• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Biblos

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Milý Ježíšku,

rád bych dostal některý z těchto dárků:
- balíček nových kříd
- křížaly
- nové onuce

Budu velmi potěšen, když alespoň jedno z přání mi budeš moci splnit. I když, ze všeho nejvíc by se mi hodily ty onuce, aby mne v zimě tolik nezábly nohy, když chodím s otcem do lesa na lov nebo na dříví. Mohli bychom tak zajít i do vzdálenějších hvozdů, kde je zvěře a klestí větší hojnost.

Křížalami bych obdaroval nejchudší děti ze vsi, aby ve sváteční dny měly také aspoň nějakou sladkost. Nestačil jsem jich nasušit tolik, aby vystačily pro všechny potřebné. Úroda ovoce byla špatná, navíc, jak rostu, pomáhám víc rodičům v domě, na poli i v sadu. Volného času mám tak stále méně a méně.

A proč potřebuji rovnou celý balíček kříd a ne jen jednu? Chtěl bych v zimě učit číst a psát i ty děti, které rodiče do školy neposílají. V zimě je přeci jen práce o něco méně, tak bych pomohl těm dětem, které se číst a psát učit chtějí, ale nemohou.

Věřím, že jsem byl na tolik hodný a dostatečně pomáhal rodičům i ostatním vesničanům, abych si nějaký dárek zasloužil.

Tvůj malý prosebníček
 
Nahoru