• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Historické MILNÍKY

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Habrton

Zkušený uživatel
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
30
Dle slov moderátora: Je úplně jedno s jakým úmyslem jsi téma založil. O tom co do tématu patří a co je spam rozhodují moderátoři a tedy momentálně já.
Pokud tedy nemohu rozhodovat o tématu, které jsem založil a svobodně do nich psát a rozvíjet.

Žádám moderátory, aby tyto témata SMAZALI.

[SPOIL]

Téma mému srdci milé. :heart
Pokud smažete nechávám na Vás.
- Je na to dána aktuálně blokace.


Posuďte sami jestli to hráče zajímá či nikoliv.
Osobně sleduju, že to hráči stále čtou, ale jak říkám je to na Vás.[/SPOIL]
Založte si prosím jiné ... :blush
- nechcu být nadále nijak spojován s D.K. a s tématy mnou založenými.

Děkuju za pochopení ... :hi


 
Naposledy upraveno:

DeletedUser33829

Guest
Habrtone, doufám že tomu Hájkovi z Libočan nevěříš ani slovo, to byl člověk, který si rád vymýšlel, snad tomu údaji o 4000 mrtvých nevěříš ani ve snu. To by bylo více jak v takové bitvě u Hastingsu, po které Normané ovládli celou Anglii.

O co tam šlo? Konrád II. Ota byl z těch Přemyslovců byl myslím, že nejstarší, koho to zajímá, tak si to může zjistit na internetu, a tenkrát platil seniorát, jenže Přemyslovci, kteří byli v Praze se snažili ty Přemyslovce, kteří byli na Moravě vyšachovat z pražského stolce, tak se vzájemně pobili. Co by nastalo, kdyby Konrád II. Ota tu bitvu vyhrál? Poté bitvě, buď krátce po ní, nebo na jaře by vtáhl do Čech, snažil se obsadit Prahu, a kdyby se mu to povedlo, tak by byl prohlášen za vládnoucího knížete a možná by třeba dostal i královský titul od Fridricha I. Barbarossy. Takže co by z toho měla Morava?

U krajů hezky zmiňuješ, že zde proběhlo několik reforem, po roce 1989 to všichni kritizovali a vlastně nikoliv z hospodářských, ale z politických důvodů, protože to zavedla KSČ, nakonec jsme prodělali několik správních změn, stálo to všechny občany desítky milionů korun, abychom nakonec dospěli skoro identickému uspořádání jako v roce 1949 a dnes to kritizují už jen lidé jako jsi Ty. Divím se, že jsi zapomněl připomenout jak moravské oblasti byly přiřazeny krajům do Čech. Ta informace, že na Moravě byly v letech 1960-1990 jen 2 kraje je záváděcí a především Ty jako hlasatel moravského národa bys to měl zdůrazňovat.

Rakouské císařství, posléze obě části Rakousko-Uherska a nakonec i první republika byly centralizované státy. Můžeš vysvětlit v čem byla Morava samosprávná? Ať jako Moravské markrabství, posléze Země moravská a od roku 1928 Země moravskoslezská? Slovákům byla slíbena v roce 1918, pak i po 2. světové válce federalizace a nakonec ji udělali až o půl století od vzniku Československa ti hnusní normalizátoři, takže dnes to netřeba zdůrazňovat, že to co bylo Slovákům slibováno půl století udělali až ti hnusní normalizátoři a ti to udělali fakticky jen de iure, nikoliv de facto.

Myslím, že ke změně hranic krajů v roce 1960 vedly politické důvody, protože byla přijata nová ústava, která měnila název státu i státní znak, než nějaké hospodářské důvody. Jaký vliv hospodářský mají dnes kraje a jaký vliv by mělo zemské zřízení? Vždycky si nakonec můžeš jít stěžovat na Prahu. V roce 2004 ČSSD slíbila zvýšení dotací krajům, když po volbách až na Jihomoravský kraj všude byli hejtmani z ODS, tak od tohoto kroku upustila, když v roce 2008 ve všech krajů zvítězila ČSSD, tak založila dokonce Asociaci krajů a jediné o čem bylo slechu, tak to, jak vláda snižuje krajům dotace, ale výdaje jim k tomu zvyšuje, takže si sami z toho dělají čurbes a vláda kraje přiškrcuje, právě z toho důvodu, že tam většinou vládne opozice. Zrušili okresy z devadesátých let, aby zavedli větší kraje a pár let na to zavedli obce s rozšířenou působností, které jsou ještě menší jak původní okresy z důvodu, že do krajského města je to z některých oblastí daleko.

I ta věta, že Moraváci dělajú na Pražáky je hodně rozšířená asi po celé republice, ale taky to není moc pravda, pokud odstřelíš Prahu a Středočeský kraj, který těží z Prahy, tak zbylé oblasti v Čechách na tom ekonomicky lépe nejsou jak Morava, dokonce za nejchudší oblast bych považoval severozápadní Čechy a z toho co tu psal kdysi Biblos o brigádě bych soudil, že já na Moravě dělal za více peněz jak on v Čechách. Podívej se, Praha těží z toho, že je hlavní město, bez toho by to byl zapadákov a to je pravda, kdyby se Rakousko-Uhersko nerozpadlo myslím si, že Praha by byla dnes velká jak Drážďany, Vídeň byla před stoletím asi 9x větší jak Praha. Navíc zde se z
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
S tím videem o Slezsku jsi mi udělal radost.;) Nejvíce se mi líbí 41. minuta kdy pan profesor Jan Rychlík mluví o tom, že západní polská hranice na Odře a Nise nemá žádné historické ani etnografické opodstatnění a odvolávat se na piastovská knížata z 11. století je absurdní, tak jako kdybychom požadovali Krakov, protože jej vlastnil Boleslav II. Nemohl jsem si přitom nevzpomenout jak jeden člověk tu relativně nedávno se oháněl výnosem Karla IV a ani mu to nepřišlo trapné.:blush

Koldinskou oproti Rychlíkovi nepotřebuji vidět.:D Jediná učitelka, která mě za 3 roky vyrazila ze zkoušky, to si nedovolili ani na pomocných vědách historických, kde vyrazili okolo 2/3 lidí.:D Ale ono to bylo možná i tím, že já chodil na cvičení k jinému učitelovi a my jsme tam dělali trochu jiné věci, než které dělali u ní na cvičení studenti a já se přihlásil na zkoušku k ní, protože jsem jiné termíny nestíhal. Ale je to velmi chytrá žena. Po roce jsem se s ní viděl znovu, že půjdu zase k ní, a nebudu to zkoušet u někoho jiného, na termínu co jsem byl, tak zase polovinu lidí vyházela, naštěstí mě už ne.:D Ale mile mě překvapila, když jsem tam k ní vešel do kabinetu, tak si mě pamatovala jménem, odkud jsem a co dělám za studijní práci a to jsem se s ní viděl jen čtvrt hodiny a pak po roce, za to ten její manžel si mě nepamatuje a k němu jsem chodil na dvě přednášky.

Habrtone, tak jak je to s tou/ s tím Olomoucí/Olomoucem, psal jsi tu, že jsou obě varianty možné, v pořadu zaznělo, že úředně je jen maskulinní vzor správně. Ty v tom děláš guláš.:D
 

DeletedUser33829

Guest
Topic Morava měl jeden velký přínos, a to že šlo na něm jasně poznat, kdo je z Čech a kdo z Moravy. Kdo tam patřil mezi největší Habrtonovy kritiky – Biblos, Samuel Elánius, pavouk123, Willibald a Lotosvý kvítek. Kdo z nich je z Moravy? Nikdo! Když to tu vedl Jonik, tak proti Habrtonovi nikdy tak radikálně nezakročoval a odkud je? Z Moravy.
Habrton tady založil kontroverzní téma, abstraktně řečeno mlýn, ale byli to výše jmenovaní uživatelé, kteří mu nosili mouku do toho mlýna, aby mlýn se točil, aby nakonec to použili proti němu samému a topic mu uzamkli
Moravské nacionální hnutí tady bylo, je a vždycky bude, ať se to někomu líbí či nelíbí, a i kdybyste vyhladili a zplynovali všechny Moravany, tak tu takové hnutí bude, to byste museli z Moravy udělat neobyvatelnou zemi nebo tuto zemi jako celek, jako pojem zlikvidovat, ani nastěhování jiných obyvatel do této země by nic na existenci moravských nacionalistů nezměnilo.
Ač Habrton tady měl jen jednoho, max. dva lidi, kteří s ním plně souhlasili, což byli TveB a Aranka, tak kdokoliv kdo si dovolil nesouhlasit s pragocentristkou skupinou, jak jsem je posledně nazval, byl automaticky označen za moravského nacionalistu porušující zákony ČR, dokonce i o mně to napsal Samuel Elánius Habrtonovi do zprávy, kterou mi Habrton přeposlal.
Pak tady bylo Habrtonovo poselství, které si nikdo neuměl vzít k srdci, a to bylo poučení z dějin a na jejich nahlížení se sebereflexí a nikoliv dogmaticky, jak zde dělá tato pragocentriská skupina.
Teď se budu do jisté míry opakovat, ale Habrton tady nikdy nevolal po rozbití České republiky a žádný zákon nikdy neporušil, přesto ti co tady poučují o zákonech a vytváří si vlastní, tady tvrdili celou dobu a nakonec jsme se dozvěděli, že když Habrton dostal na budku, tak si to zasloužil.
Podle mě jsou některé státní znaky, tak minimálně zajímavé, myslím že hymna je z určitých hledisek dnes překonaná, k tomu byla sepsána v roce 1834, kdy území Zemí Koruny české bylo jiné, kdysi jsem všechny územní změny i vypsal, k tomu mi kdysi bylo tvrzeno, že pojmem česká země J. K. Tyl myslel jen Čechy, tak pak už vůbec nechápu proč máme takovou hymnu, státní znaky, všechny od roku 1918 jsou též úsměvné, protože státní znak má symbolizovat zemi a mít obsah, když se podíváme co vlastně znamenaly všechny státní znaky, tak byly a jsou nepřesné a vlajku máme takovou jen protože bílý a červený prapor mají Poláci, a tak se jim ustoupilo, jinak bychom žádný modrý klín, jakožto nejstarší klín na světě ve vlajce neměli, to jsou prostě jasné centralistické symboly vůči Čechám.
Teď zpět k novým věcem. Tady těm pragocentristům by se líbilo a Samuel Elánius se tím nijak netajil, kdyby k České republice bylo připojeno Slezsko, obě Lužice, Slovensko a Podkarpatská Rus, to by možná byl jejich ideál, možná by jim nevadilo ani vytvoření většího celku, třeba i celého světa, ale musí to mít jednu podmínku a to, aby Praha byla hlavní město, jakmile to není, tak se cítí být šikanováni a občany druhé kategorie. Takže by se jim nelíbilo ani vytvoření Slovanského státu, protože prim by měla Moskva.
Všem bych doporučil si prostudovat 19. století a politiku Rakousko-Uherska, to jak se čeští zástupci chovali v tomto parlamentu je ostuda českého národa, sám TGM se vzdal v říšské radě mandátu, protože se za své krajany styděl. A to co se zde dělo je opět ukázka toho, jak Rakousko-Uhersko žádným žalářem národů nebylo a ukázka toho, jak národy, které nemají vlastní stát a prezentují se jako chudáci, pak při vytvoření vlastního státu se vůči etnikům chovají ještě hůře (Maďaři, Židé a třeba zde tato skupina vůči Habrtonovi).
Možná by si výše jmenovaní mohli
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.324
Neustále porušuješ pravidla fóra:

§ 8 - Vkládání obrázku

• Je povoleno vložit obrázek o max. rozměru 640 x 180 pixelů, chcete-li vložit větší obrázek, učiňte tak formou linku, který odkáže na stránku s daným obrázkem.

Link ovšem dát nemůžeš, protože by jsi musel dát odkaz na stránky s prodejní nabídkou map.

Takže co tu pořád zkoušíš? Toto je fórum ke hře Divoké kmeny. Pokud už ji nehraješ a nemůžeš se s hráči o ní bavit, tak aspoň dodržuj pravidla tohoto fóra.
Stejně provokuješ schválně, aby jsi mohl poukazovat na to, jak jsme proti Tobě zaujatí. Naštěstí to už skoro všichni prokoukli, tu Tvoji hru. Jen s tím, k čemu je toto fórum určeno, má to Tvé hraní pramálo společného.

Takže Ti dávám 24 hodinovou šanci, aby jsi porušení pravidel napravil sám (ta mapa má rozměry 960 x 678 pixelů). Po té učiním, co mi moje moderátorské povinnosti velí.


 

DeletedUser33829

Guest
Habrtone, včera uplynulo 20 let od smrti Karla Kryla, jenž se narodil v Kroměříži, myslel jsem, že sem dáš jeho životopis a nějaké písničky.:(

[YOUTUBE]Ak8o5lSU6xQ[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]BWcLkj74mv4[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]PTjttFge_rI[/YOUTUBE]
 

DeletedUser33829

Guest
Bitva o Berlín

16. dubna 1945 ve 3 hodiny ráno zahájila Rudá armáda poslední velkou ofenízvu ve 2. světové válce na území Evropy. Jejím cílem bylo samotné srdce Třetí říše.

[video=youtube;sbc-jagrmuA]http://www.youtube.com/watch?v=sbc-jagrmuA[/video]
 

DeletedUser33829

Guest
Garrette, teoreticky si zde můžeš psát co chceš, každý den bys našel výročí hned několika událostí a do toho ještě i narození a úmrtí známých osobností, ale založil to tu Habrton, aby nám především psal o výročích spjatých s Moravou.
Teď v červnu bylo několik výročí, třeba vylodění v Normandii nebo operace Bagration či i operace Barbarossa i výročí mimo 2. světovou válku. Někdy přemýšlím, jestli sem něco dát, ale k čemu, buď tu jsou stejně zkopírované články a na videa ani nevím, jestli se někteří dívají.

Dnes šel na ČT 2 film o atentátu, ale nedíval jsem se a noviny většinou už taky nečtu, třeba kvůli tomu článku, který je zde zveřejněný. To je katastrofa, dnes si může psát každý blbosti a každý má plnou hubu keců o svobodě.
Článek pracuje s kdyby a nakonec dodává, že historie nezná kdyby, to mě fakt pobavilo, autor má IQ bukvice.
Rakousko-Uhersko vyhlásilo Srbsku válku, protože Srbsko nepřijalo ultimátum z 23. července 1914.:pardon
[SPOIL]František Josef I. žil bohužel dlouho, jak to může někdo napsat?:blush Dožil se 86 let, to je více, než kolik se většina lidí dožije dnes a to nám průměrný věk dožití za těch sto let vzrostl o 20 let, vládl skoro celých 68 let od prosince 1848 do listopadu 1916, ani nevím, jestli někdo vládl déle, tedy vím, Ludvík XIV., ale ten se dostal na trůn jako dítě, takže fakticky těch 72 let nevládl, Hirohito v Japonsku vládl o pár let méně (1926 - 1989) a škoda, že Michala I. Rumunského donutili 30. 12. 1947 abdikovat, ten by ho trumfl, protože dodnes žije.
Dožil se sice vysokého věku, i samotná doba vlády byla delší, jak průměrný věk dožití, za tu dobu se z Rakouského císařství stalo Rakousko-Uherské císařství, už tady je federalizace, stal se panovníkem 3 měsíce po zrušení roboty v převážně zemědělském státě, na konci jeho vlády bylo R-U průmyslově vyspělá země, z módních vlaků se stala běžnost, byla vynalezena auta, letadla, zavádění elektrifikace, telegram a další věci. A to si za tu dobu nenašel čas, aby se nechal korunovat českým králem, ale jak jsem se tu kdysi bavil se Samuelem Elániem, to byla jen formální záležitost, která na legitimaci nic nemění.
Sice se dožil hodně let a prožil je v době technoloického boomu, na stranu druhou i když přežil i všechny atentáty moc šťastně si nevedl. Některá území ztratil, některá získal, z Rakouska stejně nechal udělat poskoka Německa, poté co si rozhněval Rusy během Krymské války, sice stabilizoval stát, který přebral v ne moc dobré situaci, ale nakonec jej předal ještě v horší situaci, v než jaké se dostal na trůn. Manželku Sisi mu zabil anarchista ve Švýcarsku a ještě čin spáchal v kantonu, kde nebyl trest smrti, ač do Švýcarska chodily dopisy o popravě, Gavrila Principa taky nepopravili, to je zajímavé, že nebyl popraven za takovou dvojnásobnou chladnokrevnou vraždu, ještě k tomu tak vážených lidí, kdyby o byla nějaká tetka zelinářka z Kladna... škoda, že to ten článek na wikipedii vyzrazuje, byl nezletilý, do zletilosti mu zbýval zhruba měsíc a nezletí mohli dostat maximálně 20 let těžkého žaláře což dostal, celkem zajímavá poznámka si myslím, protože v hodinách dějepisu se na to nedostane, jak je možné, že někdo vlastně za takový čin nedostal oprátku, ale přeci jenom je to rok 1914, ne 1620 a Rakousko, které je smybolem tvrdé disciplíny, krutých trestů a dnes, že máme liberálnější tresty, tak zajímavé, že dnes by devatenáctiletý člověk za takový čin dostal paradoxně trest vyšší. Jediný syn Františka Josefa I. Karel spáchal někdy v osmdesátých letech sebevraždu, mladšího bratra, který se stal mexickým císařem, v Mexiku popravili, jeho manželka se stala duševně nemocnou a nakonec i Karel I., který se dočkal trůnu nedopadl dobře, když si to člověk vezme, tak zrovna nejšťastnější život neměl, i přesto kolik se mu poštěstilo žít let.[/SPOIL]

K tomu článku: Rakousko-Uhersko silný stát nebylo, nemělo ani kolonie, které byly brány jako znak impéria, k tomu jeho slabost se plně projevila v 1. světové válce, takže psát o silném státu? Stát, který měl na Srbsko a na další státy na Balkáně, ale ne na ty největší státy. Moderní ten stát stejně byl, ale nebyl silný. Republiky nezůstaly, Jugoslávie byla královstvím, Rumunsko taky, Maďarsko též, to je ten paradox co jsem tu dával v tom vtipu, Maďarsko zůstalo monarchií, ale žádného krále si nezvolilo, Habsburky odmítlo a stejně by to v této době právě nešlo, protože je neměli v Evropě rádi, dnes je to jiné, celkem vidět jak se to mění, že dnes už nejsou tak nenáviděni, tak jako Napoleon I., kdoví co se bude psát za sto let o dnešních politicích. František Ferdinand d'Este chtěl federalizovat R-U, ale k čemu? Ani dnes nevíme o co jde zdejším Moravanům, jestli jim jde jen o zemské zřízení, což je pro mě ale též federalizace, ale zaštiťují to jiným slovem, nebo jen přestupeň k odtržení? Ale v politice se pravda nenosí a tak ji nečekejme, jen Havlova patetická hesla. Federalizace nebyla cílem těch národů co tam žily. Jen kompromis, jak dát čáastečnou autonomii národům a zároveň si zachovat trůn. Ten stát vznikl jen díky smlouvám na počátku 16. století a vytvořil soustátí, které bylo nejdříve spojené jen panovníkem a v 18. století započala centralizace. R-U už samo bylo federací dvou států, Halič měla v rakouské části autonomii, že si Češi nebyli nic schopní vydupat je jejich mínus, ať hledají chyby u sebe. Kdo by chtěl federalizaci? Poláci, kteří byli roztroušeni do tří států, kterým Rusko slíbilo autonomii na území Ruska a kteří to táhli na obou stranách během první světové války a Ústřední mocnosti jim zařídili loutkový stát už během války? Rusíni, kteří táhli k Rusku? Rumuni, kteří měli vlastní stát? Jihoslované, kteří chtěli k Srbsku a Italii roku 1915 nebrali jako osvoboditele? Italové v Tyrolsku, kteří měli taky vlastní stát? Němci, kteří měli taky vlastní stát a místo toho žili ve státě, kde se museli štvát s jinými národy? Slováci, které se snažali Maďaři zmaďařit? Takže pro koho, tedy dle toho článku mělo být R-U ochráncem těch malých národů ve střední Evropě před většími a silnějšími říšemi, tedy před Německem a Ruskem, mimo jiné je to jak z politiky od Františka Palackého? Nikoho, akorát tak Čechů a to ne před Ruskem, ale jen před Německem, protože dostali strach, že po připojení R-U k Německu by skončili v německém moři, a kdyby Bismarck chtěl, mohl to udělat už v roce 1866.
Zita Habsburská, poslední rakoucká císařovna a česká královna, která se dožila ještě vyššího věku jak František Josef I. a zemřela až roku 1989, usilovala za 2. světové války u západních mocností, aby R-U bylo znovu vytvořeno, ale copak si to dokáže někdo představit? Vždyť by s tím žádná exilová vláda těch států, kterých se to týkalo určitě nesouhlasila.
Každý slyšel a četl termín Balkán jako sud se střelným prachem, je naprosto jedno, že tento sud odpálil Gavrilo Princip, protože by to později udělal někdo jiný.
Rusko za pár let zmizelo taky z mapy světa, takže to žádné státy nenapadlo, byl to SSSR a spíše je osvobodil, že si je nechal ve svém vlivu? Na tom se Spojenci domluvili na konferencích, ve sféře vlivu si každá mocnost nastolila vlády, které s ní byly přátelské, tak jako by bez SSSR v některých státech komunisté nezvítězili, především v Polsku, Rumunsku, tak nebýt Západu dostali by se k moci zase jinde, např. v Řecku, nejspíše i v záp. Německu akdoví jaký osud by měla Francie a Itálie, kdyby je nevyhodili z vlád už v roce 1947 a ve Francii, i když ji osvobdili záp. Spojenci, tak měl SSSR silnou a dobrou reputaci. A že Německo nakonec napadlo Evropu, tak to udělalo, ale v Německu už nevládli Holleznerovci, takže to spojovat je scestné, a kdyby se vítězové nechovali tak jak se chovali a kdyby a kdyby a kdyby, tak by taky 2. světová válka být nemusela.
Na neposledním místě to byla hloupost samotného Františka Ferdinanda d'Este, který o hrozbě atentátu věděl ještě předtím, než na Balkán odjel.

Spíše jde o to, jestli se někdo dokáže poučit, když se tu mluví o ponaučení. Rakousko-Uherská armáda dělala vojenské manévry u srbských hranic. Co dělá dnes americká armáda s jihokorejskou u severokorejských hranic? Celé to období konce 19. století a počátku 20. století je ticho před bouří, kdy se nic velkého neděje, jen lokální konflikty, ale státy zbrojí, zadlužují se a připravují se na konflikt. Co dělá dnes USA? Co EU a integrační proces? R-U se většině lidí nelíbí, nelíbí se ani to co se stalo roku 1526, přitom k centralizaci došlo až v 18. století a český stát ve skutečnosti roku 1526 z mapy světa jak si to někteří vykládají neodešel, tak jako ČR dnes existuje, ale co když ten rok 1526 byl 2004? A postupná centralizace, třeba i kdyby měla trvat dvě staletí nakonec vyústí v to v co v 19. století a pak budou nadávat na 21. století? A jaká je poučitelnost? Asi taková, že až po bitvě je každý generál a do novin si dnes může psát opravdu kdejaký pisálek.
 

DeletedUser37060

Guest
tak ma napadlo a našiel som:

[video]http://www.stream.cz/nejnovejsi/slavnedny/10002855-den-kdy-zacala-noc-dlouhych-nozu-30-cerven[/video]
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru