• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Gramatika

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
no niesom síce čech a ani nepíšem bezchybne ani po slovensky ale niekedy sa aj mne z tej "spisovnej" češtiny nôž vo vrecku otvára.Samozrejme aj slovenčiny.

Yuck klobúk dole.
 

DeletedUser8629

Guest
Teda ja zíram :eek:. Myslela som si, že už češtinu celkom dobre ovládam (žijem tu 4 roky), ale že sa v slovesách mužského rodu neživotného píše tvrdé Y tak to som nevedela. Aká je tá slovenčina krááááásna :D. Horšie je, že v práci musím písať po česky...tak díky za pekný text :)
Mimochodom v slovenčine keby si akékoľvek sloveso napísal s tvrdým Y, tak by sa ti pekne vysmiali ;)
 

DeletedUser

Guest
Jo,to je hezký.Ale přitom většinu z toho se učíme už na 1.stupni(!):)D)
 

DeletedUser

Guest
Já akorát nechápu, proč se učí nějaké trapné rozbory vět, slovní druhy a já nevím jaké blbosti ještě, když někdo ani neumí psát i/y a když je schopen napsat slovo "syn" z měkkým "i", apod. nesmisli :D.
 

DeletedUser

Guest
Perlička

Na kmenovým foru máme tento stylový příspěvek, hráče nebudu jmenovat.


"tetka přes výkend tady nebudu tak prosím omluvte mě dík moc"

Mojí češtinářku ze střední by ve vteřině šíblo :) Aď českí jazik žije!
 

DeletedUser

Guest
:D nejlepší jsou ty slova: výkend, umít, vydět,kdyš, uš!, dokonce zýtra! Nebo když nějací kluci napíšou: taky bysme mohly... někdy radost číst :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru