekrutuje i armádu, a taky se tohle dá vykompenzovat větší aktivitou, co ale nijak nevykompenzuješ je to, když si někdo za PB stavbu budov zkracuje či zlevňuje anebo obojí.:hi
 

Cleana

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
17
ted co jsou ty úkoly tak i za ně jsou cenné odměny které budování urychlí
 

DeletedUser31103

Guest
Ideální je podle mě přihlášení tak týden až dva od startu světa. Pokud hráč dokáže, aby mu běžela nonstop stavba budov a rekrutace, nikdo mu nechytne armu doma či se někde nevyseká, udělá si kolem sebe pořádek, má přehled o okolí a štěstí, že neni v okolí někdo lepší start se povede :hi
 

DeletedUser15465

Guest
Nicméně i 2,3 měsíce po startu světa je to pořád hodně zajímavé. Zpomaluje se růst světa, tudíž vedle vás bude více silnějších hráčů.. ale také více potenciálních farem. Barbarky na farmení také bývají větší (minimálně ty směrem ke středu světa).. Když to tak vezmu, nikdy není pozdě. Jen je třeba tomu uzpůsobit styl hry.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
V současné době je to složitější... S tím časem startu v podstatě lze souhlasit s tím 1-2 týdny, i když já bych řekl, že i ten měsíc ještě může být. Ale není to už takové, jaké to bývalo. Já pamatuji časy, kdy na světech bylo i 40.000 lidí. Někdo pamatuje více, to není podstatné. Ale tím, že dneska je zázrak, když je na světě 15.000 lidí, se mění struktura hráčů na mapě. Zkrátka když dříve začínali 2 hráči vzdálení od sebe v času startu 1 týden, byli od sebe ve větší vzdálenosti na mapě než u toho samého příkladu dneska. Což s sebou nese logický výsledek, že silní nepřátelé jsou o hodně blíže než jak tomu bylo dříve. A čím méně lidí na světy chodí, tím se problém zvětšuje.
 

DeletedUser4937

Guest
No ono taky záleží kde se člověk objeví jestli u hráčů co útočej a nebo u stavitelů a nebo obranářů
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru