• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Diskuze k soutěži Kalendář 2012

DeletedUser32568

Guest
papa: to že někdo tam má vítěz jména je jen proto, že zafungovalo CTRL + C a CTRL + V nic jinýho v tom není a vítěz si s tím práci nedal skoro žádnou (resp. kdybych to dělal já tak si nedám žádnou práci) ale tak jistěže tady už dávno nevyhrává nejlepší...
 

DeletedUser11059

Guest
Můj názor je ten, že ponožka si to nezasloužil. Možná tomu dal nejvíc práce, ale efekt je to hlavní. Taky si nebudu v práci vážit víc seřizovače, který si dá 2h na přípravu stroje a bude to seřízené (a to neříkám eňo ňuňu), nežli seřizovače, který bude mít seřízeno za 10 minut a výsledná brožura bude stejně kvalitní. Budu si vážit toho druhého a ten dostane lepší plat.
Ale to je zas můj názor. Já svým ano oceňuji výsledek a ne cestu k tomu výsledku ... alespoň zde to tak platí.
A to, že někdo umí použít ctr+c a ctr+v, aby dosáhl svého a nemusí se se vším vypisovat, je možná i známka toho, že umí používat skratky k cíli. Taky bych to mohl použít, jen bych text vyrastroval (tedy jeho vrstvu), lehce upravil efekt (a to celé za 5 vteřin) a nikdo z Vás by nepoznal že jsem použil ctrl+c. A nemusel bych nad tím trávit x hodin. Ale to je samozdřejmě o tom, jaké to kdo chce mít.

.... ale tak jistěže tady už dávno nevyhrává nejlepší...
Chceš snad, aby se opět udělal pokus, kde budou rozhodovat a hlasovat hráči jako ondá, kde se registroval hráč, udělal katastrofální soutěžní obrázek (i mimino by ho udělalo lepší) a celý jeho kmen (který na fóru nikdy nebyl) mu přišek dát hlasy a on vyhrál? Jestli to je pro Vás spravedlivější, tak stačí říct.
A nevím proč si myslíš, že Tvůj hlas je správný. Ani ten můj není správný ... jen pro mou představu ano a pro Tvou ten Tvůj ... proto hlasuje víc lidí a nakonec z toho vyleze výsledek.
Dopadl jak dopadl, a já si myslím, že dobře.

 

DeletedUser

Guest
papa: to že někdo tam má vítěz jména je jen proto, že zafungovalo CTRL + C a CTRL + V nic jinýho v tom není a vítěz si s tím práci nedal skoro žádnou (resp. kdybych to dělal já tak si nedám žádnou práci) ale tak jistěže tady už dávno nevyhrává nejlepší...

Zkus se podívat na obě práce, na Ponožku se vrací (http://img6.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=86641319.jpg)
a na Bahana (http://forum.divokekmeny.cz/showpost.php?p=300083&postcount=1 )

Zkus se podívat na celkový projekt a zkus si domyslet jak by to vypadalo bez pozadí, kolik toho má každá práce navíc, co všechno se mění, kolik tam kdo toho má a jaký to má obsah, možná pak zjistíš, že u ponožky se mění pouze jeden obrázek a tabulka s datem, lze tohle říct i u vítězné práce ? Lze o vítězi říct že si s tím nedal práci když co stránka to jiná věc, jinej popis, vícero obrázků, né jen jeden měnící se obrázek.

Jestli je Ponožka Tvůj kamarád a jestli ho tu chceš bránit je to Tvá věc, je ale dobré se na celou věc dívat objektivně.

Hlasovalo hodně lidí z týmu, ne každý hlasoval stejně, ovšem součtem všech bodů vyšel výsledek jaký vyšel a jak píše papasese dopadl dobře.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.322
Chceš snad, aby se opět udělal pokus, kde budou rozhodovat a hlasovat hráči jako ondá, kde se registroval hráč, udělal katastrofální soutěžní obrázek (i mimino by ho udělalo lepší) a celý jeho kmen (který na fóru nikdy nebyl) mu přišek dát hlasy a on vyhrál? Jestli to je pro Vás spravedlivější, tak stačí říct.
A nevím proč si myslíš, že Tvůj hlas je správný. Ani ten můj není správný ... jen pro mou představu ano a pro Tvou ten Tvůj ... proto hlasuje víc lidí a nakonec z toho vyleze výsledek.
Dopadl jak dopadl, a já si myslím, že dobře.


Obdobný pokus byl i s povídkou - tam hlasovali hráči a DK tým. Výsledek? Kvalitní povídky si na cenu nesáhly, protože se autoři nesnížili k tomu, aby nahnali kamarády k hlasování na fórum.

Chápu pocity těch, jimž cena unikla takříkajíc o vlásek, zažil jsem to, když jsem mohl soutěžit aktivně. Ale soutěže už jsou takové, že někdo je vítěz a někdo "poražený" ...

Proč to dávám do uvozovek, pochopíte z této citace:

"Píše se rok 1894 a Coubertin má 16. listopadu v Aténách na půdě Parnasské literární společnosti jeden ze svých mnoha projevů na podporu obnovení Olympijských her. Díky svému klasickému vzdělání samozřejmě zná řeckou mytologii a kromě jiných jazyků umí i latinsky. Četba Ovidiových Metamorfóz patřila v dobách jeho školní docházky k povinné literatuře. A tak je mu souboj Herkula s Acheloem, o kterém se píše v Deváté knize, důvěrně známý. V souboji je Achelous poražen a svoji porážku komentuje slovy: "Nec tam turpe fuit vinci quam contendisse decorum est" ("Nebylo tolik potupné být poražen, neboť řádně proběhl boj"). Coubertin prosazuje, aby se první moderní olympijské hry v roce 1896 konaly právě tam, kde v roce 776 před Kristem vznikly, tedy v Řecku. Řecké království je v roce 1894 nesmírně chudé s nepatrným počtem výkonných sportovců. Řečtí ekonomové se ptají, kde by na to vzali peníze, řečtí sportovci zase, kolik by si vůbec mohli odnést vavřínových věnců a řečtí politici mají strach z fiaska. A v této atmosféře všeobecných obav pronáší Coubertin ve svém projevu, obraceje se k řeckým vlastencům, zárodek svého budoucího slavného hesla: "Le déshonneur ne consisterait pas ici à être battu; il consisterait à ne pas se battre". ("Hanba by tady nespočívala v porážce, spočívala by v nebojování"). Souvislost s řeckou mytologií je zřejmá – každý jistě uzná, že být poražen Herkulem přece nemůže být žádnou hanbou. Coubertinovi to vyšlo, první obnovené olympijské hry se v roce 1896 v Aténách konaly.

Jsme v roce 1908. V Londýně právě probíhají v pořadí již čtvrté olympijské hry. Mezi americkými a anglickými sportovci dochází k častým konfliktům ve výkladu pravidel. V této napjaté atmosféře v neděli 19. července vystupuje v Katedrále svatého Pavla, kam byli pozváni jak američtí atleti, tak olympijští činitelé, americký biskup z Pennsylvanie Ethelbert Talbot. Snaží se konflikt hasit. Pronáší kázání, ve kterém parafrázuje apoštola Pavla. Kromě jiného v něm říká: "The only safety after all lies in the lesson of the real Olympia – that the Games themselves are better than the race and the prize. St. Paul tells us how insignificant is the prize. Our prize is not corruptible, but incorruptible, and though only one may wear the laurel wreath, all may share the equal joy of the contest". ("Jediná jistota konec konců tkví v odkazu opravdové Olympie – a to, že samotné Hry předčí závod a cenu. Svatý Pavel nám říká, jak bezvýznamná je cena. Naše cena není pomíjející, ale nepomíjející a i když pouze jeden si může odnést vavřínový věnec, všichni se mohou podělit o společnou radost ze soutěže". [Poznámka – jde o narážku na první dopis apoštola Pavla Korintským (1 Kor 9,24-26)].). Pět dní poté, v pátek 24. července, pořádá anglická vláda banket, na kterém je přítomen ve funkci předsedy Mezinárodního olympijského výboru i Pierre de Coubertin. Právě den před tím došlo k zatím vůbec nejzávažnějšímu konfliktu – v běhu na 400 m byl diskvalifikován Američan John Carpenter a američtí běžci pohrozili bojkotem. Coubertin vystupuje s dlouhým projevem, ve kterém se kromě jiného na obecné rovině vrací k proběhlému incidentu a kde ujišťuje přítomné, že ani antické olympijské hry nebyly prosty podobných excesů. A pokračuje takto: "Dimanche dernier, lors de la cérémonie organisée à Saint Paul en l`honneur des athlètes, l`évèque de Pennsylvanie l`a rappelé en termes heureux; l`important dans ces Olympiades, c`est moins d`y gagner que d`y prendre part. Retenons, Messieurs, cette forte parole. Elle s`étend à travers tous les domaines jusqu` à former la base de la philosophie sereine et saine. L`important dans la vie, ce n`est point le triumphe mais le combat; l`essentiel ce n`est pas d`avoir vaincu mais de s` être bien battu". ("Minulou neděli to při obřadu pořádaném v [Katedrále] svatého Pavla na počest atletů připomněl šťastnými výrazy pennsylvánský biskup; méně důležité v těchto olympiádách je v nich vyhrát než se jich zúčastnit. Zapamatujme si, pánové, toto silné slovo. Zahrnuje všechny obory, až vytváří základ průzračné a zdravé filozofie. Důležité v životě, to vůbec není triumf ale zápas; podstatné není zvítězit, ale dobře odvést boj".)"


(citováno z originálu zde)
 

DeletedUser32568

Guest
Zkus se podívat na obě práce, na Ponožku se vrací (http://img6.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=86641319.jpg)
a na Bahana (http://forum.divokekmeny.cz/showpost.php?p=300083&postcount=1 )

Zkus se podívat na celkový projekt a zkus si domyslet jak by to vypadalo bez pozadí, kolik toho má každá práce navíc, co všechno se mění, kolik tam kdo toho má a jaký to má obsah, možná pak zjistíš, že u ponožky se mění pouze jeden obrázek a tabulka s datem, lze tohle říct i u vítězné práce ? Lze o vítězi říct že si s tím nedal práci když co stránka to jiná věc, jinej popis, vícero obrázků, né jen jeden měnící se obrázek.

U vítězné práce se mění text, který stejně nevypadá jak by měl, ptž to nemá žádnou snahu aby to tam zapadlo prostě to sedí na papíře ale "není to na něm" takže to kazí dojem - aspoň můj...
vím že u ponožky se mění jeden obrázek ale i vytvoření tabulky zabralo víc než bahaně tvorba celého kalendáře...
Jestli je Ponožka Tvůj kamarád a jestli ho tu chceš bránit je to Tvá věc, je ale dobré se na celou věc dívat objektivně.

Hlasovalo hodně lidí z týmu, ne každý hlasoval stejně, ovšem součtem všech bodů vyšel výsledek jaký vyšel a jak píše papasese dopadl dobře.
Ne ponožka můj kamarád není - neznám ho a mluvím pravdu kdyby to náhodou někoho napadlo ;)
jen snad abych jen nereptal a nic neudělal tak asi si dám tu práci abych udělal kalendář a porovnáme to ;) už ho mám rozdělanej celkem dlouho - stačí dodělat
 

DeletedUser11059

Guest
.....
vím že u ponožky se mění jeden obrázek ale i vytvoření tabulky zabralo víc než bahaně tvorba celého kalendáře...

....
jen snad abych jen nereptal a nic neudělal tak asi si dám tu práci abych udělal kalendář a porovnáme to ;) už ho mám rozdělanej celkem dlouho - stačí dodělat

No a o to jde taky, mě osobně se ta tabulka nelíbí. Ta dle mého soudu kazí celý projekt. Sice si s ní třeba ponožka dal hodně práce, ale nepovedlo se mu to (v mých očích a nejspíš i očích dalších, co hlasovali) ... nicméně mohu klidně prozradit, že na oněch třech místech se v tipování ukazoval i ponožka, ale prostě to nestačilo na konečné zařazení.

Zkus to, škoda jen, žes to nestihl v době soutěže, neboť známe to, po boji je každý generál a třeba nyní by to jak ponožka, tk banama udělali maličko jinak, aby se vyhnuli kritice, která nyní proběhla.
 

DeletedUser32568

Guest
měl jsem to rozdělaný na soutěž, ale zvládl jsem jenom tři měsíce a potom došel čas a to absolutně jinak bych se taky zapojil ;) každopádně jsem začal ještě v den soutěže a měnit návrhy, protože se to tu již objevilo nehodlám ;)
 

DeletedUser11059

Guest
Osobně bych svůj kalendář nyní také udělal jinak. na mě ho mám moc barevný, a s odstupem času bych zvolil trochu pro mě typický postup a vzhled ... no možná nějaký prvek jiný.
 

DeletedUser32568

Guest
já mám koncept hotovej takže jenom bude třeba dodělat další měsíce ;)nehodlám to měnit jen proto že tady byli nějaký výtky ;) koncept je hotovej a tak to bude pokračovat i dál
 

DeletedUser34808

Guest
Jen pro info,nejsem zadny grafik nic.Delala jsem kalendar at je k necemu. Rozhodne vice s emi libi barevne a tak kalendare,ale podle me jsou neprakticke a jen na pohled.Proto jsem udelala cojsem udelala a ver ze neslo o praci ctr+c a ctrl+V i kdyz se to tak jevi. Nekdy jde o napad a ne o to jak dlouho na to stravis..Ano netrvalo to dlouho pracovne,ale tu nejde jen o praci ale i o napad. A ja chtela byt jina nez to co tu bylo,protoze jsem vedela ze tohle neumim tak dobre abych se prosadila,takze jsem musela prijit na neco co bude jine a upouta,a to dalo zabrat. Ale jak rikam, tohle je ves estetiky a kazdy to vnima jinak.

To jen tak bokem a SATANe jsem zvedav ana tvuj vytvor bude to urcite pecka bo na nem travis hoooodne casu:blush Aspon podle tvych meritek hodnoceni.
 
Nahoru