• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Upravený rezervační sytém / "označovací" systém

DeletedUser

Guest
Takový nápad se nějak vyklubal když jsme řešili rezervace v kmenu. V každém kmenu je nějaký počet vesnic v rezervačním systému. Třeba 2 k začátku hry, pár měsíců později 5 pak 10 atd.... Najdou se jedinci co prostě na mapě hážou rezervačky na každou vesku kolem a pak je prodlužují do nekonečna a brání růstu . A když se dělá nějaká akce na hráče co má třeba 25 vesek, a hráč pošle 5 vlaků (na 5 rezervaček) a má navíc 5 fullek a chce je poslat do dalších 5 vesek. Buď se domluví se všemi hráči, že ty vesky čistí on ( a zabere je potom/aby tam zbytečně nešla další offka)což dokáže při větším počtu hráčů problém, nebo při rychlé akci kde není čas psát X lidem kde jde šlechta a kde posílá offky, nebo se musí zvednout limit a pak zase stáhnou po akci, ale tohle dělat pořád...

1. Nápad co padl je, že by se udělala šablona. Např hráč má hráč 5-10 vesnic může rezervovat 3 (tento návrh se mi nelíbí, protože malé účty jsou znevýhodněny a řeší to jen problém s držením rezervací)

2. Nápad je trochu složitější. Rozdělit rezervační systém a přidělit 2 druhy rezervace. Označovací a klasická. Klasická je jasná. Označovací by měla u vesky třeba jinou barvu zámku, nějaký symbol, prostě na označení od normální rezervace. Dost by to pomohlo při koordinaci.

3. Nápad by byl přidat záložku a po rozkliknutí by vyjel seznam jmen a u nich manuálně nastavit kolik vesek může hodit do rezervačky a na jak dlouho (v hodinách) např 36 hodin atd.

Snad jsem to hodil do nějaké čitelné a chápavé formy. Pokud něčemu nerozumíte zkusím dovysvětlit.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Osobně mne návrh příliš neoslovil. Kmen si může svůj rezervační systém nastavit tak, jak je to pro jejich kmen nejlepší. Můžete klidně snížit počet vesnic a tím tak si hráči nebudou rezervovat neustále jednu a tu samou vesnici.
 

DeletedUser25426

Guest
Autorovi šlo zřejmě o to, že v mnoha kmenech se používá rezervační systém na označení vesnic při společných kmenových akcích - protože z vlastní zkušenosti vím, že plánovač útoků je pro většinu hráčů španělská vesnice ;)
Proto ty dva druhy rezervací - běžné a označovací - aspoň tak to chápu já...
Vzhledem k tomu, že plánovač můžou obsluhovat jen vůdci kmene, tak by označování cílů pomocí zámečků bylo pro většinu hráčů výhodnější - mohli by si cíle značit sami.
[SPOIL]...můj názor...[/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
- hodilo by se.. jen by muselo být možný mít na vesce obě rezervace(jinak by vznikl ten samej problém..), možná spíš zlepšit právě plánovač útoků - aby, jak jsi psal, to tam mohl dávat sám hráč + aby označení bylo možný zapnout i na normální mapě + s normální minimapou(aspoň já se bez ní tam moc neorientuju:)).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser27267

Guest
Nevím jak vy, ale já naprosto nechápu co tímhle autor myslel. Navíc eh vůbec nevím co je plánovač útoků, ale nevadí...

Když jsme dělali kmenovou akci tak jsme si prostě dali rezervace, ale hráči se domluvili na tom kdo co vyčistí. A když přišly komplikace hráči komunikovali. Já v tom nevidím jediný problém a jaksi ani nechápu co by tohle zlepšilo

Ale tohle mě přivádí na jiný nápad. Teda alespoň pokud zrovna toto nemyslel autor. Přidat možnost na mapu poznámek které by viděl například celý kmen a spojenci. Stejně jako rezervace jenž vidí kmen tak kdyby se mohla připsat k vesnici poznámka kterou by si mohli ostatní přečíst. Možná, že toto myslel autor. Pokud ne toto mi přijde jako fajn nápad
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
- plánovač útoků najdeš na mapě
- mluvíme o stovkách, tisících útoků.. označování rezervacemi se dělá běžně, problém přichází, když pro ní hráč chce jet a neví zda je ves "volná" nebo tam už jede někdo jinej.. (nikdo tady není furt.))
- poznámky.. max. časově omezený(tj. třeba po dni, týdnu.. by se smazaly..).
 

DeletedUser27267

Guest
Když jsem hrál dřív tak něco takovýho nebylo a nikomu to nechybělo. Ani jsem si nikdy nestěžoval, že bych měl takovýhle chaos v akcích
 

DeletedUser

Guest
Poznámky jsou o dost lepší než moje nápady. Dávají větší smysl, jak na pochopení tak i realizaci.
 
Nahoru