• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Etický kodex hry DK

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9211

Guest
Dobrý den,

můžete mi prosím vysvětlit a vypsat etický kodex hry DK?

Nikde jsem jej nenašel a support hry na to zdá se není schopen odpovědět.

Díky
 

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
To není nic co by bylo někde v pravidlech doslovně popsáno, pokud ti pojem etika nic neříká, je dost těžké ti to nějak přiblížit.

Tak alespoň základní poučka z wikipedie:

Etika (z řeckého ethos - mrav), nebo též teorie morálky je filozofickou disciplínou, která zkoumá morálku nebo morálně relevantní jednání a jeho normy. Etika je disciplínou praktické filozofie. Etika se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Na rozdíl od morálky, která je blíže konkrétním pravidlům, se etika snaží najít společné a obecné základy, na nichž morálka stojí, popř. usiluje morálku zdůvodnit. Etika se dále dělí na další disciplíny: e. analytická, e. autonomní, e. deontologická, e. environmentální, e. evoluční, e. feministická, e. heteronomní, e. individuální, žurnalistická etika atd.
 
Naposledy upraveno:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Barone I, a co Všeobecné obchodní podmínky, ty jsi nečetl?
 

DeletedUser9211

Guest
Biblos, popravdě jsem si je ještě celé nepročítal.

Pavouk vím co je etika, nicméně mnohé případy uplatňování etiky zde v DK jsou dost diskutabilní.
Samozřejmě, jsem o těch co jsem četl neměl všechny potřebné informace a můj závěr k nim mohl být trochu zkreslen, ale právě proto jsem založil tohle téma aby se tu třeba našel někdo kdo by mi to polopatičtěji vysvětlil.
 

DeletedUser25426

Guest
No povedz ty mi Kefalín, ako ty si predstavuješ uplatňovanie etiky v tejto hre ;)
[SPOIL]Twl, tohle ja hra na vojáčky, založená na drancování a kradení - vesnic, surovin - nějak se mi sem etika nevejde :D[/SPOIL]
S jakýmsi "etickým kodexem" jsem se setkal v jiné hře, založené na stejném základu - kterou tu dle pravidel nesmím jmenovat, a upřímně - větší blbost jsem snad neviděl ;)
 

DeletedUser25426

Guest
Sheddy, při registraci potvrzuji, že souhlasím, ne že jsem to četl :D
 

DeletedUser9211

Guest
Dáme hypotetický příklad.

Hráč předá zástup s tím aby se mu postaral o účet.
Nicméně na něj půjdou hromadné útoky od řekněme 10 hráčů nepřátelského kmene.
Značnou část army jim zničí a poté udělá trochu nepochopitelnou věc a napíše jim, že jim zbylé vísky dává zdarma.

Útočníkům je to víceméně fuk, když už jej zabírají.

Ale potom se vrátí majitel účtu a nárokuje si vísky dle etického kodexu a všechny vísky včetně army mu jsou vráceny.

10 hráčům nepřátelského kmene jsou vísky sebrány a army co tam tratili jim není navrácena

Tohle mi moc etické prostě nepřijde, přeci jen napravit jednu neetickou věc tím, že uděláte desítky dalších.

To mi hlava prostě moc nebere :)

Jak má hráč zjistit, že je na daném účtu zástup a daný cíl to prostě nezabalil?
 

DeletedUser25426

Guest
Tenhle příklad by dopadl zřejmě takto...
Vzhledem k tomu, že zástupce úmyslně poškodil zastupovaný účet, má majitel účtu právo žádat support o potrestání zástupce.
Zástupce by byl potrestán, škody by majitely nebyly nahrazeny... Povinností majitele je pověřit zástupem spolehlivého zástupce - tohle je drahá zkušenost...

Apropo - tohle neřeší kodex, ale pravidla hry...
 

pavouk123

Zkušený uživatel
VIP
Počet poděkování
75
Jak píše Willibald zástup v dovolené řeší pravidla, samozřejmě není možné v pravidlech vypsat veškeré možné eventuality a každý konkrétní případ se řeší individuálně podle dostupných informací.
Konkrétní postup, se tím pádem může v různých případech lišit, nic přesnějšího ti na fóru nikdo neodpoví, jelikož tohle je možné řešit pouze v ticketu s jednotlivími účastníky, či viníky daného případu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru