• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

oznámení

  • Zakladatel vlákna DeletedUser41209
  • Vytvořeno

DeletedUser41209

Guest
Zdravím,
měla bych takové dva nápady ohledně oznámení.

1. Když zaútočím na vesnici, tak se oznamneí jmenje, že gm452(veska ze které útočím) utočí/špehuje ves nepřítele na kterou útočím. Nedalo by se tam zapracovat i jméno hráče, na kterého útočím? Velice by mi to potom ulehčilo hledání v oznámeních, když potom chci hledat konkrétního hráče. tak jako je můj nick před mojí vesnicí, nedal by se přidat i nick nepřítele před jeho vesnici do názvu oznámení? Při filtrování už bych si pak zadala jen špehuje gm452 a hned by mi to vyhodilo oznámení která hledám.

2. Nedalo by se nějak hromadně přesouvat oznámení z jedné složky do druhé? Protože když při větších akcích mám třeba 16 stránek nových oznámení tak to přesouvat jednu stránku po druhé trvá velice dlouho. v případě, že by tohle nešlo, tak bych ještě navrhovala zvětšit limit oznámení ze 100 na stránku na 1000 na stránku, což by taky ulehčilo ono přesouvání oznámení do archivu.

Děkuji :) snad jsem to napsala dostatečně srozumitelně
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Zdravím,

díky za tvé nápady, pokusím se odpovědět.

1, Není to špatný nápad, na druhou stranu si říkám, že vývojáři hry jméno druhého hráče do oznámení nedali zřejmě záměrně, neboť by celý název oznámení byl dlouhý. Budu rád, když se v tomto bodu vyjádří i více hráč, zda by to pro ně bylo přínosné.

2, Hromadné přesouvání oznámení je možné s aktivním prémiovým účtem. Pod oznámeními máte následující nabídku, přes kterou můžete oznámení hromadně přesouvat.

presouvani%20oznameni.png
 

DeletedUser41209

Guest
Ano to já vím, ale mám li přesouvat 16 stránek nebo 2 stránky je velký rozdíl, proto jsem myslela zvýšit třeba limit zobrazovaných oznámení z maximálního počtu 100 na 1000 :) Jinak samozřejmě tuto funkci v rámci PÚ využívám velice často. Přesouvám oznámení jednou za 24 hodin a pokud mám třeba za den dopad 1000 útoků, tak potom přesouvám 10 stránek hromadně. Pokud by se zvýšil limit, tak bych přesunula jen jednu :)
jinak děkuji za odpovědi :)
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Stránka s 1000 oznámeními by byla příliš dlouhá, se současným zobrazením si myslím, že jde poměrně dobře pracovat.
 

DeletedUser31175

Guest
Jméno soupeře mi v názvu nechybí, spíš souřadnice vesnice, ze které soupeř útočí na mě. Zatímco název vesnice lze měnit, souřadnice zůstávají vždy stejné a je možné podle nich hledat například poslední útok ze stejné vesnice. Takže osobně bych v názvech oznámení vyměnil názvy vesnic za jejich souřadnice.

A jméno soupeře může být někdy dost dlouhé, takže bych se tomu taky raději vyhnul.
 

tantalena

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
132
Stránka s 1000 oznámeními by byla příliš dlouhá, se současným zobrazením si myslím, že jde poměrně dobře pracovat.

Když má hráč 10000 vesnic, také je lze zobrazit všechny. Proto existuje ta možnost zvolit si to - tak proč možnost volby nerozšířit - komu na to PC nebo internet nestačí, ten stejně nebude používat 1000 oznámení na stránce.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Jméno soupeře mi v názvu nechybí, spíš souřadnice vesnice, ze které soupeř útočí na mě. Zatímco název vesnice lze měnit, souřadnice zůstávají vždy stejné a je možné podle nich hledat například poslední útok ze stejné vesnice. Takže osobně bych v názvech oznámení vyměnil názvy vesnic za jejich souřadnice.

A jméno soupeře může být někdy dost dlouhé, takže bych se tomu taky raději vyhnul.

Jenže pak hráč vesnice přejmenuje a bude v tom naprostý zmatek, to nevidím jako dobrý nápad.

Když má hráč 10000 vesnic, také je lze zobrazit všechny. Proto existuje ta možnost zvolit si to - tak proč možnost volby nerozšířit - komu na to PC nebo internet nestačí, ten stejně nebude používat 1000 oznámení na stránce.

To samozřejmě ano, ale zobrazení 1000 vesnic a 1000 oznámení mi přijde trochu odlišné. Každopádně, zatím tuto myšlenku nebudu posílat dál. Pokud by si to přálo více hráčů, začnu o tom uvažovat.

Budu rád tedy i když se do diskuze o nápadu zapojí ostatní hráči, čím více zpětné vazby, tím lépe...
 

DeletedUser37830

Guest
Zdravím,

díky za tvé nápady, pokusím se odpovědět.

1, Není to špatný nápad, na druhou stranu si říkám, že vývojáři hry jméno druhého hráče do oznámení nedali zřejmě záměrně, neboť by celý název oznámení byl dlouhý. Budu rád, když se v tomto bodu vyjádří i více hráč, zda by to pro ně bylo přínosné.

2, Hromadné přesouvání oznámení je možné s aktivním prémiovým účtem. Pod oznámeními máte následující nabídku, přes kterou můžete oznámení hromadně přesouvat.

presouvani%20oznameni.png

1. Určitě jsem pro úpravu názvu oznámení.
2. Ono hromadné přesouvání může být i po 1000. Větší hráči s 2000+ vesnic mají po akci ( utoky či obraně ) i 20+stránek oznámení a to potom zabere zbytečných 60 kliknutí místo 6 kterého by se rozšířením počtu oznámek na stránce dalo ušetřit.
Vím že se to týká cca 20-40 hráčů na každém světě neboť takových velkých učtů dosahuje malé procento hráčů.

Jméno soupeře mi v názvu nechybí, spíš souřadnice vesnice, ze které soupeř útočí na mě. Zatímco název vesnice lze měnit, souřadnice zůstávají vždy stejné a je možné podle nich hledat například poslední útok ze stejné vesnice. Takže osobně bych v názvech oznámení vyměnil názvy vesnic za jejich souřadnice.

A jméno soupeře může být někdy dost dlouhé, takže bych se tomu taky raději vyhnul.

Souřadnice vesnice jsou taky jenom někde. Třeba bych je uvítal v oznámkách z podpor a obrany.
Oznámka podpor:
Tvá podpora z 12 byla ve vesnici nazev vesnice obránce (xxx|xxx) Kxx přepadena
Oznámka obrany:
Hráč -
nazev vesnice utočníka (xxx|xxx) Kxx útočí nazev vesnice obránce (xxx|xxx) Kxx
Oznámka útoků:
Hráč - nazev vesnice utočníka (xxx|xxx) Kxx útočína Hráč - nazev vesnice obránce (xxx|xxx) Kxx

Ve starých scriptech na přejmenovnání útoků byla možnost měnit tyto ůdaje:
[Coords]: 378|550
[Origin]:nazev vesnice utočníka (xxx|xxx) Kxx
[player]: xxxxx
[destination]: nazev vesnice obránce (xxx|xxx) Kxx
pokud bb kody fungují stále v přiřazování pro názvy oznámení tak by to nemusel být problém vyvojíři změnit.

Kozmicz napsal/a:
To samozřejmě ano, ale zobrazení 1000 vesnic a 1000 oznámení mi přijde trochu odlišné. Každopádně, zatím tuto myšlenku nebudu posílat dál.

1000 vesnic ve vojenských náhledech > obrana při zadeffovaných hrenicích se mě načítá 15-30 sekund než to načte všech 1000 vesnic a podpory v ní tak bych ten problém 1000 oznámek na stránce jako problém neviděl. pořed je možnost si zvolit počet oznámek na stránku jako je to do teď.

PS: Navic pokud hráč má v jeden den mix oznámek špehovacích na ruzné hráče, dopady útoků a ještě do toho nějaké obrany a fakt má třeba 2000 oznámek za 24 hodin tak by se to hodilo pro lepší třídění.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser31175

Guest
Jenže pak hráč vesnice přejmenuje a bude v tom naprostý zmatek, to nevidím jako dobrý nápad.

No právě, tak to je teď, když souřadnice v názvu nejsou.

Například dnes útok na mně, oznámení ve tvaru

kravyyyyy (SZ - 001) útočí na Lord Georgio (530|725) K75

Když si kravyyyyy přejmenuje vesnice, tak už to nenajdu... kdyby to místo toho bylo

kravyyyyy útočí na Lord Georgio (530|725) K75 z vesnice 566|627

tak se mi to hledá lépe, když na mě půjde nový útok z té samé vesnice... proto teď ručně přejmenovávám všechna oznámení na tvar

kravyyyyy (SZ - 001) útočí na Lord Georgio (530|725) K75 - (566|627)
 

DeletedUser41216

Guest
Rozhodne by to zlepsiho chod, je pravda ze tohle nevyuzije kazdy, ale akonahle se presahne urcita doba chodu servera a urcity vyvoj hracov kde se dostavame na hodnoty 2000+ oznameni at uz utoku ci obrany nebo spehovani tak urcite by rozsireni poctu zobrazeni na stranku tuhle situaci najlepe vyresilo.

Zbytocne o tom budeme polemizovat kozmi, at uz tak nebo tak, upravit moznost zobrazeni 1000oznameni na stranku nijak chod ani hru neovplyvni...

Kto to bude chtit vyuzivat bude to vyuzivat, kto ne ten ne.

Ten navrh muze mnohym hracum pomoct a ostatnych nijak neovplyvni, neexistuje duvod proc nepreposlat report na centralu ke zmene....

Urcite jsem za
 
Nahoru