• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Gramatika

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
:-D Co mi leze na nervy víc, je to, co píše i vedení DK - skryté fóra , místo skrytÁ fóra. Nějaké místa, nějaké zvířata.... Tohle píše a říká spousta lidí a mě to děsně tahá za uši :)
 

DeletedUser

Guest
Mě štve, když někdo napíše "dobít vesnici". Už od počátku vyjmenovaných slov, nám bylo zdůrazňováno, že se jedná o vyjimku a tím pádem Y. Už jsem si to musela dát i do podpisu, jak mi to tu vadilo.
 

DeletedUser

Guest
Hlavně by si to tu měli přečíst adminí, když napíšou zprávu pro celý 8. svět a hodí tam za číslovku -ti... Ať jdou spravovat anglický svět, když chtěj psát písmenka za čísla:D
 

DeletedUser

Guest
Hlavně by si to tu měli přečíst adminí, když napíšou zprávu pro celý 8. svět a hodí tam za číslovku -ti... Ať jdou spravovat anglický svět, když chtěj psát písmenka za čísla:D

Já osobně to píšu taky tak. I když to podle pravidel není správně, ale zrovna tato věc mi přijde jako grafické usnadnění čtení.
 

DeletedUser7531

Guest
zzuzu: "DOBÝT (hrad) = vyjimka" ....Ja bych spis rekl, ze to neni zadna vyjimka. To "Ý" se tam píše proto, že je to odvozeno od slova "být" - (dobudem, nabydem...). Naopak "dobít" = domlátit, umlatit je uplne jine slovo, ktere vyjadruje uplne neco jineho "být" x "bít" ...

Stejne je to treba v pripade "nabýt majetek" x "nabít zvířeti" ...a tak by jsme mohli pokracovat. Tudiz to neni zadna vyjimka - jedna se o 2 odlisna slova, ktera jen stejne zneji....
 

DeletedUser

Guest
pan orech: mno, já to spíš myslela tak, že některým to jak výjimka může připadat lehčí si to zapamatovat. Nějak mi už dnes nejdou definice. Raději toho nechám. :D
 

DeletedUser

Guest
Bože bože, je to všechno brané s nadsázkou, jen to tu někdo nechápe... Neříkám, že píšu úplně bez chyb, ale nepíšu to schválně... S češtinou válčím dost ve škole no...
 

DeletedUser

Guest
Já s učením problémy nemám, spíš válčím s učiteli :D
 

DeletedUser

Guest
No.. tak to já taky... Já taky z učením vlastně problém moc nemám, já se neučím :D Jen s češtinářkou sou potíže...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru