• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Kavárna světa 30

  • Zakladatel vlákna DeletedUser30193
  • Vytvořeno

DeletedUser34582

Guest
- jasně, že je to jiný - na světech s lukama ti víc padaj v závislosti na tom, na jakou obranu to posíláš - takže, když třeba narazíš na hlavně tk, padnou ti klidně všechny sekery, ale většina Lk se vrací - na světech bez luků ti padne % jednotek v útoku stejně.. tedy třeba 40% seker a 40%koní..
Veď to ja chápem, ale ide o to, že podstata je rovnaka...zober si army bez jedných a druhých lukov proti sebe..je to to isté ako na svete bez lukov...luky nijak neovplyvňuju boje ak tam nie sú..to som myslel ja, že samotna prítomnosť lukov ak vo veske niesu a ani žiadne neutočia nijak boj neovplyvňuje je jasné, že súboje a zloženia armád s lukmi to ovplyvňuju...to ja viem nejaký ten svet s lukmi som už odohral
 

DeletedUser16561

Guest
Malkine, já na Tebe taky myslím, ale neodvažoval jsem se Tě prohlásit za spammera :-D

To som veľmi rád. Skutočne by som bol nerád, keby si ma tak označoval. Patrím k užívateľom, ktorí sem chodia iba čítať a občas napíšu niečo ducha plné. Teda snažím sa. ;)
 

DeletedUser35385

Guest
Ja som len zvedaví aké nastavenia sveta budú oficialne. Ale mne je to doopraudicky jedno. Hlavne ze si zalamkárčim trochu:rofl
 

DeletedUser

Guest
- Drekte- úmyslně jsem použila příklad, kde luky nebyly.) - a výsledek bojů je prostě jiný.. (mám dojem, že ty bez luků jsou lepší pro útočníky.)) (a bez šerm, protože ty mají na světech bez luků 1,7xvyšší obranu proti Lk, než na světech s nima..)
(pozn. - veškerý ty "absurdní oznamka", kde šlechta padá a většina tk/lk zůstává, jsou ze světů s luky - na světech bez luků se to stát nemůže.))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34582

Guest
Počkaj takže jednotlivé faktory u jednotiek sú rozdielne ? tak to som netušil to sa potom ospravedlňujem, netušil som, že kvôli lukom menia aj ostatok :)
 

DeletedUser

Guest
- změna je jen u šerm - obrana 50/25, místo 50/15 u světů s luky.
- ale hlavně výpočet výsledků boje je jinej.
 

DeletedUser33829

Guest
Tak šlechta může sama přežít a všechna LK lehnout, ale v takovém případě hraje důležitost i štěstí útoku a hlavně to platí jen za předpokladu, že obránce má ve vesnici pouze kopiníky. Pokud tam bude mít šermíře, tak to dopadne opačně, kdy šlechtic padne a LK utrpí malé ztráty, proto si myslím, že není dobré posílat šlechtice s jízdou, ale spíše s pěchotou.

Já to chápu, prostě obránce bude mít např. ve vesnici 2500 TK a útočník pošle 6000 seker a 3000 LK, tak na světě kde jsou luky, tak útočník při štěstí 0, hradby 0 a jednotky jsou na stejném výzkumu (je jedno jestli jsou všechny na 1 nebo na 3, to dopadne stejně), tak přijde o 4242 seker a 537 LK, to je lepší poslat bez těch seker i kvůli rychlosti pochodu.
Když to bude svět bez luků, tak procentuální ztráty budou u sekerníků a LK stejné. Jenže by mě zajímalo kolik? jestli to má smysl poslat se sekerníky nebo ne?

Šermíř je proti kavalerii na světech bez luků silnější v obraně, ale to je jediná změna a jestli to padá procentuálně k čemu jsou pak v bitvách, kde je pěchota i kavalérie různé obranné hodnoty?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Shedd - na světě bez luků (štěstí 0, hradby 0)
1) 3000 Lk + 6000 seker X 2500 Tk
ztráty: 2114 seker + 1057 Lk

2) 3000 Lk X 2500 Tk
ztráty: 1102 Lk

- a už vím, jak to je - výpočet:
[SPOIL]
útok=3000*130+6000*40= 630 000

obrana - dělí se (a pak sčítá) podle typu útočících jednotek
sekery = 6000*40/630 000 = 0,38
Lk = 3000*130/630 000 = 0,62

obrana= 0,38*2500*200 + 0,62*2500*80 = 314 286
faktor převahy(viz Turgon) = odm(630 000/314 286)= 1,42
ztráty = obrana/(fp*útok) = 314 286 / (1,42*630 000) = 0,351

kontrola: 2114/6000 = 0,352;)

[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru