• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Html/css

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Je zde někdo se zkušenostmi s html/css? Potřeboval bych poradit s designovo blbůstkou :D:)
Jde o to, že mám v gimpu udělanou lištu o velikosti 1000×73px a potřebuju udělat v hořejšku stránky lištu.

Mám div, ve kterém mám logo stránky a pozadí divu potřebuju již zmíněný sloupeček. Výpis <style>: #logo {float: center; background-image: URL('lista new.png'); height: 73px;}
Lišta má na výšku 73px - což je vyhovující. Podle současného nastavení se mi lišta na pozadí opakuje. Vím jak opakování vypnout - ale spíš bych potřeboval lištu roztáhnout ná šířku celé stránky (šířka není a asi ani nebude definována).
Neví někdo jak?

PS: Napadlo mě rozdělat lištu na tři části - levá, pravá a střed. Levou bych zakázal opakování a umístil ji na levou stranu divu - provou to samé na pravou stranu divu a střed (u kterýho by už nevadilo opakování) bych nastavil mezi x a y a povolil opakování - na tomhle je však jeden háček - nevím jak nastavit tři pozadí jednoho divu.


Za všechny nápady ať už jak roztáhnout na šířku nebo spíš jak nastavit 3 pozadí divu předem moc díky. :)
Pro představu přikládám lištu do přílohy :) (lišta má jinou velikost než příloha - ale graficky jsou stejné)
 

DeletedUser

Guest
když přidáš hodnotu width: hodnota, nepomůže to? :)

{float: center; background-image: URL('lista new.png'); height: 73px; width: tvá hodnota šířky v px;}
 

DeletedUser

Guest
to by mohlo :) - zkusím to, díky :thumb ikdyž ještě mě napadlo dát do divu dva spany - a každému nastavit právě jak je zmiňováno v úvodu - jednomu left, drohýmu right a prostor mezi vyplnit pomocí opakování - uvidíme, zkusím obojí :yes
 

DeletedUser

Guest
http://drejk-gallery.sweb.cz/ - ale nějak mi tam v poslední době blbnula grafika, takže sem to musel opravit tak že to už nevypadá nejlíp, takže teď dělám úplně novej design webu... ale evidentně mi to bude trvat docela dost dlouho :D zítra pokud bude čas tak zkusím ty 2 varianty z předchozího příspěvku - ale i pokud by to šlo tak stejně objevuju další a další věci co nemůžu vyřešit :D
(zatím na té nové grafice dělám týden a nemám ještě asi jednu osminu :wacko)
 

DeletedUser

Guest
juj... to bude dost těžký - mno nejdřív dodělam to původní a potom to zkusím - ale vsadím se že to dopadne blbě :D
chci vlastně stránku propracovat na 4 soubory - Hl. stránka; Galerie; Ankety; Kontakt a odkazi na ně dát do levého menu (díkybohu sem už přišel na to jak ho udělat :D) :yes
 

DeletedUser29967

Guest
V jakém jazyce pracuješ? Nebo to děláš přes nějaký program?
 

DeletedUser

Guest
píšu v html (popř. v css) ;) ale sem amatér - bez http://www.jakpsatweb.cz/ bych se dál než na vynechání řádky a úpravy písma nedostal :D

//edit: a píšu normálně v poznámkovim bloku ;)
 

DeletedUser

Guest
no, poznámkový blok je pěknej hnus. Stáhni si pspad. Header se nastavuje jedním divem, který má rozměry určité na výšku a v něm jsou 3 divy. Prostřední se tedy bude opakovat. Pak to můžeš prasácky udělat tabulkami jako divoké kmeny.

Kdyžtak mi napiš sz a já ti pošlu icq, nebo mě picne :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru