• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Školství, emancipace, výchova dětí ...

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Emancipace leckdy není špatná věc, ale je to o vyjasnění priorit. Když muž umí lépe vařit, či starat se o květiny, proč by to nemohl dělat on. To samé platí o zabijení kaprů na Vánoce, či stlučení políčky v podaní ženy ...

U nas ženy vravia,že emancipaciu musel vymyslieť muž :D,lebo je to uľahčenie pre mužov,ženy tym nič neziskavajú,možno len pocit toho,že nie su podriadene,čo u normalnych ľudi,nemože byť o tom ani reči,vo všeobecnosti,ženy toho maju na pleciach ďaleko viac ako muži.
To slovo znamená ďaleko viac,ako je to slovo len napísane.
Ženy sa snažia vyrovnať platove,finančne,úspechmi v zamestnani mužom,lenže to je špatne,žena ma telo a city prisposobene na vychovu deti,2-3 deti čo je v rodine uplne bežne,každe decko minimalne 3 roky materska dovolenka,žena travy na materskej dovolenke deti 6-9 rokov zo života,to dieťa ale potrebuje matku mať doma,oveľa častejšie ako otca,vedia im dať toho ďaleko viac ako my,takže realne 30% svojho produktivneho života žena travy vychovou deti,učenim a behania okolo nich,teda aj okolo nas,ale psst nehovorte to nikde :D ,keď deťom tej lasky a vychovy daš malo,neskor sa to vypomsti a dieťa,nie je na život pripravene ako by byť malo.

Takže tou emancipaciou,tym že žena chce viac študovať,rast v zamestnani a dotiahnuť to daleko,tym zabijaš rodinu,vychovu a zapieraš deťom to všetko čo by mať mali,neskor sa to na deťoch odrazy a ta vychova tam chyba a je zanedbana.

Takže ja som tu nepisal,o zalievani kvetou,ani o vareni,ale o ovela doležitejšich veciach,muž ma robiť a pracovať tak,aby vedel zabezpečiť rodinu a pohodlny život,aby ta mama mala čas a prostriedky tie deti vychovať a zabezpečiť čo najlepsie vie,keď jej to muž nevie zabezpečiť je to hanba pre muža,lebo to by malo byť jeho poslanie v živote,žena ma pripraviť dobry život,super vychovu pre deti,tak to fungovalo tisicky rokov pred nami,hlavne žena je ten krehky,čarovny kvet,ktory je treba si važiť a pestovať,ale to z emancipaciou nema nič spoločne podla mňa :hi.
 

DeletedUser

Guest
Takže Ty tu vlastně říkáš,že žena by se měla držet sporáku a domácnosti....to si myslím,že trochu přeháníš!
 

DeletedUser

Guest
EEE,nikde som nepisal o sporaku,ani o domacnosti.
Ja tvrdim,že rodina /deti/je to jedine na svete čo je doležite,peniaze su fajn,aj dobry život je fajn,peniaze Ti zaručia ľahši život,ale určite nie štastnejši,to je podľa mňa chyba,každy v dnešnej dobe upresdnostňuje viac peniaze,zarobok,ako rodinu,ja len tvrdim že žena vychovou deti urobi ďaleko viac užitku a prace,ako keď pojde študovať a makať.
Chlap nemusi rodiť,nema na to aby kvalitne vychovaval,keď chceš ako žena kvalitne deti vychovat,chodiť do prace,študovať,jednoducho na to nemaš dostatok času a pristoru,aby si všetky veci robila kvalitne.
Nema to ale nič spoločne ani zo sporakom,ani z domacnostou,hoc kedy napriklad doma periem,žehlim,varim dokonca viac ako manželka,ale jednoducho keď maš deti do 12 rokov,je to strašne vela prace okolo nich,okremn veci ktore som napisal,denne sa z každym dieťatom učit 2-3 hod,jednoducho na to nemaš čas,aby si prišla z prace unavena,študovala,ešte aj kopec prace a učenia venovala deťom,da sa to zvladnuť,ja ale tvrdim,že to nik nemože urobiť tak kvalitne ako by bolo treba.
A hlavne,cely čas tu pišem o tom,že žena je v živote viac zamestnana a viac maka ako muž,ženy v ničom v žiadnom pripade nepodceňujem,prave naopak.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dovolím si nesouhlasit.Mám dvojčata,už s nimi jsem studovala a ještě chodila do práce a ještě v té době jsem je vychovávala sama a myslím,že vše úspěšně a hlavně na plno.
A taky si dovolím nesouhlasit s tím,že by muž nemohl dát stejně kvalitní výchovu jako žena,jsem i celkem pro,aby muži chodili na mateřskou.
 

DeletedUser

Guest
A taky si dovolím nesouhlasit s tím,že by muž nemohl dát stejně kvalitní výchovu jako žena,jsem i celkem pro,aby muži chodili na mateřskou.

Muž deti samozrejme vychova,ale neverim tomu že to može urobiť rovnako kvalitne a dať deťom všetko čo potrebuju,vysvetlim.

Muž to decko neporodi,podľa toho čo som čital,čo viem,pri porode prebieha nejaka "chemicka reakcia" medzi matkou a dieťaťom,tam vznika materinský cit.

Ten materinsky cit sa neda kúpiť ,neda sa to naučiť,ako bežnu vec,žena a dieťa to dostanu do vienka,muž je pozorovateľ,nemože ten cit preniesť na seba,nemože z tym nič urobiť,aby to decko citilo rovnaku naklonnosť ako k matke.

Toto,že je veľky rozdiel,kto dieťa vychovava a ako vychovava,to netvrdim len ja,to tvrdi Ti cely život aj štat,justícia,súdy.

Kúpiť sa dá skoro všetko,aj hmatatelne,aj nehmatateľne,vieš podplatiť a kupiť všetko keď maš prachy,aj zdravie sa da vo večšine pripadov zaplatiť.

Jedine čo sa zaplatiť neda to je to,aby si si deti kupila,myslim tym,stane sa problem,rodičia sa rozvadzaju,kym žena nefetuje,nie je alkoholička,gemblerka,teda každa priemerna žena,to dieťa dostane do svojej starostlivosti,nikdy nie muž,keď pride kolizna opatrovnička a žena je bežna matka,muž može byť multimilionar,stále to skonči tým,že tiedeti dostane žena, peniaze bude dostavať žena,pre deti,nikdy ale sud nevyhraje muž,nikdy,ani peniaze mu v tom nepomožu,stale je čo sa tyka deti uprednostnena žena,teda aj sudy a štat,Ti celý život dava najavo,kto je ten prvy a doležity,ku komu maju deti bližšie a kto sa vie lepšie postarať,muž može byť super otec,nema žiadnu šancu,toto všetko je dane tým,že muž nikdy nemal a nebude mať tak blizko a nikdy si nevypestuje taky vzťah ako to ma dane do vienka a urobi to žena,čo sa týka deti,stále tie mamy budu na prvom mieste a nikdy sa im muž vo vychove vyrovnať nemože.
 

DeletedUser

Guest
No já bych to uzavřela tím,že máme jiné názory :)
Mimochodem od školství jsme se dostali úplně jinam :)
 

DeletedUser16518

Guest
EEE,nikde som nepisal o sporaku,ani o domacnosti.
Ja tvrdim,že rodina /deti/je to jedine na svete čo je doležite,peniaze su fajn,aj dobry život je fajn,peniaze Ti zaručia ľahši život,ale určite nie štastnejši,to je podľa mňa chyba,každy v dnešnej dobe u...........

Víš žena dá více toho mateřského citu, muži to berou tak trochu spartansky s výchovou dětí,ale jak už někdo napsal na mateřskou mohou jít i muži je už hodně případů kdy toto se událo, na a zadalší pokud žena přijde z práce unavená a má podle tebe další směnu- uvařit atd.- sakra a k čemu potom má toho chlapa doma na okrasu :) stačí se jen dohodnou mezi sebou a ten chlap také umí uvařit- chlap je lepší kuchař než žena, ano máš pravdu že znám chlapy co jsou tak líní že ani neumí dát talíř po jídle do myčky, na moji otázku proč to neudělal mi odpověděl naco mám manželku, ale toto je o shodě mezi těmi dvěma, pokud to ženě nevadí co dělá a naopak tak každý je strůjcem svého života
 

DeletedUser

Guest
chlap je lepší kuchař než žena, ano máš pravdu že znám chlapy co jsou tak líní že ani neumí dát talíř po jídle do myčky, na moji otázku proč to neudělal mi odpověděl naco mám manželku

Gargamel,nesuhlasim z tvrdenim že chlapy su lepši kuchári ako ženy,rozdiel je len v tom,že žena každy deň "musi" variť,chlap vari keď chce,keď ma chuť,prave tu vznikaju rozdiely vo vareni,chlap nevarí tak často,aby ho to nebavilo ,aby si tu kuchynu znechutil,poznam ženy ktore sú neskutočne dobre kucharky,ano svetovy top kuchari su večšinou muži,ale real mi ukazuje to,že žiadny rozdiel nevidím ,prave naopak.

Víš žena dá více toho mateřského citu, muži to berou tak trochu spartansky s výchovou dětí,ale jak už někdo napsal na mateřskou mohou jít i muži je už hodně případů kdy toto se událo, na a zadalší pokud žena přijde z práce unavená a má podle tebe další směnu- uvařit atd.- sakra a k čemu potom má toho chlapa doma na okrasu

Cele 2 strany čo tu pišem su prave o tom,čo si napisal,žena je ta čo vie oveľa lepšie vychovat dieťa,ako si napisal,muž može ist na matersku,ale na čo by ho kto posielal,keď je to vo vychove tretia trieda od ženy?
Samozrejme že žena v tom pripade,by mala mat od muža navarene ako píšeš,ale otazka je ta,prečo by to malo byť takto naopak,keď tie deti ovela lepšie zvlada žena?
Myslim,že každy chce mať vyborne vychovane dieťa,dobre nestači,ako to urobi muž,aj keď je to možnosť.

Ako som pisal,muž ma telo a povahu na niečo ine,fyzické práce,šport,telovo naročne prace,možnosť emancipacie,ktorú dnešny svet piše,preto nemože byť ničim inym len slovom,v reale to takto nefunguje,nemožeš zmeniť telesne,duševne hodnoty ženy a muža a dať to na jednu kolaj,to nefunguje.

Nemožes odrazu obuť žene kopačky,vymeniť Barcelonu,Chelsea za žensky futbal,lebo sa na to nik nebude pozerat a nebude to mať uroven,tak ako nemožes im dať korčule aby to bol Jagr a všetky športy by sa takto dali vymenovať,lebo žena nikdy nebude dosahovať fyzicky tych uspechov ako muž.

[SPOIL]Stále ale tvrdim,ženy su ďaleko podstatnejšie,vyťaženejšie a doležitejšie ako my muži,z jedinym rozdielom,neverim že emancipacia može fungovať,ani teraz,ani o sto rokov :cool.[/SPOIL]

Tu temu by bolo treba premenovať na emancipaciu a nie školstvo :).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Chlap snad může dělat veškeré domácí práce,stejně jako žena,nebo snad ne?Chlap je jen o tom,že maká?
Dnešní doba je o tom,že musí makat oba,tudíž oba by se měli dělit i o domácí práce.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru