• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

EU .... zastánce či odpůrce (a víme vůbec proč???)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11059

Guest
Při tomto tématu (jakožto při každém) můžeme být zastánci myšlenka a praxe EU, nebo jejich odpůrci a nebóó nám to je punťa (a je nám vlastně punťa všechno). Jsou i další možnosti (třeba myšlenka ano, ale praxe ne), nicméně v komplexním náhledu na tento pro nás důležitý pakt (který jsme uzavřeli) bychom asi měli zaujmout jednoznačné stanovisko, neboť asi se nám nepodaří zachovat jedno a změnit to druhé.

Už jsem to psal v jiném tématu - JSEM ODPŮRCE.

V linku je jeden z příkladů proč. Banalita, ale takových banalit je opravdu mnoho, které mi drásají srdce.

http://www.novinky.cz/zahranicni/ev...alonky-a-troubit-na-frkacky.html?ref=stalo-se

Je dobré, že máme prezidenta, který dokázal v tomto ožehavém tématu ukázat, že není pouhou loutkou vládního kabinetu a pro naši zem vydobyl zvláštní výhody (málo, ale něco).
 

Lotosový kvítek

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
116
Já osobně kašlu na celou politickou mašinérii. Oni mi vejplatu nedávají. O politiku se vůbec nezajímám a ani netuším kdo je právě u koryta.
Jednou jedinkrát jsem byla ale u voleb když se hlasovalo pro vstup do nějaké Unie a tam jsem tehdy řekla své NE. A asi bych příště ani k volbám už nešla, protože je to zbytečné...
Tolik k tématu kterému nerozumím.
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Doufám, že někoho nenapadne nechat vykácet všechny stromy jen proto, aby z nich děti nespadly ...
 

DeletedUser

Guest
ten článek jsem už četl a přijed mi to jako stupidita. Taky jsem proti EU .. a hlavně jsem proti zavedení eura.
 

DeletedUser11059

Guest
To ne Biblůsku, oni to udělají jinak. Oni zakáží lézt po stromech dětem do dovršení patnáctého roku života. Do té doby by se jim mohlo něco stát a byli by za to zodpovědni rodiče. Hnáni na úřad sociální, pokutováni za to, že nedali na svého třináctiletého potomka pozor a on si zlomil ruku, když spadl z třešně. Následně budou rodiče popotahováni po soudech, neboť se zjistí, že před rokem kluk spadl také ze stromu a rok před tím si hrál na neoficiálním oploceném pískovišti a zadřel si třísku. Soudy rozhodnou, že rodiče jsou nepřizpůsobilí k výchově dětí a ty jim budou sociálkou odebrány a dány do dětských domovů nebo do péče prarodičů s tím, že je mohou rodiče jednou týdně navštívit. A mimochodem, rozhodnou o tom soudci, kteří si v mládí zlomili nejen ruku, nýbrž i žebra a nohu, když lezli po stromech, co se houpaly na nyní zakázaných koních, ..... Prostě svět mi pak připadne jak v pohádce a ti, co tvrdí o sci-fi, že je nereálná - utřou nos.

EDIT:/

EURO .... E!E
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
No, vzhledem k mým cestovatelským zálibám by mi euro nevadilo (ovšem, jestli by mi po prostém přepočtu vůbec zbylo na inkaso :(), ty věci kolem hřišť až tak úplně také ne, některá vážně byla o život a hraní dětí na písku, kam celé sídliště venčilo psy, to se mi také "ekluje". Ale věci, co jsou už proti zdravému selskému rozumu, tak to pak nevím, proč mne to má stát tolik na daních, všichni Ti poslanci a úředníci. :scratch
 

DeletedUser30368

Guest
Proti EU jsem taky, ale, jak jinak se naše Země může něčeho domoci, kdyby nebylo EU? Jinak Euro nechci v žádném případě.
 

DeletedUser

Guest
Euro je super, má to mnoho výhod a k únii sa vyjadrovať nebudem. :)
 

DeletedUser11059

Guest
Eu je omezování demokracie takže jsem proti. Nebo někdo z vás volil Prezidenta EU či jiný loutky, který utváří zákony??..např:léky smí vyrábět pouze 5 firem.
jinak zajímavý článek:http://www.czechfreepress.cz/evropa/nemecko-se-udajne-pripravuje-opustit-eurozonu-tiskne-marky.html

K tomu článku ... četl jsem již před nedávnem obdobnou reakci v Reflexu, kde světoví politici a ekonomové radili Německu, aby opět zavedlo Marku a upustilo od Eura, protože to je nejvyspělejší země Evropy s nejlepší ekonomikou a Euro a závazky ho akorát poškozují. K čemu ta Unie tedy je, když by její velmoci měli opouštět Eurozónu? .... A jen tak mimochodem. Pokud Německo opravdu tento krok udělá, bude měna Euro v takové nevýhodě, že se asi možná opravdu položí .... krizi a možný krach EU jsem již v jednom tématu (o USA) avizoval.

EDIT:/

Euro je super, má to mnoho výhod a k únii sa vyjadrovať nebudem. :)
Viku, jaké výhody máš na mysli. Já euro osobně neznám (neplatím jím, pokud nejsem v zahraničí), takže jeho výhody (krom nepotřeby směny v bance při přechodu hranic) neznám, nevidím.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru