• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Úprava volby vesnice na mapě

DeletedUser

Guest
Můžu se jen zeptat, zda se to vůbec bude delegovat dále za hranice vývojářům ?
Změnit skupinu vesnice přímo z mapy by mi neskutečně pomohlo se správou velkých účtů nad 1000 vesnic a jistě nejen mě ;)
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Nemyslím si, že by to bylo potřeba a hráči nějak často používané. Návrh nebudeme tlumočit do Německa.
 

DeletedUser

Guest
Hráči to není používané proto, že ta volba neexistuje.
Nejsem si jist, zda jsi někdy měnil skupiny vesnic u účtů s tisícem vesnic, volba na mapě by byla super z důvodu grafického přehledu rozložení vesnic na mapě.

Ok, smažte to.
Tak jako před lety si počkám, až některý z mých návrhů za rok dva stejně zavedou, jen z jiné hlavy :))
Já se jdu rozčilovat s erby.
 

aRGG

Uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
3
mno já to povím takto, podobně jako máme možnost řídit DK klávesovými zkratkami (M,V,W,S,A,D a čísla), tak by mohlo jít programovat tlačítka na mapě - okolo kliknuté vesnice, tu růžici... pro každou vesnici tam mám info o vesnici, poslat útok a poslat suroviny, s PÚ mi přibyli možnosti jako náhled vesnice, profil hráče, stránka rekrutovat a podobně, je to různé u vlastních vesnic, cizích a barek...

dost možná by šlo u každého dvě tlačítka odebrat a nechat na hráči, ať si je naprogramuje...
např u vlastních vesnic nepotřebuji (svůj) profil, mám ho nahoře, na hlavní liště, taktéž rekrutaci řeším jinak, přes hromadnou, nebo správce // kdo nemá PÚ nemá ani ty tlačítka navíc
u cizích např napsat zpávu, (pak by ale tato možnost byla dostupná o stránku dál, z profilu daného hráče, nevím do jaké míry se tato možnost využívá z mapy)
u barek je to jednoduché - tlačítka A+B, kdo má rabovače (správce)...

implicitně by tlačítka byly nastaveny jak jsou dneska (i rychlý náhled je předpřipraven a hráč si ho upravuje), a hráč by si moh se dvěma tlačítky pohrát a dát jim povel např. tuto mou vesnici vyhoď ze skupiny A a zařaď ji do skupiny B, pro cizí vesky např. je zařaď do skupiny, kterou si já zeleně označuji na mapě jako vesnice, kde mám podporu

nedávám to sem jako definitivní řešení, ale jako možnost k diskuzi...
 

DeletedUser

Guest
I tohle je zajímavé řešení.
Pokud se něco nevejde graficky kolem vesnice, mohli bychom si vybrat v nastavení, co tam vlastně chceme mít a co ne. Já osobně polovinu z těch tlačítek nikdy nevyužil a ani nikdy nevyužiju.
Jiné naopak používám stále.

Tento měsíc jsem reorganizoval účet o 800 vesnicích kvůli změnám na mapě. Předělával jsem si to komplet, aby mi to vyhovovalo.
Pořád jsem jezdil po mapě, abych viděl polohu vesnic a každou jednotlivou vesnici jsem si musel rozkliknout do záložek, abych mohl změnit skupinu. Tohle se nedá dělat přes náhled skupin, potřeboval jsem vidět rozložení vesnic na mapě (hraju kostely).
Hned jsem si vzpomněl na tento můj odmítnutý návrh, měnit skupiny vesnic přímo z mapy.
Práce na 14 dní mohla být hotova za den.

Krom návrhu aRGG bych ještě viděl řešení i v nastavení přímo mapou. Tam kde se dělá zvýraznění, by se mohlo pracovat i s předvolbami jakou dát skupinu. Třeba jako u správce rabování je šablona A, B či C, může být u vlastních vesnic zadána tlačítka, která po kliknutí změní skupinu vesnice (tak jak si to nastavím).

Já si opravdu nedovedu představit měnit skupiny vesnic za půl roku, až bude vesnic třeba 1500 a jsou větší účty.
Je třeba myslet při vylepšování hry i na pokročilejší světy, kde jsou obří účty. Většina hráčů na DK má jen pár set vesnic max, ale na dohrávaných světech zůstává pár desítek hráčů, co drží obří účty a každé ulehčení práce s nimi znamená hodně.
Jako třeba teď u mě, mít tuto volbu, ze 14ti denní práce je jednodenní. A skupiny vesnic se mění i v malém a pořád to ušetří čas z hodiny na 5 minut atd.
 

DeletedUser

Guest
Mimochodem že jsem psal o kostelech.
Jedna z předvoleb do nastavení tlačítek kolem vesnice by mohla být možnost "předpokládaný kostel".
To co je na tribalu, někam si kliknu jako že kostel a na mapě se mi graficky zobrazí dosah víry.

Ani nevíte, jak moc se v tom hráči plácají, kam dát kostely. S tribalem často neumí a ani neví, že existuje. Navíc je komplet anglicky.

Těch nápadů na tlačítka kolem vesnic by se určitě vymyslelo víc a podle mě už inno stejně mělo nastole dost takových návrhů.
Kdyby se to vzalo dohromady a zakomponovalo do možnosti volby v nastavení, byl by to jistě krok vpřed.
 

Kozmicz

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
2.305
Výběr v nastavení toho, co bude na tlačítkách u vesnice na mapě určitě neplánujeme. Jedinou možností je vyměnit toto tlačítko za jiné, ale za které?
 

DeletedUser31175

Guest
Tak primárně to asi nebylo myšleno tak, že by tam byl bambilion tlačítek po každou manuální skupinu, ale tlačítko, které otevře pop-up, stejně jako tlačítko pro útok nebo poslání surovin.

U vlastních vesnic bych odebral tlačítko pro profil hráče (které je naprosto zbytečné, kdo by klikal na mapě na vlastní profil) a dal tam právě tlačítko pro přiřazení ke skupině (které se opravdu využít dá), po kliknutí by se otevřela jednoduchá nabídka pro výběr a tlačítko pro potvrzení.
 

DeletedUser

Guest
Stejně tak tlačítko náhled vesnice je tam zbytečné.
Když kliknu na ves dvakrát, jsem v náhledu automaticky a nemusím klikat na ves, popojet myší na náhled vesnice (také dva kliky).

Takže prostor je.
Určitě by to muselo být stylem pop-up, to je jasný :)
Nebo si zvolit primární skupinu v nastavení pod mapou.
 

DeletedUser41577

Guest
vybrání vesky

nebylo by možné, aby podobně jako u mobilní verze bylo možné z mapy vesničku přímo vybrat, takhle když posílám vojáky, tak musim vesnici otevřít, pak jít znova na mapu a posílat, což je strašněj vopruz - kdyby to šlo z nabídky na mapě třeba místo náhledu vesnice, zdálo by se mi to o dost jednodušší a rychlejší...
 
Nahoru