• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Jak odhalit špeha?

DeletedUser40825

Guest
Zdravím. Už dlouho pátráme po nějakém způsobu jak zjistit, kdo z kmene vynáší informace.
Velice silnější kmen má u nás špeha a bohužel nevíme kdo to je. Máme ale podezření na jednoho z hráčů. V jejich kmeni máme taky špeha (jeden z hráčů co k nim od nás přestoupili), takže podezřelého nechceme jen tak vyhodit, protože by to mohlo prozradit našeho špeha.
Má někdo nějaké nápady? S kmenem jsme na žádné nepřišli (na žádné bezpečné, kde nebude riziko vyhození našeho špeha)
Díky všem za nápady! :)
 

DeletedUser

Guest
Jen si říkám že kdyby jste vyhodili toho špeha na kterého máte podezření že je u vás jak by to prozradilo toho vašeho špeha kterého máte u nich?
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.303
Nejlepším způsobem, kterým se už podařilo odhalit nespočet špehů je rozeslání fejkové hromadné zprávy. Až budete posílat do hry nějakou důležitou hromadnou zprávu, po které budou vaši nepřátelé dychtit a hráč, který u vás špehuje si ji určitě nenechá pro sebe a překopíruje ji vašim nepřátelům, pošlete každému hráči trochu jinou zprávu. Neposílejte ji tedy hromadně, ale každému hráči zvlášť a vždy v dané zprávě změňte jedno slovo. Pokud se zpráva dostane ven, jednoduše podle znění dané zprávy poznáte, kdo ji vypustil. Nezapomeňte si však dopředu poznamenat, jakou zprávu jste komu rozeslali.

Je to sice náročný způsob, ale z vlastních zkušeností vím, že funguje ;-)
 

DeletedUser

Guest
Prevence je základ.
Výše popsaný způsob je asi nejefektivnější, ale u pozorných špehů ani s tím nepochodíte. Slabinou je totiž vždy člověk a to na obou stranách.

U protivníka je to vychloubání, kdy klidně tvoji HZ zveřejní a nebo dokonce ji pošle zpět do tvého kmene.
U Vás kdokoliv, kdo se naštve nebo má křivý charakter a prostě začne vynášet a může to být i ten, komu věříš nejvíce - jediné co pomáhá je osobní kontakt, srazy v reálném životě. Jinak je to pouze imaginární přítel na netu, který Ti nevidí do očí, když Tě zrazuje.

Prostě prevence je základ.
Musíš na tom vystavět celou filozofii a vedení kmene. Cíle útoků lidem zadávat zvlášť do zpráv tak, aby jsi celý plán znal jen Ty. Zbytek není tak důležitý.
A když už někoho odhalíš, nenič ho - zasílej mu falešné zprávy ;)

Věř tomu, že k vedení největších kmenů se vždy dostane téměř vše a ještě k tomu z různých zdrojů .. prostě jsme lidi ..
 

DeletedUser42000

Guest
Se špehy mám taky mnoho špatných zkušeností. Jak už zaznělo výše, fejkové zprávy jsou asi nejlepší volba, ale nestává se mi často, že by to někdo celé zkopíroval ve stejném znění, spíš si to pak řeknou mezi sebou svými slovy. Rozhodně je důležité, mít v nepřátelském kmeni taky špeha, který vám bude donášet co se děje na fórum a jak reagují jací hráči. Nebo aspoň jakýkoli kontakt s nepřítelem.
Bude to určitě chtít detektivní mravenčí práci, ale jak už tu zaznělo, je to vždy jen lidský faktor, co selhává, takže se na to musí psychologicky. Určitě budete mít seznam podezřelých, tak si je napište, a hlídejte si navzájem, co komu řeknete. Jednou jsem měl případ, že jsem plánoval skupinový útok, časy dopadů a cílů jsem dal záměrně na fórum, ale s každým jsem si psal pravé útoky OZ. Dvoum lidem v různý čas jsem napsal, aby kontaktovali dva jiné hráče z cizího kmene, že chtějí přestoupit, oba je poprosili ať pro ně špehují, což jsem předpoz kládal, a pak jim jen sázel informace z fóra. Jednomu sem řekl ať přepošle seznam útoků z fóra, a hráč z nepřátelského kmene mu na to řekl, že to už viděl, to mě utvrdilo v tom, že máme v kmeni špeha.
Nepřítel mi napsal, že se nemám ani pokoušet, že o útoku už ví víc jak týden, plán útoku na fóru byl 5 dní, přečetl sem všechno komu sem co poslal našim o útocích, a měl jsem 8 hráčů, těm sem všem vzal kontrolní zástup, u toho co sem ho podezíral, jsem napsal tomu protivníkovi zprávu něco jako Už jsem zase zpět, zástup ukončen, podezíral mě, že donáším. A dostal jsem odpověď: Nemaj šanci tě najít, nezapomeň mi poslat večer to fórum.. Prostě sem ho měl.
Ale byl tam ještě jeden, svým lidem, co si nepřítel myslel, že špehují pro ně sem psal různé informace a porovnával jsem feedbacky, poslední věc byla, že sem měl ten plán utoků na fórum (bylo nás v kmeni asi 40, a asi 15 lidi se zapojovalo) 5 sem nechal v tom co bylo na foru, utok na hrace A, dalsim 5ti sem napsal jiny cil v OZ a dalsim 5 zase jiny cil v OZ. Pak jsem spolecne ja s kamaradem, co mu verim, spehli vsechny ty cile s velkym pockem spehu, a bylo to jasne, 2 cile prazdne, jeden mel beton, tak máte zase 5 podezřelých a 10 si muzete vyskrtnout a jedete dál, dokud se vám nevyfiltruje jeden. Je to náročné, ztratíte spoustu času a pravděpodobně promarníte spousty jednotek a všeho, ale vyřadit špeha je nejdůležitější, to může být mnohdy klíčové. I když si nejste úplně jistí, někdy je lepší vyhodit zkušeného hráče než mít u sebe špeha. A presne jak uz zaznelo vyse, nevyhazujte ho, nechte si ho a vyuzijte to ve svuj prospech, piste mu fejk hromadky a OZ tak, aby nepritel dostal falesne informace, a hlavne si nezapomente udělat toho fejkového špeha, jakože někomu řekněte, aby kontaktoval nepřátelský kmen s tím, že jim bude za ochranu v budoucnu donášet, protože když jim sami nasadíte špeha od vás, bude menší šance že ho budou hledat za vašimi zády :)
 

DeletedUser41997

Guest
Přesně tak Artaban z LiT :) :) :).
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru