• Psst! Ano, Ty! Ještě nejsi zaregistrovaný na našem herním fóru? Přicházíš tak o možnost zapojit se do diskuzí a navíc si tu můžeš zkrátit čekání například při výstavbě nové budovy či jednotek. Zaregistruj se ještě dnes pomocí následujícího odkazu:

    » Vytvořit účet na fóru

Historické MILNÍKY

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser33829

Guest
Kromě příchodu soluňských věrozvěstů je dnes i jiné výročí.:hi

[video=youtube;dLZLkdcVa30]http://www.youtube.com/watch?v=dLZLkdcVa30[/video]
 

DeletedUser33829

Guest
Incident na mostě Marca Pola bylo střetnutí mezi Čínskou republikou a Japonskem v červenci 1937 na starobylém kamenném mostě Lu-kou– známém spíše pod názvem „most Marca Pola“ – přes řeku Jung-ting-che. (Kdysi most ležel za hradbami Pekingu, dnes je blízko středu města.) Incident, původně vypuknuvší kvůli malicherné zámince, se stal rozbuškou krvavé, 8 let trvající Druhé čínsko-japonské války (7. 7. 1937 – 2. 9. 1945), která je někdy považována za součást 2. světové války a v Číně se Incident na mostě Marca Pola považuje za počátek 2. světové války.

Událost je známa pod různými jmény:

na Západě:
Incident na mostě Marca Pola
Bitva o most Lu-kou

v Číně:
Incident 7. července
Incident na mostě Lu-kou

v Japonsku:
Incident na mostě Rokó

Japonská invaze do Mandžuska v roce 1931, následné vytvoření loutkového státu Mandžukuo a dosazení posledního panovníka dynastie Čching na jeho trůn rozdmýchalo napětí mezi Japonským císařstvím a Čínskou republikou. V roce 1931 bylo dohodnuto příměří a to i přesto, že čínští nacionalisté (Kuomintang) odmítli uznat Mandžukuo. Koncem roku 1932 ale císařská armáda vtrhla do provincie Džehol a následující rok byl Džehol připojen k Mandžukuu. Podepsáním smlouvy Che-Umezu dne 9. června 1935 Čínská republika uznala „neutralitu“ východní Che-pej a Chaharu, přesto že oblasti byly prakticky pod japonskou okupací. Později téhož roku Japonsko oficiálně založilo loutkovou autonomní vládu východní Che-pej a z okupovaných „neutrálních“ území vytvořilo loutkový stát a hraniční pásmo. Počátkem roku 1937 byla všechna území na sever, východ i západ od Pekingu kontrolována Japonci.
Národy, které měly v Pekingu svá vyslanectví, měly podle podmínek tzv. Boxerské smlouvy ze 7. září 1901 právo požadovat na Číně zřízení až dvanácti ochranných stanovišť na železniční trati spojující Peking s Tchien-ťinem. Účelem tohoto opatření bylo zajistit spojení Pekingu s přístavním městem. Podle dodatku z 15. července 1902 měly tyto národy právo pořádat vojenské manévry bez nutnosti upozorňovat čínskou stranu. Počátkem července 1937 mělo Japonsko v oblasti 7-15 000 vojáků, kteří byli rozmístěni převážně kolem železnice. Tato síla byla mnohem větší, než jakou silou v oblasti disponovaly evropské mocnosti a překračovala i počet vojáků nutných k zajištění privilegií plynoucích z Boxerské smlouvy.



Most Lu-kou přes řeku Jung-ting-che, na jehož východním konci se nacházela pevnost Wanpching, byl jedním ze strategických bodů na železnici Peking–Wu-chan. Tato železnice představovala jediné spojení Pekingu s kuomintangským územím na jihu. Před červencem 1937 Japonci několikrát požadovali, aby Kuomintang vyklidil most a přilehlou pevnost. Také chtěli v oblasti vybudovat letiště. Číňané japonské požadavky odmítli, neboť vydáním mostu by byl Peking odříznut od území na jihu.

Během manévrů jednotek císařské armády u západního konce mostu došlo v noci ze 7. na 8. července k malé přestřelce: podle jedné verze začali střílet Číňané, podle druhé verze Číňané zahájili palbu jako odpověď na japonskou střelbu slepými náboji při cvičení a podle třetí verze zahájili palbu Japonci jako reakci na odpálení rakety z ohňostroje. Po přestřelce byl pohřešován jeden japonský voják (později se k jednotce opět vrátil) a japonské jednotky se následně dožadovaly přístupu do pevnosti Wanpching na východním konci mostu, aby mohly pátrat po pohřešovaném vojákovi. Číňané jim přístup odmítli a Japonci zahájili nad ránem 8. července útok. Podařilo se jim sice ovládnout most, ale příchod posil umožnil Číňanům přejít do protiútoku a 9. července Japonce z mostu vytlačit. Bylo dojednáno příměří které obě strany využily k posilování svých pozic. Po znovuobnovení bojů v druhé polovině července byli nacionalisté vytlačeni.

[SPOIL]
Lugou_battle.jpg

0706_C63.jpg

0706_C62.jpg

0706_C71.jpg

Lugou-Bridge-1.jpg

Lugou-Bridge-2.jpg

Wanping-Ancient-Town-13.jpg
[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser33829

Guest
Říšskou radu založil právě Říjnový diplom z 20. 10. 1860, tak jí nemůže vracet moc, když ani neexistovala.;) To co vzniklo roku 1848 ve Vídni, pak se přestěhovalo do Kroměříže, kde v březnu 1849 bylo vojskem rozpuštěno se jmenovalo Říšský sněm.;) Neplést si Říšský sněm a Říšskou radu, stává se to často.;)

Rakouské císařství bylo stejně centralizovaným státem, to jde poznat i z toho co tu předkládáš, navíc jsou tam popsané i kurie, většina lidí ovšem nepatřila do žádné, takže neměla aktivní volební právo, natož pasivní.

Císař se sice zřekl absolutismu, ale nechal si pro sebe hodně pravomocí, jak jsem už někdy psal, konstituční monarchií dělá ústava, ale ta jak rozhodne kolik pravomocí bude mít panovník je na ní, nemusí to znamenat, tak jak to známe dnes hlavně z Velké Británie, že panovník je fakticky jen loutka bez moci. Takže samotný panovník si nechával moci dost pro sebe a silnější postavení vůči zastupitelským orgánům měla i vláda a toto vše potvrzovalá ústava z roku 1861, která byla oktrojovaná, což znamená, že ji přijal panovník, ne zastupitelstvo.

Tento starý a již dávno neplatný dokument, jež je z dnešního hlediska zaostalý a jsou na něm vidět i pozůstatky feudalismu, je zbytečné tu jej psát, jediný účinek to má tady asi jen ten, že nám chceš povědět, že Morava měla vlastní zastupitelstvo, které v určitých ohledech tuto zemi s enklávami ve Slezsku spravovalo a komunikovalo či mohlo s Vídní nezávisle na Čechách.

Jen tak na okraj hlavní město má stát, tím byla Vídeň, Brno rozhodně hlavní město nebylo, tak jako Praha, to je jako kdybych žekl, že každé krajské město je hlavní.:)
 

DeletedUser33829

Guest
Nepsal jsem monarchie, ale Moravy.;)

Hlavní město má stát, centra nižších samosprávných územích bych prostě nenazýval hlavními městy.;)
 

DeletedUser33829

Guest
Pro mě Zlín není hlavní město, ale krajské, hlavní je jen Praha, ale řešíme tu komára...;)
 

DeletedUser37060

Guest
tak to začalo...

[video]http://www.stream.cz/nejnovejsi/slavnedny/10003112-den-kdy-zacala-prvni-svetova-valka-28-cervenec[/video]
 

Biblos

Zasloužilý veterán
VIP
Registrovaný uživatel
Počet poděkování
1.326
Idite domoj je v překladu jděte domů, nikoliv co jsi napsal k obrázku. Já se ruštinu učil.
 

DeletedUser

Guest
On tam má Toník těch nepřesností trochu víc. Jako třeba to s těmi "pár snaživci z Prahy", kterých bylo jeden, další dva ze Slovenska, jeden z Roudnice nad Labem, další od Teplic a pak kupodivu jeden z Ostravy. Ale proč se divit, v rámci nacionálních zájmů se vždy historie měnila v lehkou holku, se kterou si každý může dělat co se mu zlíbí.:(
 

DeletedUser33829

Guest
Nová huť Klementa Gottwalda stála ve Vítkovicích v Ostravě, ne ve Zlíně.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru