• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Haruanornor

  • Zakladatel vlákna DeletedUser42809
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser42809

Guest

Příchod svatého Mikuláše


Krutá zima, roku 1346

Sníh dopadá na malé město Rovena a světlo dne pohasíná. Přichází brzká zimní tma. Nad horami se zablesklo. Málo komu unikla tato chvilková záře. Oslnivé světlo vyvolalo v lidech mnoho emocí. Údiv i strach. Nevěděli jestli se jedná o svatý úkaz nebo výstrahu Boha. Většina z nich se ihned pokřižovala.

Mezi stromy lesa, se ze sněhové jámy zvedl muž v červené róbě. Přišel sem z nebe, jako každých sto let. Zvedl se a oprášil se od sněhu, který zvířil svým příchodem. Místními lidmi byl nazýván svatým Mikulášem. Rozhlédl se a vyšel směrem k městu, odkud vanul závan beznaděje i lásky.
Za jeho pláštěm se objevila malá černá postava, ohavného vzhledu. Byl to čert a následoval ho. Toto nechutné stvoření, sem bylo vysláno z pekel, aby vyvážilo sílu světce. Poskakoval svou nelidskou chůzí a držel se u Mikuláše jako klíště.

Před kostelem, kde probíhala sváteční mše, se u země krčil malý chlapec, zabalený v pytlovině a starých hadrech, které našel vyhozené za městem. Měl hlad, ale neodvažoval se krást. Věřil, že by za to byl potrestaný, a tak doufal, že mu lidé vycházející z kostela něco dají.
Nikdo mu nic nedal, ani polámaný měďák. Kluk se zvedl a smutně se šoural ke své bábě, kde býval. Nikoho jiného neměl, krutá válka mu je vzala.

Ze stínu budov sledoval malého chlapce muž v červené róbě. Učinil se neviditelným a šel vedle něho. Bylo mu ho líto. Mnul si svůj bílý fous, upravený nebeským olejem a přemýšlel jak mu pomoci. Čert, který musel přijmout také neviditelnou podobu, šel po jeho druhém boku. Přemýšlel, jak by klukovi ublížil.
Hoch zmizel v polorozpadlé chatrči za městem. Uvnitř byla jenom jeho bába, která vařila zbytky králíka.
Mikuláš i čert nahlíželi oknem. Viděli chudobu, lásku stařeny, ale i to, že tohoto králíka bába ukradla na tržišti. Každému tedy muselo být naděleno podle jeho činů, jak pravil zákon Nejvyššího. Před vchodem vykouzlil Mikuláš dobré jídlo pro chlapce a čert vykouzlil uhlí, jako varování pro stařenu, protože svým jednáním mířila do pekla. Čert se slizce usmál a zabušil na dveře. Mikuláš se obrátil, zrušil svojí neviditelnost a odkráčel k městu, pomáhat dalším lidem.

Kluk, který otevřel dveře, spatřil nadílku. Byl radostí bez sebe. Z uhlí se trochu polekal, ale moc tomu nerozuměl. Rozhlédl se kolem sebe. Po zachumelené cestě k městu kráčela vysoká postava a malá podivná postava skákala u něj. V té tmě nebylo víc vidět, ale tušil, že mu pomohli.

V tu noc mělo podobné zážitky několik lidí, a tak se vše brzy rozkřiklo. Za nedlouho se v předvánočním období objevili vtipálci, kteří se převlékali za Mikuláše a čerta a chodili městem, aby strašili lidi, nebo vybírali peníze za odpuštění hříchů, a někteří si k tomu vymysleli vlastní legendy, aby dosáhli svého.
Nakonec už jenom hrstka lidí věděla, kde je skutečná pravda.


Haruanornor
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
To je skvělý příběh, nasadil jsi laťku vysoko. I jsi správně pochopil, že cílem je datovat příběh do doby, v níž se naše hra odehrává.
 

DragonLady

Pokročilý uživatel
Správce Wiki
Počet poděkování
308
poutavý příběh, a pěkně psaný, čte se jedním dechem.. :)
 

Bzzbzz

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
46
Tomu se nedá konkurovat! Dobrá práce, ale může se hrát o druhé a třetí místo :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru