Objetí

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Nero32

Nový uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2
Objetí je gesto, které provádíme ve všech setkáních, blahopřání, nebo ve smutných časech. Zamyslel se někdo, proč tohle gesto lidé dělají ? Pomáhá, nebo má nějaký význam pro druhé osoby ?
Já myslím, že ano. Pokud daného člověka obejmeme, můžeme v něm vzbudit hormon štěstí a podpory. Jestli že se uvidíme po delší době s přítelem, kterého jsme dlouho neviděli, tak ho budeme chtít obejmout a nepřijde nám to vůbec nenormální toto gesto se používalo už od starých dob a pokračuje dodnes i mezi lidoopy.
Říká se, že pokud člověka obejmeme, tak mu můžeme i snížit krevní tlak, stres a pocit úzkosti. Naopak v dnešní době v době koronavirové nám chtějí tyto gesta zakazovat, ale lidé se i přes to objímají. Myslíte, že si neuvědomují co mohou způsobit, nebo to prostě berou jako součást každého z nás ?
Já si myslím, že ano, protože pokud půjdeme poblahopřát mamince, nebo tatínkovi k narozeninám, tak nám naopak nepřijde normální ho neobejmout, proč taky ne, že ano ?
Dospělý syn svého otce neobjímá každý den, jen pokud se loučí, nebo ho dlouho neviděl. Někteří lidé se stydí své blízké osoby objímat, protože se vazba mezi lidmi během několika desítek let změnila a myslím si, že to je veliká škoda, protože lidé tak zapomínají proč tu mají ty druhé a bojí se je oslovit o pomoc, nebo jim pomoct právě zmíněným objetím.
Nezapomínejme se objímat, má to mnoho pozitiv!
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Počet poděkování
1.296
A nějakou příhodu s pozitivem objetí k doplnění nemáš?
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru