• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Polámaný katapult - karlosi

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
,,Znovu nabijte". Další várka kamenů se už valí. Po chvilce jsou zase pryč, odmrštěny katapulty desítky kroků daleko. ,,U všech bohů co jich v kostelích máme, to se neumíte trefit?", následuje otázka potom, co opět nebyl zasažen cíl. ,,Vy by jste netrefili ani stodolu, kdyby byla před vámi". Střelci vypadají zkroušeně.K čemu je katapult, ze kterého se nikdo netrefí? Zkušení střelci jsou mrtví a tak dali nové muže ke starým strojům. ,,Znova, a jestli to zase bude vedle...". První katapult vypustil, druhý,třetí, ale najednou něco dost ošklivě zapraskalo. ,,Padej odtamtud", stihli ještě vykřiknout na střelce. Ten uskočila zjistil, že ani nemusel. Při odpalu se přelomilo rameno a odpadlo dozadu.
,,Co jste mi s ním udělali?".Místo odpovědi dostal mistr v dílně jinou otázku: ,,Půjde to opravit?". ,,Myslím, že ano". ,,Dobře". Paladin si zjevně nechtěl vyslechnout připomenutí dlouhého trvání. Už při první prohlídce zkušenému muži došlo, co se stalo.Opotřebené dřevo uvnitř popraskalo a následně se přelomilo.Přemýšlel nad tím, jak těžké bude sehnat správný materiál.V tom k němu vrazil jeho přítel. Patřil k těm co ví, kde se co děje a kde co je, což ostatně byla jeho práce jako špeha.Vyslechl si problém. ,,Podle toho co říkáš, nebylo by snazší někde schrastit hotové rameno?" Mistr se zatvářil naštvaně.,,Samozřejmě, ale kde?" S jeho naštvaností kontrastoval špehův úsměv. ,,Kousek odtud při dobývání vesnice jeden poničili. Pořád tam stojí." Naštvanost se změnila na zájem. ,,Myslíš, že bys...?" ,,Bez problému". S těmito slovy špeh odešel.
O půlnoci někdo zaklepal na dveře dílny. Když mistr otevřel stal se terčem několika nadávek. ,,To sis nemohl vybrat jinou práci? Ta věc je těžká. Krucinál...",a tak dále. Špeh nebyl nadšen ani když pomáhal vysadit rameno nahoru. Mistr si oddechl. ,,Hotovo". ,,Výborně", ozvalo se za nimi, ,,brzy půjde do akce"
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Vzhledem k tomu, že jednou z podmínek je i dodržení počtu slov, přečti si to po sobě a slova správně odděl mezerami. Byla by škoda, kdyby se později ukázalo, že počet slov neodpovídá.
 

DeletedUser40017

Guest
Asi by to bylo pěkné, co jsem poznal z těch dvou vt, které jsem zvládl přečíst... Neoddělená slova, to je úplně děs :( U některých slov se musím zastavit a zjišťovat, co tím měl vlastně autor na mysli. Možná by nebylo od škody použít Word, který by ti spojená slova ukázal. Takhle jsem to opravdu nedočetl do konce. Ale co mě plně bilo do očí byla věta: Další várkakamenů se už valÝ... Vážně doiporučuji si najít nějaký program, který tě upozorní na chyby... ;)
 

DeletedUser

Guest
Díky za upozornění, ale chyba není na mojí straně. Celé jsem to napsal v Officewriteru a pak překopíroval. Několikrát jsem si to kontroloval a ta spojená slova tam nebyla.
 

DeletedUser

Guest
Asi by to bylo pěkné, co jsem poznal z těch dvou vt, které jsem zvládl přečíst... Neoddělená slova, to je úplně děs :( U některých slov se musím zastavit a zjišťovat, co tím měl vlastně autor na mysli. Možná by nebylo od škody použít Word, který by ti spojená slova ukázal. Takhle jsem to opravdu nedočetl do konce. Ale co mě plně bilo do očí byla věta: Další várkakamenů se už valÝ... Vážně doiporučuji si najít nějaký program, který tě upozorní na chyby... ;)

Pokud se snažíš napodobit mě tak jsem to asi napsal fakt příšerně. S tím Y se ti budu věřit protože moje čeština je trochu slabší. Když tak jdou všechny stížnosti na tebe.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Díky za upozornění, ale chyba není na mojí straně. Celé jsem to napsal v Officewriteru a pak překopíroval. Několikrát jsem si to kontroloval a ta spojená slova tam nebyla.


To se tu bohužel stává, proto je potřeba si to zkontrolovat nejdříve přes náhled. A to valí - to poznáš snadno - on se valí, ona se valí, ono se valí, oni se valí - pokud to není ve tvaru on je mladý, ona je mladá, ono je mladé, oni jsou mladí, tak jak vidíš, pak je to měkké i, pokud má každý rod svou koncovku, tak je pak v jednotném čísle rodu mužského ypsilon. Takže Raidonovi věř. Ještě by se nějaké prohřešky našly, ale předmětem hodnocení je hlavně obsah, ne gramatické a interpunkční chyby, ani ne neznalost správného psaní v textových editorech.
 

DeletedUser

Guest
Vzhledem k tomu, že jednou z podmínek je i dodržení počtu slov, přečti si to po sobě a slova správně odděl mezerami. Byla by škoda, kdyby se později ukázalo, že počet slov neodpovídá.
Hned po zveřejnění tohoto dílka jsem mezery upravila ve wordu a počet slov se zdá býti v pořádku.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru