• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Beranidlo a katapult

  • Zakladatel vlákna DeletedUser189
  • Vytvořeno

DeletedUser18034

Guest
Podívejme se tedy na problém pod lupou.

Bavili jsme se jak zastavit beranidla a katapulty. To znaméná že opomeneme obranu proti lučištníkům a kavalerii.

Ano max. selského dvora je 24000, ale budovy zaberou cca 3000-4000 obyvatel.

Takže použijeme tedy pro počítání jako max. hodnotu pro selský dvůr 20000 na vojsko.

1 šermíř - 1 obyvatel - 50 obrana
1 Těžká kav. - 6 obyvatel - 200 obrana

-> Šermířská obrana 1 000 000 obrana
-> Těž. kav. obrana - 660 000 obrana

Takže jak vidíš šermíři jsou nejsilnější obranou vůči pozemnímu útoku.

Na výsledku to nic nemění, jenom podotýkám že ten výpočet u TK je zaokrouhlen :) správně je to 666 666,...

Ale mám otázku na jinou část:
"1 šermíř - 1 obyvatel - 50 obrana"
ale lučištník má obranu taky 50, ne?
 

DeletedUser

Guest
Na výsledku to nic nemění, jenom podotýkám že ten výpočet u TK je zaokrouhlen :) správně je to 666 666,...

Ale mám otázku na jinou část:
"1 šermíř - 1 obyvatel - 50 obrana"
ale lučištník má obranu taky 50, ne?

Ano také. Tam šlo o to proč raději šermíř než-li TK.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

hejdič

Pokročilý uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
5
tak tragicky by som to nevidel, kedze si ho postavis za 5 minut spat..

Jen připomínka. Je to dobré proti těm, co uhýbají s vojskem a vláček ti sejmou. Pokud mu to sejmeš, on ti uhne s army, tak než to dostaví, tak už mu tam řádí šlechta;)

Na výsledku to nic nemění, jenom podotýkám že ten výpočet u TK je zaokrouhlen :) správně je to 666 666,...

Ale mám otázku na jinou část:
"1 šermíř - 1 obyvatel - 50 obrana"
ale lučištník má obranu taky 50, ne?

Jasně, ale koukni, jak dlouho trvá vycvičit luk a jak dlouho šerm...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5901

Guest
jaký voják nejlíp brání proti útokům strojů (beranidlo,katapult)
 

DeletedUser

Guest
To je myslím tak, že se počítá kolik přežije jednotek a podle toho se zpočítá kolik přežije beranů...
 

DeletedUser3219

Guest
a proč mu radši nevezmeš i se všema těma udělátkama? pokud jí přebereš, budeš to všechno muset stavět znova.......
 

DeletedUser

Guest
Ahoj, něco málo jsem zkoušel na simulátoru. Jen mi úplně nejsou jasné dvě věci:
1) Vybudované katapulty v napadené vesnici ničí útočící katapulty? Má je cenu ve vesnici vůbec stavět - kvůli obraně? Nebo budu jen nečině přihlížet při ničení vlastních objektů při útoku ve vesnici.
2) V kolonce opevnění se zadává stupeň opevnění (tj. max. 20) nebo je to v procentech (max. 207%)

Dík za odpověď. případně se omlouvám, jestli už tady někde tyhle otázky byly. Mebo
 

DeletedUser

Guest
1) mají celkem slušnou obranu, takže jich pár postavit můžeš. Bohužel jsou neflexibilní a z celkového pohledu málo výhodné. Ničí veškeré nepřátelské jednotky. A zvlášť silné jsou s paladinovým předmětem.

2) stupeň
 
Nahoru